firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
511-540 z 1122
Cytat: wi1q
Cytat: neroVII
Wich., jak się spodziewasz to powinnaś wiedzieć gdzie składałaś papiery i kiedy komisja... Chyba że jest inaczej??:p

na kursie wysyłali papiery i nic nie wiemy jeszcze Sherlocku.

Dokladnie, jest tak jak pisze wi1q. JJ wyslala nasze papiery. Jesli bym zrobila to sama, to nie zadawalabym tego typu pytan..
OK, My bad!
A czy nie można się po prostu zapytać tych którzy wysyłali?
ktos tu wczesniej zadal pytanie czy jest sens podejmowac te wszystkie wysilki, podliczanie godzin praktyk, kurs jezykowy, zalatwianie dokumentow, stresujacy egzamin z jezyka po prybyciu do Francji itd.
odpowiadam zatem: zalezy kto jaki ma cel, ku czemu dazy we Francji i od czego w Polsce ucieka..
jest jedna wazna rzecz, z ktorej chyba niewielu na poczatku zdaje sobie sprawe: co to znaczy zyc na emigracji.
bo pierwszy/drugi rok pracy za granica moze byc przygoda, potem kolejne to dylemat wracac czy zostac.. a jesli przepracujecie conajmniej 5lat to raczej wrocic do kraju na stale chyba raczej nie bedziecie chcieli. takie przynajmniej mam wrazenie, takie jest moje doswiadczenie.
ale powtarzam, ze emigracja to nie jest sprawa ewidentna.
Czesc wszystkim! od niedawna zaczelam interesowac sie wyjazdem do francji do pracy w zawodzie. Mozecie mi podpowiedziec od czego powinnam zaczac jak znalesc kontakt do firmy?
http://jjcommunication.pl/pl/homepage/ na stronie agencji znajdziesz podstawowe informacje, również kontakt : )
Dzieki serdeczne, ciagnie mnie na "zmiany" wiec trzeba zrobic cos w tym kierunku. Byla bym wdzieczna za realne informacje wiec jak sa jakcys chetni na opowiesci to ja chetnie wyslucham;)
napisz maila do jj w odp dostaniesz wszystko co trzeba wiedzieć, a co do opowieści to masz 18 str, które warto przeczytać, pozdro.
Witam, mój kolega ma wszystkie potrzebne dokumenty zebrane, przetłumaczone i gotowe do wysłania...
Ale niestety pośrednik.... Oszukał jego oraz dwoje pozostałych znajomych i zostawił na lodzie... A kupę pieniędzy poszło na załatwianie wszystkich dokumentów oraz tłumaczenia...

Pytanie a za razem prośba jest następująca:
Gdzie i kiedy jest jakaś najbliższa komisja lub gdzie może sprawdzić terminy i kontakt?
Wysłaliby papiery sami i może wtedy ktoś by "pomógł" "normalny" w wyjeździe...
Z góry dziękujemy za odpowiedź...
Cytat: neroVII
Witam, mój kolega ma wszystkie potrzebne dokumenty zebrane, przetłumaczone i gotowe do wysłania...
Ale niestety pośrednik.... Oszukał jego oraz dwoje pozostałych znajomych i zostawił na lodzie... A kupę pieniędzy poszło na załatwianie wszystkich dokumentów oraz tłumaczenia...

Pytanie a za razem prośba jest następująca:
Gdzie i kiedy jest jakaś najbliższa komisja lub gdzie może sprawdzić terminy i kontakt?
Wysłaliby papiery sami i może wtedy ktoś by "pomógł" "normalny" w wyjeździe...
Z góry dziękujemy za odpowiedź...


Hej, moglbys powiedziec z jakiej firmy wyjezdzal ten twoj kolega? Lub kto w tym pomagal? Dzieki za odpowiedz !!
Spodziewałem się że prędzej czy później będzie tak bezpośrednie pytanie, jednak obiecałem zachować to dla siebie(przynajmniej na jakiś czas aż się wszystko wyklaruje) ze względu na ich dobro;)
A na pewno po ich wyjeździe napiszę!!! Bo wszyscy powinni wiedzieć!!!

Nadal prosimy wspólnie o pomoc...
co to za posrednik gdzie papiery trzeba tłumaczyć na swój koszt? coś mi tu nie pasuje... w jj ani w żadnej innej nie trzeba nic na swój koszt robić jeśli spełnia się wszystkie kryteria, a jeśli nie, to agencja informuje o tym uczestnika, więc może sami się na to pisali? i wiedzieli czym to grozi, albo chcieli pojechać na jakieś 1-2 miesięczne robotki gdzie samemu trzeba starać się o pozwolenie na pracę, ale teraz już po sezonie więc może poprostu nie zdążyli się wyrobić na czas... to może powiesz o co kaman a nie jakąś sensację na siłę robisz...
edytowany przez wi1q: 25 wrz 2012
Zero sensacji. Nie chciałem aby tak to wyglądało - przepraszam.
Jest problem z sytuacją w jakiej się znaleźli i chodzi o to aby pomóc i pytanie było proste i sytuacja wyjaśniona. Pytanie też wydaje mi się proste.
wi1q:
A może doskonale znasz sytuację i dobrze wiesz o czym(o kim -o którym pośredniku) piszę...
Jakoś strasznie się oburzyłeś tym wpisem...
I tak jakoś się rozpisałeś...
Kto kryje się pod tym nick-iem...

Jak to się mówiło? Uderz w stół, a nożyce się odezwą?

Chciałem tylko prosić o jakieś namiary na komisje, datę...
Cytat: wi1q
co to za posrednik gdzie papiery trzeba tłumaczyć na swój koszt? coś mi tu nie pasuje... w jj ani w żadnej innej nie trzeba nic na swój koszt robić jeśli spełnia się wszystkie kryteria, a jeśli nie, to agencja informuje o tym uczestnika, więc może sami się na to pisali? i wiedzieli czym to grozi, albo chcieli pojechać na jakieś 1-2 miesięczne robotki gdzie samemu trzeba starać się o pozwolenie na pracę, ale teraz już po sezonie więc może poprostu nie zdążyli się wyrobić na czas... to może powiesz o co kaman a nie jakąś sensację na siłę robisz...

ja jestem takim posrednikiem, ktory proponuje ludziom przygotowac wszystkie dokumenty, sami sobie tlumacza dyplom na wlasny koszt i przybywaja do Francji bez pozwolenia.
natomiast szpital, ktory ich zatrudnia organizuje kurs jezyka na miejscu w praktyce i zalatwia wszystkie dokumenty i pozwolenie w ciagu pierwszego roku kontraktu.
na dzien dzisiejszy nie mam etatow do zaproponowania, moze za kilka miesiecy.
juz ok 10 osob w ten sposob zrekrutowalem.
Hej! za kilka dni wysyłam umowę do agencji.. pytanie do osób, które wyjechały z jj.
1.na co muszę zwrócić szczegolną uwage, jakies ukryte haczyki w umowie sa?
2. w jakie rejony Francji najczesciej wysyla Aska
3. o co dokladnie chodzi z l'orde kine itd.
4. w jakim czasie po wyslaniu umowy,musze odeslac im papiery
5. rozumeim,ze wszystkei tlumaczenia , sprawy papierkowe zalatwia agencja,a ja co? nie robie nic i po prostu czekam?
Cytat: kaamichaa1987
Hej! za kilka dni wysyłam umowę do agencji.. pytanie do osób, które wyjechały z jj.
1.na co muszę zwrócić szczegolną uwage, jakies ukryte haczyki w umowie sa?
2. w jakie rejony Francji najczesciej wysyla Aska
3. o co dokladnie chodzi z l'orde kine itd.
4. w jakim czasie po wyslaniu umowy,musze odeslac im papiery
5. rozumeim,ze wszystkei tlumaczenia , sprawy papierkowe zalatwia agencja,a ja co? nie robie nic i po prostu czekam?

Proponuje przeczytać od początku do końca do forum, otrzymasz odpowiedź na więkość pytań. A to czego nie ma tu napisanego, dowiesz się od agencji. Pozdrawiam
ile kosztuje uzyskanie zaświadczenia z Ministwrstwa o kwalifikacjach zawodowych?
Witam, mam wszystkie dokumenty oraz numer ADELI oczywiście - jestem po pół rocznej umowie w termie.
Szukam nowego miejsca pracy.
Wiadomości proszę na PW
Pozdrawiam
edytowany przez neroVII: 10 paź 2012
kaamichaa1987: o ile mnie pamięć nie myli 17 zł (plus zaświadczenie o niekaralności 50 zł)

neroVII: jak tam Twoi znajomi? znaleźli wyjście z sytuacji? :P
Kwoty podałeś dobre;) Zaświadczenie o niekaralności ważne tylko pół roku!

"Sprawa" znajomych jest nadal w toku;) - czekają na dalszy rozwój sytuacji.
Znaleźli się dobrzy ludzie na Tym forum!

Prędzej czy później informacja i PEŁNE DANE o nieuczciwym pośredniku znajdzie się na tym forum(i nie tylko)! Ale to, jak już będą spokojnie pracować, bo jak ustaliliśmy wspólnie(z osobami które jak licznie(!!!) się odezwały z tego forum - po moim opisie sytuacji) pomiędzy głównymi pośrednikami na rynku jest wymiana informacji... I stąd taka ostrożność.

Ale zaznaczam iż wszystko będzie opisane ze szczegółami:D
dla pokrzepienia serc.. jestem juz we francji kilka miesiecy wyjechalem przez agencje jj...fakt mozna jej duzo zarzucic ..nieodbieranie telefonów nie odpisywanie na maile ogolnie slaba organizacje pracy... ale jak juz zaprosza cie na ten kurs i otrzymasz pozwolenie na prace..to mozesz byc pewnien ze ta prace ci znajda. dodam jeszcze ze jestem tylko po licencjacie i pozwolenie otrzymalem za pierwszym razem...nie wiem czy to urok osobisty czy poprostu szczescie ale... nie ma reguly kto co i jak dostaje pozwolenie..wiec probujcie..pozdrawiam
Witaj nius, dobrze że piszesz :)

Mógłbyś rozwinąć myśl? Tzn napisać jak Ci się żyje i pracuje we Francji?

Pozdrawiam
Cytat: neroVII
Witam, mam wszystkie dokumenty oraz numer ADELI oczywiście - jestem po pół rocznej umowie w termie.
Szukam nowego miejsca pracy.
Wiadomości proszę na PW
Pozdrawiam

polecam strone physiorama.com

ale bezposredniio napisac do placowki ktora ci sie podoba uwierz mi ze prace dostaniesz 89% przypadkow;-)
Jesli chodzi o mnie to jestem bardzo zadowolony z wyjazdu..pracuje w zawodzie i to jest dla mnie tak naprawde kluczowa sprawa..a jak mi sie zyje..? nie narzekam..to tez zalezy czego oczekujecie po takim wyjezdzie..jak myslicie ze traficie tu na zlote gory to napewno sie pomylicie, ale napewno zyje sie tu latwiej niz w PL. jesli doda sie perspektywy jakie oferuje ci praca na zachodzie to trzeba smialo powiedziec ze mozna tu sie fajnie odbic...ale tak jak pisze napoczatku trzeba byc cierpliwym a z czasem moze byc tylko lepiej... przetrwac okres aklimatyzacji i do przodu:)
A jak wygląda sprawa z praktykami? dostałam od Aski tabelke ze wzorem praktyk i cw. klinicznymi.. dotyczy to tylko mgr,czy rowniez licencjatu? bo na mgr nie mialam cw. klinicznych, jedynie na licencjacie.. pomoże ktoś? ktos byl w podobnej sytuacji?

Bonsoir!!!


Cytat: nius
Jesli chodzi o mnie to jestem bardzo zadowolony z wyjazdu..pracuje w zawodzie i to jest dla mnie tak naprawde kluczowa sprawa..a jak mi sie zyje..? nie narzekam..to tez zalezy czego oczekujecie po takim wyjezdzie..jak myslicie ze traficie tu na zlote gory to napewno sie pomylicie, ale napewno zyje sie tu latwiej niz w PL. jesli doda sie perspektywy jakie oferuje ci praca na zachodzie to trzeba smialo powiedziec ze mozna tu sie fajnie odbic...ale tak jak pisze napoczatku trzeba byc cierpliwym a z czasem moze byc tylko lepiej... przetrwac okres aklimatyzacji i do przodu:)

No jak to k__wa przeczytałem to musiałem się zalogować!

Aśka, przecież każdy głupi widzi że sama piszesz wiele wiadomości! Mogłaś się bardziej postarać i napisać lepszy post!

Jeżeli napiszesz teraz że nie jesteś Aśkąjjc no to odpiszę:

Co Ty piep..ysz!

Pracuje parę ładnych lat w Fr, w kilku typach placówek byłem, przewinęło się obok mnie duuuuuuużo kine i jak słyszę o tym co mogą zarzucić jjc, exterea, itd(pisownia małą literą celowa- brak szacunku!) to jest mi do dzisiaj ich żal(w co ich wpakowano)...

Powiem tylko jedno do młodych - UWAŻAJCIE!!!
Warto ryzykować, ale nie zawsze. Ludzie nie raz i nie dwa byli w takie miejsca i kontrakty wrabiani że wstawali rano ze łzami w oczach i ze łzami na powiekach zasypiali! I nie piszę tu tylko o jjc, exterea również o reszcie. Bez urazy - i nie będę już wymieniał - mam nadzieję że neroVII to zrobi za mnie;) Niech wszyscy wiedzą! Znajomy wydał około 2000 pln na papiery i od marca czeka na wyjazd...

...

Cytat: wi1q
co to za posrednik gdzie papiery trzeba tłumaczyć na swój koszt? coś mi tu nie pasuje... w jj ani w żadnej innej nie trzeba nic na swój koszt robić jeśli spełnia się wszystkie kryteria, a jeśli nie, to agencja informuje o tym uczestnika, więc może sami się na to pisali? i wiedzieli czym to grozi, albo chcieli pojechać na jakieś 1-2 miesięczne robotki gdzie samemu trzeba starać się o pozwolenie na pracę, ale teraz już po sezonie więc może poprostu nie zdążyli się wyrobić na czas... to może powiesz o co kaman a nie jakąś sensację na siłę robisz...

O czym Ty dziecko piszesz?
Jak to nie trzeba tłumaczyć samemu(widzę że zachwalasz jjc - przypadkowo???) jak napisał natedog jest kilku pośredników którzy załatwiają miejsce pracy, a papiery sam załatwiasz - OK zgadzam się - nic w tym złego.
Ale są pośród nich również tacy którzy tylko podają instrukcje mailowo/telefonicznie a potem zostawiają i nic synku nie zrobisz bo nie dają umowy tylko makaron na uszy biednym ludziom nawijają(a takie historie słyszałem od Świerzaków że nie da się uwierzyć...)
A dlaczego tak postępują??? Zapytajcie TUTAJ! Oni TU są;)
Oczywiście nie wszyscy pośrednicy tacy są ale nie napiszę kto jest dobry bo napiszecie że ja nim k__wa jestem:D

I teraz napisze ktoś - ich wina! Trzebaż było żądać umowy!
Zgadza się! Ale jak masz dzieci, kredyt i z pracy cię wywalają "bo szef ładną laskę chce mieć pod sobą" i masz nóż na gardle to nie masz wyjścia - bo potrafisz tylko ludzi leczyć...

Jest wielu ludzi w różnych sytuacjach, a pośrednicy wiedzą dobrze jak to wykorzystać i zmanipulować!

Gość miał rację pisząc że pośrednicy mają wymianę informacji, potwierdzam to gdyż 2 kine w tamtym roku zrobiło ustawkę/prowokację mailową i telefoniczną i wyszło jakie to sk___syny są! Albo do jednego mówi pośrednik że niestety nie ma miejsca nigdzie w tym roku, ale za rok to coś powinno być - a do następnych nowych chętnych mówi że oczywiście! Mam wolne miejsca!!! -to również historia z ustawki!

Wiem, oberwało się jjc, exterea i innym ale musiałem to w końcu odreagować!

Mam nadzieję że odważycie się w końcu i zaczniecie opisywać wasze historie bo jak tego nie zrobicie to inni będą musieli przechodzić przez to samo!!!

NIE MA CZEGO SIĘ BAĆ! NA KAŻDEGO ZNAJDZIE SIĘ BAT!!!
Jakie więc widzisz rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą wyjechać i wiadomo, że zrobią to przez pośredników, bo na początku każdy jest zielony i tak po prostu jest lepiej?
To, że pośredniaki wykorzystują poniekąd ludzi i zgarniają za nich pieniądze to wiadoma rzecz. I tyczy się to każdej dziedziny, ale jak tu wybrnąc mądrze?
Cytat: nowijka0
Jakie więc widzisz rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą wyjechać i wiadomo, że zrobią to przez pośredników, bo na początku każdy jest ziel
ony i tak po prostu jest lepiej?
To, że pośredniaki wykorzystują poniekąd ludzi i zgarniają za nich pieniądze to wiadoma rzecz. I tyczy się to każdej dziedziny, ale jak tu wybrnąc mądrze?

Bardzo prosto wsyzstkie informacje potrzebnme do wyajzdu a reaczej do uzsykania papierow na prace znajduja sie na francuskich stronach np ja robilem wszystko od poczatku sam wszystkie papiery tlumacyzlem zaswiadczenie czy tam tabelki z praktyk czy cos zalatwialem sobie sam dopiero po uzyskaniu takowoego zaswiadczenie szukalem pracy przez firme a firm jest multum ,,,,wiec tj rozwiazanie , bo posrednicy nie maja zadnego wplywu na to czy ty dostnaiesz pozwolenie czy nie oczywiscie bede Ci mowic ze kogos tam maja w komisji albo cos ale to nie prawda.... wiec najlepiej samemu sobie zalatwic papiery znac oczywiscie minimum jezyka a nastepnie podbijac francje bo pracy jest multum...
Owszem dobre rozwiązanie, szkoda tylko, że moja podstawowa umiejętność posługiwania się francuskim i kreatywna głowa nie pozwalają na zdobycie wszystkich informacji i dokumentów samodzielnie.
Do MusialemSieZalogowac,
widze, ze jestes swiadomym i doswiadczonym przez zycie, uzytkownikiem tego forum.
ciekawa wypowiedz, ale brakuje mi konkretow, dlaczego nie podajesz imion, nazwisk, nazw firm i realnych przypadkow?
chetny jestem rowniez uslyszec cos na moj temat jesli masz jakies informacje?..
na tym forum kazdy jest anonimowy, wiec nic ci nie grozi :)
pzdr
Witam, a czy załatwiał już ktoś pracę przez firmę "Taga Medical". Wiecie coś na jej temat? Czy wyjeźdżał już ktoś z Was dzięki tej firmie na oferty termalne? Dzięki za odpowiedź, pozdro.
Temat przeniesiony do archwium.
511-540 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie