POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 1107
Mam rozpaczliwe pytanie!
Szczególnie do tych, którzy przebywają we Francj na stałe (uczą się, studiują najchętniej).
W tym roku będę pisać magisterkę, do której niezwykle przydałyby mi się opracowania francuskojęzyczne - niedostępne w Polsce:( Szukam różnych możliwości wyjazdu, ale generalnie mam z tym problem - głównie finansowy...
Dlatego mam nieśmiałe pytanie: gdyby znalazł się ktoś, kogo mogłabym poprosić kiedyś o skserowanie czegoś (raczej wskazanego przeze mnie konkretnie) - ktoś, kto ma dostęp do bibliotek, uniwersyteckich najlepiej? Oczywiście ZWRóCę KOSZTY!!!!! Może np. udaje się zamówić skan prócz xera?
Uratowalibyście mi życie!...
hej!szukam Polaków mieszkających w Limoges. Jade tam we wrzesniu na okolo rok i nie znam nikogo.chetnie umowie sie z kims na jakies piwko.moje [gg] , mail: [email]
Hej, szukam Polaków mieszkających w Paryżu, Caen, St Malo.
Chciałabym zasięgnąć informacji o życiu, pracy i wszystkim co związne jest z życiem we Francji (głównie w tych rejonach).
Z góry dziękuję za odpowiedź. Możecie pisać na emaila [email]
Witajcie!

Wlasnie wrocilem z Lyonu, mieszkalem w Saint Germain syr L`Arbrele i w Anse, ale prace mialemprzewaznie w Lyonie. Po 25 godzinach wkoncu jestem w kraju i za 2 tygodnie wracam z powrotem w okolice Lyonu. Czy ktos z was chodzi do polskiego kosciola w Lyonie? Jest taki prowadzony przez polskiego ksiedza i dosc sporo rodakow mozna spotkac:)
Moze kiedys sie zgadamy w Lyonie i wypijemy wino z Beaujolais lub jakies dobre pifko:)

pozdrowionka
Witam wszystkich miłośników Francji!!!rnPoszukuję Polaków mieszkających w Caen w Normandii. Wyjeżdżam do Francji w listopadzie i chciałabym nawiązać kontakt z rodakami mieszkającymi w tym pięknym mieście. Mam cichą nadzieję, że usłyszę tam kogoś mówiącego w moim ojczystym języku:)
co ty robisz kolo tak ogromnego miasta
czesc!!!ja chcialabym poznac Polakow w ok.St.Lo...wierze ze ktos tam gdzies jest..szczegolnie szukam Polakow ktorzy mieszkaja na stale w tych okolicach...
witam..potrzebuje pewnych ibnformacji na temat pobytu we Francji.. Mam mozliwość ewyjazdu i chciałbym sie co nieco dowiedzieć.....zainteresowanych pomocą bardzo prosze o kontakt [gg] ...z góry dzieki za odzew....pozdrawiam
czesc wszystkim. a moze jest jakis polaczek blisko madiran badz lombey(to jest na poludniu francji)pozdrawiam i czekam na odp
mam rodzinę w Saint Genis Laval, na Chemin de Chazelles. Uroczo tam jest, zazdroszczę Ci, że możesz tam być :) Pozdrawiam!
hejka,
ja właśnie przyjechałam do Francji okolice Versalu,na początku pażdziernika będę się przeprowadzać pod Paryż, w między czasie szukam też pracy, chociaż to nie jest łatwe, chętnie spotkam się z Polakami przebywającymi w Paryżu.
Pozdrawiam :D
hej wszystkim:)
mam pytanko....
moze slyszeliscie o jakiejs pracy do opieki nad dzieckiem w Paryzu, lub znacie kogos kto poszukuje takiej osoby?
ja chcialabym pojechac do Francji,teraz obecnie jestem w Barcelonie..skonczylam pracowac i chcialabym pojechac dalej(za czyms nowym):)
w tym roku zdalam mature z wloskiego i francuskiego..ogolnie jestem bardzo przyjazna osobka, dzieci mnie lubia.
bardzo chcialabym,zeby ktos mi pomogl znalesc prace...
planuje porzucic Hiszpanie do konca sierpnia..a wiec malutko czasu mi zostalo:(
jesli ktos wie cos na temat pracy...ja czekam:)
moj e-mail [email]
pozdrawiam,pa
To przyjezdzaj do rodzinki :) Jestes w Polsce? Moze i tu uroczo.. ale nie wiele sie dzieje. Pozdrawiam rowniez!
ja jestem w lyonie od tygodnia i bede na pewno do marca jesli ktos jest gdzies tutaj ichcialby pogadac niech sie odezwie [email]
czesc, ja tez jestem w paryzu od niedawna i z checia spotkalabym sie z innymi polakami tu przebywajacymi. jesli ktos ma ochote na wspolne zwiedzanie to piszcie na maila : [email]
MIESZKAM I PRACUJE W JUGY TO JAKIES 80 KM OD LYON KIEDYS PUBOWALEM POZNAC RODAKOW Z OKOLICY ALE TO NIE WYPALILO WIEC ZYCZE CI DUZO POWODZENIA I CIERPLIWOSCI W POSZUKIWANIACH DAJ ZNAC CZY CI SIE UDALO [email]
Nie wiem co sie dzieje z wszystkimi polakami na Var?! Wszyscy sie ukrywaja! Poszukuje rodakow w okolicach Toulon. Odezwijcie sie na [gg] Pozdrawiam
Hej! jestem z Sopotu, obecnie gram w siatkowke w SAINT CHAMOND (to okolice Lionu i Saint Etienne) mam 24 lata i chetnie spotkam sie z rowiesnikami, steskonionymi Polakami ;) pozdrawiam! Aga: [email] ([gg] )
siemanko! ja rowniez z pludnia; konkretnie z nicei! pozdrawiam
aha jesli jest ktos w nice badz okolicy kto ma ochotke spotkac sie z rodaczka prosze napisac na mojego maila pozdrawiam ;-D
tak, ja od miesiaca mieszkam w Nantes. chetnie nawiaze kontakt z rodakami (chociaz przestalam byc patriotka...) bo jakos tak... samotniernjak odczytasz te wiadomosc napisz na maila: [email]
Hej, rnjutro z rana z koleżanka wyrusamy do La rochelle.. jeżeli masz ochote zapraszamy serdecznie ..jeżeli mieszkasz w LA rochelle i mozesz nam pokazać miasto ...bedziemy dzwieczni ;DrnPozdrawaiam z Poitiersrnrnmateusz
JA TEZ SZUKAM Polaka w Francji :) Stracilam namiary prawie 30 lat temu :)))
Wiem, ze zajmuje sie w tej chwili [pracami przy renowacji zabytkowych budowli / osuszanie fundamentow ? / Szukam w celach prywatnych :)
Kto mi pomoze ?
Moj adres e-mail [email]
POMOCY!Szukam mieszkania w Lyonie lub w okolicach.Pracuje tu od paru miesiecy,mieszkam tymczasowo u znajomych z dziewczyna ktora ma rodzic w grudniu.SZukam pilnie mieszkania bo od polowy grudnia znajdziemy sie z malym dzieckiem na ulicy.Mam umowe o prace na rok czasu ale nie jest proste znalesc mieszkanie z taka umowa!Moze wy znacie kogos kto by mogl mi wynajac jakies mieszkanie (moge placic z gory za miesiac lub dwa)Prosze pomozcie bo niewiem co mam robic!!!!Moj numer gg to 7983008
cześć a dokładniej mozna??ja mieszkam aulnay sous bois a ty gdzie mieszkasz muj email [email]
Salut wszystkim, Szukam bratniej duszyczki w Paryżu . Mam na imię Kamila i mieszkam z moim chłopakiem w Paryżu. Jestem tu od pażdziernika, ucze się francuskiego z Polka, jest nie niesamowiata ale wiecie fajnie bybyło by poznać tu jeszcze kogoś. Coś o mnie jestem normalną dziewczyną, zabawną i wesołą - taka fajna :) jeśli masz ochote po korespondować i może zaprzyjażnić się pisz
bisous
kurcze zapomniałam dodać mój mail [email] gg 1[tel]Kamila
kurcze zapomniałam dodać mój mail [email] gg 1[tel]Kamila
Siema Kamila...

Czemu nie...

He, he, he...

Buźka...
Cześć Kamila
Ja też uczę się Francuskiego i szukam kontaktu z ludźmi.Mam 1 lekcję tygodniowo a to za mało żeby dobrze opanować ten język.Niestety na razie niestać mnie na więcej dlatego szukam chętnej osoby,która pomogłaby mi w nauce. Mam dla ciebie propozycję może porozmawiamy przez SKYPE,jeśli umówimy się na konkretną godzinę to wtedy żadna ze stron nie ponosi kosztów rozmowy.Proszę Cię o odpowiedź.
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 1107

 »

Pomoc językowa