firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 1122
witam
chce zgłosic sie do jj communication zeby wyjechac do francji do pracy. Ile trzeba czekac na odp od nich? Rozumiem ze droga mailowa mozna skladac Cv. POzdrawiam!
wypelniasz formularz na stronie jj communication, reszte info dostaniesz po wypelnieniu formularza, a potem jest doobrze:-))
noooo tak HOM ma racje tylko pisał to póóóóóóóóóóóóóxną nocą hehe..:D:D ogólnie kurs polecam, duzo nauki, aktualnie tez teraz przebywam na kursie, jak jakies pytanka macie to piszcie na maila...;)
Witam, jak wygląda zakwaterowanie na kursie dla ludzi z poza Krakowa?
edytowany przez terry84: 26 lip 2011
hej napiszcie na ile podpisujcie miesięcy umowę z pracodawcą fran..???
Cytat: terry84
Witam, jak wygląda zakwaterowanie na kursie dla ludzi z poza Krakowa?

zakwaterowanie zapewnia firma;) i to fajne mieszkanka w centrum;)
Do Tomasz861 : Czy mógłbyś napisać z jakiej książki korzystacie? wysłać mi materiały?
nie wiem z jakiej książki Agato, dostawaliśmy codziennie po kilka kser słówek ,zwrotów różnych rodzajów ćwiczeń i większość z tych materiałów nie byłą brana z książek. A uczysz sie już francuskiego???? jak nieee to radzę naprawdę zacząć. Ja przyjechałem do Krakowa i pierwszy dzień był jak kosmos jak sie nie miało tak jak np JA stycznosci z językiem. Tempo jest bardzo szybkie na kursie, codziennie kartkówi z dnia poprzedniego, 75% na zal
aha dzięki
tom, nie strasz ludzi :-)) pozdrawiam!
hom... hehe ja tylko uświadamiam jak będzie...:):)
Dla dobra kazdego kto zamierza wyjechac do Francji, radze uczyc sie francuskiego duzo przed kursem, w trakcie kursu i po kursie kiedy czekacie na papiery albo oferte pracy. Czytam wpisy i widze, ze niektorzy traktuja egzamin w JJ jak zaliczenie z ginekologi na studiach. Ludzie nie o to chodzi! Zajedziecie na miejsce to sie dowiecie o czym mowie. W moim wypadku nie bylo litosci ze nie znam jezyka i sie dopiero ucze. Dobrze, ze sie zaczalem uczyc kilka miesiecy wczesniej przed kursem bo bylaby sielanka. Jesli chodzi o moj debiut we Francji to po 2 tygodniach zostalem sam na oddziale, gdzie sa lekarze, pielegniarki, personel pomocniczy i trzeba ze soba wspolpracowac. Dodam jescze ze raz w tygodniu odbywaja sie zebrania gdzie spotykaja sie lekarze, pielegniarki, asystent socjalny i ja, podczas ktorych pada duzo pytań na temat pacjentow. I nie ma litosci ze jestem z Polski i nie rozumiem. Trzeba kumac i juz. Przestancie wiec patrzec na nauke francuskiego z perspektywy zdania egzaminu z JJ tylko postawcie sobie troche wyzej poprzeczke, bo egz zdacie napewno. Jazda sie zaczyna pozniej, jak jestescie na miejscu.
Disney przesadzasz! Ludziska jak bedziecie wystarczajaco zmotywowani to dacie sobie rady! Pozdro dla Joanny!!!
c'est vrai Mishkoltz et vivat la France, vivat les penguin!:P moootyyywacjaa!
to super... wszyscy po kursie maja nadzieje że będzie dobrze a tu proszę a co z j. ang. można trochę dogadać się?
Wszystko zalezy jak trafisz. Oczywiscie, ze motywacja jest wazna ale moim zdaniem im wiecej umiesz przed przyjazdem o tyle bedzie latwiej na poczatku i szybciej bedziesz ogarnial jezyk juz na miejscu. Moze w innych szpitalach i placowkach personel byl bardziej wyrozumialy, nie wiem. Na angielski bym raczej nie liczyl tudziez zawsze mozna probowac.
a angielski w zadnym wypadku czasem potrafia odeksportowac do polski jak sie wkurza niestety choc piekny maja jezyk to swiata poza nim nie widza i trzeba go znac motywacja motywacja motywacja ja dopiero zaczelam sie uczyc jezyka mam jeszcze 2 tygodnie do kursu takze nie jest kolorowo:) jak wybiera sie ktos na kurs wrzesniowy?? to niech sie do mnie odezwie:)
jak tam po kusie - zdany egzamin?
Cytat: magda0387
jak wybiera sie ktos na kurs wrzesniowy?? to niech sie do mnie odezwie:)
hej, ja się wybieram, będe jechal z Wrocławia, także jak ktoś ma ochotę się zabrać to zapraszam.
A czy są jakieś opłaty? Czy firma bierze jakąś kasę? Trzeba im dostarczyć przetłumaczone dokumenty?
Też się zastanawiam nad wyjazdem, bo za miesiąc się bronię.
pozdrawiam :)
nic nie placisz, dokumenty wszystkie tlumaczy JJ ;-)
no ale za wyslanie do ministerstwa dokumentow placimy my i za zaswiadczenie o niekaralnosci rowniez:)
A powiedźcie mi jeszcze... podpisujecie z firmą umowę na rok, tak? A co w przypadku, gdy praca Wam nie będzie odpowiadać? Jakaś jest kara za zerwanie umowy? W chwili jej podpisania znacie miejsce gdzie będziecie pracować? Czyli ile to wszystko trwa - od momentu zgłoszenia się do firmy do wyjazdu do Francji??
Witam Mam takie pytanie- jak załatwić i gdziezaświadczenie z ministerstwa potwierdzające zgodność kwalifikacji z dyrektywami unijnymi? i jeszcze jedno jak długo po wysłaniu wszystkich papierów czeka się na kurs w Krakowie?
Do asma4
tak, podpisujemy umowę na rok, za zerwanie umowy jest przewidziana kara ale nie pamiętam jaka, po prostu rok trzeba się przemęczyć. W chwili podpisania umowy raczej nie wiadomo gdzie trafisz. U mnie od momentu zgłoszenia się do firmy do wyjazdu trwało wszystko 10 miesięcy, w tym 6 miesięcy czekałem na kurs w krakowie a 4 na ofertę, ale u mnie troche inaczj to przebiegało, przeważnie jest trochę szybciej.
Do tuskamq8
Jeżeli zgłosisz się na kurs dostaniesz od JJ papiery do wysłania właśnie do ministerstwa włącznie z adresem, od wysłanie papierów czeka się w zależności kiedy jest następny kurs i czy beda jeszce miejsca czy muszisz czekac na nastepny termin. W tym roku kursy były średnio co 2 lub 3 miechy.

Ja jutro mam rozmowe kwalifikacyjną i wyjazd na początku września także stres troche jest, pozdro
oo ja zapisalam sie na kurs wrzesniowy na poczatku sierpnia wiec nie przesadzajcie z tym czekaniem ... a papierow zadnych nie dostarczylam do firmy bo zwyczajnie jeszcze sie robia na uczelni niedawno sie obronilam takze bierzcie sie za kurs nie wazne jak z dokumentami
Sąd - zaświadczenie o niekaralności 50zł, Ministerstwo Zdrowia Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego 17zł zaświadczenie - zgodność kwalifikacji z dyrektywami unijnymi
heja
a jak u was z pozwoleniami na pracę od francuzów? jak długo czekacie?
ktos ostatnio je dostał?
Odnośnie oczekiwania na papiery. Wiekoszść mojej grupy czekała nie całe 2 miesiące na autoryzacje dyplomu. W moim wypadku trwało to nieco dłużej bo ok 4 miesiące ze względu na to, że wysłałem dyplom licencjacki który nie został zaakceptowany przez komisje. Konkretnie chodziło o liczbę godzin praktyk. Francuzi mają po 3 latach 1400h a my po licencjacie mamy ok. 900 w najlepszym wypadku. Dopiero po dosłaniu dyplomu magisterskiego dostałem autoryzacje. Całość około 4 miesiące. Najlepiej jest wysyłać wszystko co się ma, doświadczenie, staże dodatkowe, wolontariaty itp. Dla pewności. Zwróćcie równiez uwagę czy na waszych suplementach jest wyszczególnione gdzie robiliście praktyki. Tego się francuzi czepiają, ja tego nie miałem i musiałem kombinować papierek na uczelni gdzie robiłem licencjat. Nowe dplomy z regóły mają taką informację.
Pozdrawiam
ile kosztuje autoryzacja dyplomu?
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie