firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 1122
ile kosztuje? - troche cierpliwosci :) to wszystko hehe, placisz tylko 17zl za ta potwierdzenie z naszego ministerstwa i 50 zl za zaswiad, o niekaralnosci z sądu, po francuskiej stronie to nic kasy nie dajesz
Cytat: agatka258
ile kosztuje autoryzacja dyplomu?

hehe ale mnie rozbawilas tym tekstem :))) ...po pierwsze to nie jest autoryzacja tylko akredytacja...po drugie jak mozna za akredytacje zaplacic? gdyby to bylo mozliwe to juz bym dawno byl we Francji...akredytacja dyplomu to sa wymogi, zasady kwalifikacji, na podstawie których jest udzielane pozwolenie na wykonywanie zawodu kine wedlug norm francuskich...albo je spelniasz albo nie...no chyba ze masz starych znajomych w komisji francuskiej...w przypadku braku akredytacji mozesz dla wyrownania roznic albo zdac test umiejetnosci we Francji po francusku, albo pojsc na staz lub volontariat czy inna forme odbycia praktyk albo zrobic magisterke...jesli chcesz pracowac w zawodzie kine we Francji.
Cytat: disnej6841
Odnośnie oczekiwania na papiery. Wiekoszść mojej grupy czekała nie całe 2 miesiące na autoryzacje dyplomu. W moim wypadku trwało to nieco dłużej bo ok 4 miesiące ze względu na to, że wysłałem dyplom licencjacki który nie został zaakceptowany przez komisje. Konkretnie chodziło o liczbę godzin praktyk. Francuzi mają po 3 latach 1400h a my po licencjacie mamy ok. 900 w najlepszym wypadku. Dopiero po dosłaniu dyplomu magisterskiego dostałem autoryzacje. Całość około 4 miesiące. Najlepiej jest wysyłać wszystko co się ma, doświadczenie, staże dodatkowe, wolontariaty itp. Dla pewności. Zwróćcie równiez uwagę czy na waszych suplementach jest wyszczególnione gdzie robiliście praktyki. Tego się francuzi czepiają, ja tego nie miałem i musiałem kombinować papierek na uczelni gdzie robiłem licencjat. Nowe dplomy z regóły mają taką informację.
Pozdrawiam
ja bylem w tej samej sytuacji co Disnej6841, ale jego uratowala magisterka, ja musialem wyslac szczegolowy opis praktyk z racji ze moj dyplom licencjacki jest z 2008 roku kiedy to jeszcze na suplemencie nie bylo wyszczegolnione gdzie dokladnie na jakich oddzialach mialem praktyki. Poza tym jak zaczynalem licencjata to zalapalem sie jeszcze na stara liczbe godzin praktyk to jest 600 godzin, od nastepnych rocznikow ta liczba zostala zwiekszona na 920 godzin i stad tyle komplikacji, ale jak sie okazuje we Francji na licencjacie maja 1400 godzin czyli mniej wiecej tyle co my po magisterce, a wiec tam jest duze przylozenie do praktyk. Dlatego w moim przypadku nawet szczegolowy opis praktyk nie wystarczyl do uzyskania pozwolenia, z racji ze po prostu tych godzin jest za malo i nie na wszystkich oddzialach. Wiec w takiej sytuacji komisja francuska proponuje wyrownanie roznic w opcjach/mozliwosciach jak napisalem w swoim poprzednim poscie.

Jesli chodzi o sama nazwe czy to autoryzacja czy akredytacja to tak naprawde nie ma znaczenia, wiemy o co chodzi, ale wedlug mnie po dokladniejszym sprawdzeniu bardziej pasuje mi akredytacja/nostryfikacja dyplomu, od uzyskania ktorej tak naprawde Francja stoi dla nas otworem w tym zawodzie :)
czy znacie może adres biura we Francji gdzie jest dokonana nostryfikacja dyplomu?
Jak długo czekaliście na zaświadczenie z Ministerstwa Zdrowia?? i co tam słychać u Was po kursie?
ja czekalem chyba niecale 2 tyg;-)
a u mnie jakos 10 dni wyszło czekania, a Agato od kiedy zaczynacie kurs????
Nie wiem kiedy jest kolejny kurs, na kurs się nie zapisuję sama będę szukała pracy tylko czekam na papiery;/
Powodzenia na nowym kursie :)
hej mam 840godz praktyk czy wystarczy, aby podjąć pracę we Francji. I 6 miesięczny staż ale nie wiem czy wliczyliby mi staż jako praktyki? nie wiem co mam robić mam mgr i jestem w pułapce;/
A tą rozmowę z pracodawcą, to mieliście przez telefon czy jak?
Napisałam maila do firmy, ale nikt mi nie odpowiada od kilku dni.....
przez skype, najlepiej zadzwon do firmy jak masz pytania;)
Pytań w zasadzie nie mam, po prostu chciałabym wyjechać i już to załatwiać. No to w takim razie zadzwonię :)
z tego co wiem AGATO to studia magisterskie wystarczaly zeby dostać autoryzacje, ale musisz miec wyraźną liczbę godzin praktyk wpisaną w suplemencie :))
Tomasz861 - Mam mgr i co z tego :( licencjat 240 godz praktyk i 600 na mgr nie wiem czy mi staż wezmą pod uwagę, żebym miała autoryzację? nawet jakbym jeszcze odrobiła praktyki 500 godz i te byłyby na innym papierze nie na suplemencie to czy wezmą mi pod uwagę?
Agato ja miałem podobną sytuację, choć pracowałem prawie 3 lata w zawodzie, ale moj dokument nie poszedl do Tuluzy, ale autoryzacje dostałem, ważne ak jak napisałem wczesniej jest to żebyś miała dobrze uwidocznione na suplemencie znaczy pełną liczbę godzin praktyk i nie powinnaś mieć problemu z autoryzacją ja też miałem tyle samo godzin na studiach i jakoś przeszło :):) jak masz jakieś pytanka to piszz :):)
rozumiem Ciebie tylko że ja nie ukończyłam licencjat fizjoterapii, i mam 240 godz praktyk a mgr ukończyłam z fizjoterapii i mam 600 łącznie 840 a we Francji z tego co pisaliście musi być około 1400 godz praktyk. Rozumiesz mnie? ty na licencjacie fizjoterapii miałeś około 730 godz praktyk i mgr 600 godz także Tobie się zgodzi a mi nie i nie wiem co mam robić bo nie cofnę się żeby kończyć licencjat jak ja mam już mgr;/ masakra pokręciłam hehe dzięki za odp. Napisz mi jakie kończyłeś studia I stopnia czy też II?
Agato ja konczylem licencjat z fizjo dziennie i zaocznie magisterke we Wrocku, aha to teraz rozumiem ze licencjat z czego innego robilas, a to przedstaw normalnie przetlumaczony papierek z liczba godzin praktyk ale musi byc ze szpitala bo oni patrza sie najbardziej na praktyke kliniczną wiec jak przetlumaczysz z wyraźną liczbą godzin praktyki to raczej nie powinno byc trudnosci ale z nimi to nigdy nie wiadomo :)
Witam wszystkich MK chetnych do wyjazdu do Francji!

Dla jasnosci kilka informacji dotyczacych wymagan administracji francuskiej :
1. Kandydaci z Licencjatem musza udokumentowac minimum 900 H praktyk w ciagu calego procesu szkoleniowego, niezaleznie od rodzaju uczelni.
2. Mgr powinni posiadac przynajmniej 1[tel]H (Neurologia, Ortopedia, Pneumologia, Kardiologia, Pediatria).
3. Podania o AE sklada sie do administracji regionalnych, ktoremu podlegaja potencjalni pracodawcy.
4. Okres oczekiwania na decyzje (minimum 2-3 miesiecy) i uzalezniony jet od czestotliwosci obrad komisji.

I na koncu, to najwazniejsze dla wszystkich kandydatow :
Oferte pracy mozna otrzymac nawet w pierszym etapie rekrutacji a zalezy to tylko od kompetencji kandydatow i reaktywnosci firm posredniczacych.

pozdrawiam i polecam sie osobom powaznie zainteresowanym wyjazdem do Francji.

W Polce tłumaczyć dokumenty czy we Francji? Czy nie ma różnicy? Jeżeli chodzi o suplement to tłumaczyliście w formie tzw. "wyciągu",? Czy jak? dzięki z góry :)
Witam! Zamierzam skorzystac z usług firmy JJ communication i wyjechac do Francji do pracy, ale zastanawiam sie czy ma to sens. Dokładnie chodzi mi o ilosc godzin praktyk, na studiach licencjackich mielem wakacyjnych praktyk chyba ze 240 H ( 120 na drugim roku i 120 na trzecim), podobnie na magisterce na suplemencie mam napisane praktyka wakacyjna (120h na pierwszym roku i 120 h na drugim). Zastanawiam sie z kad wziac 1400 H praktyk potrzebnych do pracy we Francji!!?? NIektorzy pisza ze mieli po licencjacie 900h!!! Czy do liczby praktyk zaliczacie tez zajecia kliniczne?? (np KLiniczna fizjoterapia w kardiologi, ginekologii itp?) Jak to u was na uczelni wygladala sprawa z praktykami? Pozdrawiam
do DEMONAZ
z tego co wiem to mozna zaliczyc godziny zajec praktycznych w szpitalach do liczby godzin praktyk, bo niekotre osoby to robily tylko trzeba wypisac dokladna liczbe i ze tak to powiem.... zeby byla widoczna... bo z tego względu ,że wtedy jest większe prawdopodobieństwo,ze dostaniesz autoryzacje, ale jak masz magistra to powinienies dostac. Zawsze dodtakową zaletą jest to ,że np pracowales w szpitalu i masz udekumentowane godziny pracy. ja np dostalem autoryzacje po magisterce 600h praktyk na magisterce i nie pamietam teraz ile bylo dokaldnie na licencjacie. Pozdrawiam
Skad wziasc 1400h praktyk?? ...ja mialem na licencjacie 600h (100h na fizykoterapii, 100h na kinezyterapii, 200h na neurologii, 200h na neurochirurgii i neurotraumatologii). W liscie jaki otrzymalem z Francji od komisji wydajacej pozwolenia zaproponowali wyrownanie roznic poprzez odbycie dodatkowych godzin praktyk na nastepujacych oddzialach: 210h na kardiologii, 210h na ortopedii i traumatologii, 140h na pediatrii i 210h na geriatrii czyli w sumie 770h plus moje 600h = 1370h, ale sie na to nie zdecydowalem i postanowilem robic magisterke. Dodam jeszcze, ze w zawodzie kine nie pracowalem, tylko same praktyki z uczelni. Wiec jesli ktos ma dodatkowe doswiadczenie jako kine (staze, volontariaty, umowy o prace, zlecenia, o dzielo itd) to wszystko sie liczy i wszystko ma znaczenie ;) Pozdrawiam ;)
Cytat: agatka258
W Polce tłumaczyć dokumenty czy we Francji? Czy nie ma to różnicy? Jeżeli chodzi o suplement to tłumaczyliście w formie tzw. "wyciągu",? Czy jak? dzięki z góry :)
Agato moim zdaniem lepiej przetlumaczyc tutaj w Polsce , napewno mniej zaplacisz i wątpię zeby to miało różnicę :)
do Agatka258
Urzędy francuskie bezwzględnie wymagają, aby polskie dyplomy były tłumaczone wyłącznie przez francuskich tłumaczy przysięgłych.

- Dokumenty przetłumaczone przez polskich tłumaczy przysięgłych nie są we Francji uznawane. W przypadku ich złożenia Francuzi żądają dodatkowego potwierdzenia ich przez polski konsulat, a to wiąże się już z dodatkowymi opłatami. Usługa ta jest bowiem w naszych konsulatach odpłatna - mówi Krystyna Kazana, konsul ambasady RP w Paryżu.

Na tym nie koniec. Z automatu we Francji uznawane są bowiem dyplomy tylko tych profesji, których tok szkolenia lub nauczania nie odbiega w niczym od francuskiego. Im program nauczania bardziej się różni, tym mniejsza szansa na uznanie go we Francji.

źródło: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/90288,we_francji_dostep_do_wykonywania_wielu_zawodow_jest_bardzo_ograniczony.html
witam wszystkich fizjoterapeutów:)
wraz z chłopakiem planujemy wyjazd do Francji ale przez inne biuro pracy. Przewidziany wyjazd jest już w grudniu. Jedynym ich wymogiem jest znajomość języka francuskiego, dlatego szukamy przynajmniej 2 osób na kurs języka francuskiego, który oferuje firma jj (grupa powinna liczyć min 4 osoby). Kurs odbyłby się w październiku i nie jest ofertą wiążącą z biurem jj. Kurs oczywiście prowadzony byłby tym samym trybem co kurs dla osób chcących wyjechać z biurem JJ:)
Jak coś to pisać na maila: [email]
Pozdrawiam:)
Do pio2012 Jak możesz to podaj jakiegoś francuskiego tłumacza, z góry dziękuję :) pozdrawiam
Stanislas BOCIANOWSKI
105 bis, Bd de Grenelle, 75015 PARIS,

tel. [tel]et [tel]

http://www.polskanova.com/portal.php?article=10&pid=48
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie