POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
931-960 z 1107
Hej ;)
Szukam ludzi z departamentu 84. mieszkam w Vaison la Romaine, chetnie poznam rodakow z okolic
Chartres, Szczesliwego Nowego Roku zyczy wszystkim rodakom z okolic Chartres rodzina(adeorp97).
Witam,
Mieszkam i pracuje w Grenoble od pol roku. Jesli ktos mialby ochote pogadac po polsku/wypic kawe/posalsowac, moj [gg] .
Pozdrawiam. Aga
potrzebuję pomocy
potrzebuję pomocy w odnalezieniu miejscowości Yanois jest to nazwa przedwojenna wiec teraz może mieć inną nazwę, szukam jej dlatego gdyż urodziła się tam moja mama a ja mieszkam w warszawie i mówiąc szczeże francuskuego nie znam więc kto mi może pomóc w tym temacie
pozdrawiam
mariusz
Witam! Jestem Iwona mam 23 lata, mieszkam w Beauvais (60), szukam pracy i innych polaków na tym terenie. Jeżeli ktoś ma ochotę spotkać się, wypić kawkę i poplotkować: [gg] [email]
no hej wszystkim z checia poznala bym jakis rodaków mieszkam w doubs (25) na kawke czy ploteczki bo troszke mi sie nudzi pozdrawiam:)
Witam serdecznie. Ktos z Nicei lub okolic?
Wszyscie z Nicei ))))))
witam szukam rodakow w okolicach Bergerac,odezwijcie sie
Cytat: audib4
witam mieszkam w Merignac pozdrawiam
witam mieszkam w Sourzac,pozdrawiam
Max 317 Pan czy ukryta Pani?;) Znajda sie jakies kobietki? najlepiej z dzieciaczkami na spacer, kawe itp;)
Pani madziarka87!!przepraszam bardzo)ale jestem panem...jeżeli jesteś zainteresowana proszę bardzo [email]
Szukam osoby z okolicy Lyon. Info odnośnie motoryzacji Samochody więcej na [email]
Witam. Poszukuje rodakow w okolicach Thomery, Melun czy Fontainbleu (dep.77) jestem chetna na spotkania przy kawce i pogaduchach w jezyku ojczystym. Nataliaa
Witam wszystkich :) niosę się z zamiarem przeprowadzki do Paryża,i potrzebuję kilku rad,podpowiedzi. Chodzi mo dokładnie aby ktoś mi mógł napisać jak wygląda tam życie,jak się funkcjonuje,itd. Tu jest mój nr gg : 48505046. Z góry dziękuję wszystkim pomocnym ''duszyczkom'' :)
Przyjeżdża się. Wieża Eiffla wita. Pieniążki i praca leżą na ulicy. Wszystko pachnie Chanel 5.
Później -wstaje się ok. 12tej, zakłada się beret i biegnie po bagietkę. Wraca się z nią pod pachą. Potem czeka na nas porcja ślimaków i żabich udek...
A tak serio - chyba musisz zadać bardziej konkretne pytania! :)
Dokładnie mi chodzi o to żeby ktoś mi powiedział jak wygląda sprawa z wynajmem mieszkania,poszukiwaniem pracy itd :)
Twoja wizja bardzo przyjemna,szkoda że nierealna :)
Aby wynająć mieszkanie samodzielnie, musisz mieć najpierw stałą pracę. Albo znać kogoś dobrze zarabiającego, kto podżyruje Ci wynajem. Pracy szukasz jak wszędzie - oczywiście władasz francuskim, szukasz ogłoszeń, wysyłasz/roznosisz CV... i liczysz na szczęście:)
Na początku myślałam żeby wynająć tylko pokój,a później jak już będę 'stabilna' finansowo i 'wejdę'w rytm tamtejszego życia,wtedy wynająć samodzielnie mieszkanie. O język się akurat nie martwię,mówię bielgle w czterech językach,w tym także francuskim. Tak naprawdę można powiedzieć że moja decyzja jest dość odważna,bo jadę tzw. w ciemno,jedynie tjw ze znajomością języka.
Cytat: lilus166
O język się akurat nie martwię,mówię bielgle w czterech językach,w tym także francuskim.

pewność siebie zawsze spoko
Pokój czy mieszkanie - podobna historia. Nikt, prócz może kogoś znajomego, nie wynajmie na ładną buzię i znajomość francuskiego...


Gdybym nie była choć trochę pewna siebie,to pewnie nie zdecydowałabym sie na taki krok,a pozatym nie wydaję mi się że pewność siebie to cos złego. :)
edytowany przez lilus166: 07 lut 2014
Cytat: sommeil
Pokój czy mieszkanie - podobna historia. Nikt, prócz może kogoś znajomego, nie wynajmie na ładną buzię i znajomość francuskiego...

Właśnie dlatego poprosiłam na tym forum aby ktoś mi mógł powiedzieć jak to wygląda od ''kuchni''. Na pewno nikt nie jest aż tak głupi żeby wynająć pokój badź mieszkanie,nie będąc pewnym że dana osoba jest wypłacalna.
To pojęcie "biegle" jest w ogóle trochę dziwne. Dla jednych to znaczy mówić szybko, a niekoniecznie poprawnie, czyli "dogadywać się". A dla innych, wysławiać się bezbłędnie i znać w obcym języku nazwy wszystkich gatunków ryb i ptaków.
Cytat: humpetej
To pojęcie "biegle" jest w ogóle trochę dziwne. Dla jednych to znaczy mówić szybko, a niekoniecznie poprawnie, czyli "dogadywać się". A dla innych, wysławiać się bezbłędnie i znać w obcym języku nazwy wszystkich gatunków ryb i ptaków.

Zgodzę się z Tobą. Jasne że nie mówię po francusku tak jak francuzi,zresztą nigdy nie byłam we Francji,znam język na tyle że spokojnie bym się dogadała w urzędzie,w sklepie,czy nawet na ulicy.
najpierw czytamy cyt ". O język się akurat nie martwię,mówię bielgle w czterech językach,w tym także francuskim. " a kilka postow dalej cyt!. " jasne ze nie mowie po francusku tak jak francuzi,znam jezyk na tyle ze spokojnie bym sie dogadala....." jak dla mnie to "biegle " a "dogadac sie" to roznica pozdrawiam
Cytat: lilus166
Na pewno nikt nie jest aż tak głupi żeby wynająć pokój badź mieszkanie,nie będąc pewnym że dana osoba jest wypłacalna.

Gdy wynajmowałam pokój i mieszkanie w Polsce, nikt nie sprawdzał, czy jestem wypłacalna. Podpisałam standardową umowę, jak każdy, ale nikt ode mnie ani od moich rodziców nie żądał odcinków pensji... a we Francji - no cóż, bywa inaczej. Wiele zależy od dobrej woli właściciela, ale rynek nieruchomości w Paryżu jest raczej specyficzny, więc... owej dobrej woli jest raczej mniej. Stałe dochody 3x czynsz lub dobry gwarant, takie życie.
Co do poziomów języka i takich tam... Przykłady z życia można by mnożyć. Znam całe rodziny, które mieszkają we Francji od lat, posługują się może dziesięcioma zwrotami w języku obcym, ale mają pracę (fizyczną) i żyje im się dobrze. Znam też osoby z "biegłym" francuskim, często po studiach we Francji, które nie mogą znaleźć jakiejkolwiek pracy.
Pewność siebie rzecz cenna i bardzo przydaje się w momencie przeprowadzki za granicę, to fakt niezaprzeczalny.
Prawdą jest, że czasem podcinamy tu skrzydła róźnym entuzjastom. Ale... to nie z zazdrości czy złej woli, sądzę. Często my już tu jesteśmy i nasz entuzjazm jest nieco innego gatunku;)
Cytat: sommeil
rynek nieruchomości w Paryżu jest raczej specyficzny, więc... owej dobrej woli jest raczej mniej. Stałe dochody 3x czynsz lub dobry gwarant, takie życie.

+ kolejka na schodach na trzy piętra do obejrzenia 20-metrowego mieszkania i pisanie "listów motywacyjnych"(!) do właściciela...
Cytat: sylvia69
najpierw czytamy cyt ". O język się akurat nie martwię,mówię bielgle w czterech językach,w tym także francuskim. " a kilka postow dalej cyt!. " jasne ze nie mowie po francusku tak jak francuzi,znam jezyk na tyle ze spokojnie bym sie dogadala....." jak dla mnie to "biegle " a "dogadac sie" to roznica pozdrawiam

Dziwne żebym mówiła po francusku tak jak francuzi. Nie mam problemu z dogadaniem się,przeczytaniem czy napisaniem czegoś,ale nie znam wszytkich gatunków ryb,ptaków i zwierząt po francusku. Jeżeli Pani zna,to można tylko pogratulować :) Pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.
931-960 z 1107

 »

Pomoc językowa