POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
451-480 z 1107
hej. witam wszystkich tez jestem z okolic colmar, no moze blizej selestat:)
MONTAUBAN
Witam. Mieszkam dosc dlugo we Francji. Chetnie poznam Polakow z okolic Montauban, generalnie LOT. Pozdrawiam

[email]
Witam mam na imie Adam mieszkam od miesiaca w Nicei nie znam tu nikogo,i nie mowie po francusku wiec po pracy siedze sam jak palec. jesli mieszkasz w nicei lub w poblizu odezwij sie prosze kim kolwiek jestes ;) Pozdrawiam
Cytat: gabrysia1987
hej, pisze bo za okolo miesiac przenosze sie do francji z rodzina... miedzy lyon a dijon...:) chcialabym sie dowiedziec o sluzbie zdrowia, poniewaz mam 4 letnie dziecko, ktore ostatnio choruje i drugie w drodze:) wiec interesuje mnie pediatra i lekarz ginekolog no i oczywiscie jakis szpital na rozwiazanie...:) probowalam cos szukac w necie ale ciezko cos znalezc, tym bardziej ze nie posluguje sie jeszcze francuskim:) piszcie:)




Hej , ja rowniez bede sie przenosic do Francji, Lyon. Maz juz tam pojechal, a ja i corka (2 letnia) dojedziemy jak juz tam wszystko bedzie zalatwione. No i tez jestem w ciazy i jak Ty szukam informacji o lekarzach, szpitalach i ogolnie o sluzbie zdrowia. teraz jest nas dwie to moze predzej znajdziemy odpowiedz na nasze pytania ;)
Pozdrawiam
Monika
A jak juz tam bede to tez chetnie chcialabym poznac Polakow, najlepiej rodziny :)
hej,
od niedzieli będę w Sainte Maxime i szukam Polaków z tego miasta/okolic, żeby wyskoczyć niekiedy gdzieś wieczorem/posiedzieć razem na plaży/porozmawiać przy kawie/winu...
:)
a czy moze mi ktos powiedziec jak to jest z wynajmem mieszkania? jakie dokumenty itp, zwlaszcza jak my dopiero co sie przeniesiemy z innego kraju
Witam :-)
Od paru miesięcy mieszkamy w Marsylli, powoli kończy nam się kontrakt, czy orientuję się ktoś jak wygląda sytuacja na rynku pracy dla osoby nie znającej języka, z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam
Czy jest tutaj ktoś z okolic Biarritz, Bayonne? Ja mieszkam niedaleko tych miejscowości i chętnie spotkałabym się z kimś z Polski. Moje [gg] .
Poszukuję miejsc w Alzacji, gdzie sprzedają auta powypadkowe.
Poszukuję miejsc w ALZACJI, gdzie sprzedają auta powypadkowe. Także w okolicach BELFORT.

Mój adres: [email]
Hej:) Jestem w Cannes do konca sierpnia. Jesli ktoś chcialby sie spotkac zostawiam mojego maila [email]
Hi.Szukam jakiegos nauczyciela lub osoby ktora moze pomoc w nauce francuskiego..Najlepiej Biarritz lub Anglet,dalej raczej sie nie wybiore..Dziex i Pozdro:)
hej, mieszkam w bidart , moge ci pomoc ,napisz jaki masz poziom.Skad jestes w ogole?
Witam/ pilnie potrzebuje kontakt z osobą która perfekt mówi i pisze po francusku o przetłumaczenie jednej strony .Mój e-mail [email]
hey! od września będę mieszkała w Lons, no i szukam jakiegoś kontaktu z polakami którzy są z tych okolic :) dopiero rozpoczynam naukę języka więc też lekka pomoc by się przydała, albo jakieś wskazówki ;) pozdrawiam!
Hej mam na imię Ola i od września zaczynam studia w Monaco. Jeżeli ktoś mieszka w pobliżu niech się odezwie:)
Mieszkam w Monaco, jak bedziesz chciala pogadac to pisz 1[tel]. Pozdrawiam.
Witam Rodakow we Francji. Po przeczytaniu paru wpisow, pomyslalam sobie, ze milo bedzie przedstawic troche inny aspekt mieszkania we Francji,juz zupelnie ustabilizowany, tak dla odmiany, zaprosze do czytania mojego bloga, jesli wyrazicie zaintersowanie. Moze kogos zainspiruje, moze komus pomoge. Pierwsza najwazniejsza rada to nauka j.francuskiego!!! A nie spotkania z rodakami. Rodacy, to w internecie, w realu tylko Francuzi.
A teraz krotko o ubezpieczeniu, we Francji jest potzrebna Carte vitale, mozna ja tu otrzymac na podst swojego ubezpieczenia w Polsce,jesli placi sie tam skladki, z NFZu daja dokument 106 i sami wysylaja pod podany adres we FRANCJI-tzn do miejscowego osrodka zdrowia. NFZ w Polsce udziela dokladnych info. Ale trzeba miec potwierdz zamieszkania, jakies rachunki. Tyle wiem na podst swojego doswiadczenia.Pozdrawiam.
Witam wszystkich!
Moze sa Polacy w Ill de France w dep. 91 Evry?
Jestem to juz od 8 miesiecy ale nie spotkalam zadnych Polakow.

Moje [gg]

Pozdrawiam
Witam. Mieszkam i pracuje we Francji od 2 miesięcy i mam problem gdyż zepsuł mi się ząb. Mam pytanie ile kosztuje naprawa zęba oraz czy są jakieś problemy dla osób które nie posiadają jeszcze karty Vitale? Jestem zarejestrowany w firmie francuskiej. Pozdrawiam.
P.S jestem z okolic Alberville.
jak nie masz karty hmm bedzisz musial zaplacic i jak dostaniesz numer karty to poprostu wyslesz do ubezpieczenia rachunek i wtedy dostaniesz zwrot .Na sama karte dostaniesz jakies 60%zwrotu . Taki racunek mozesz przeslac do 6miesiecy do sécurité social. Tak ze musisz pomyslec o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia "mutuelle" placisz ale reszte zwracane ok 20-35 euros/miesiac itd.Mowisz zepsul ci sie zab hmm jak zwykla plomba to ok 80 euros moze kosztowac to zalezy co ci sie zepsulo bo jak trzeba bedzie leczyc kanalowo hmm to chyba drozej a jak wchodzi w gre koronka to ok. 800euros jedna (i tu od razu powiem ze to lepiej robic w polsce i wziasc rachunek ,bardzo sie oplaca taniej i wszystko zwracane mialam )
Witaj. Dzięki za wgląd do sprawy. Pozdrawiam.
powinienes mieć attestation z cpam, o nadaniu nr secu, jesli pracodawca Cię zgłosił... ja zanim dostalam kartę, posługiwałam się tym własnie. a zapłacić i tak bys musiał (bo myslę, że raczej nie masz cmu complementaire;).

P.S. <nieboska> a rada dot zębów bardzo mi się przyda :-)
Witam wszystkich serdecznie:) jestem tu nowa i mam parę pytań, jeżeli ktoś będzie umiał mi pomóc bede bardzo wdzieczna. Planuje pod koniec wrzesnia wyjechac z narzeczonym do Marsylii zamieszkać i pracować. Posiadam dyplom z licencjatem z fizjoterapi, czy aby tam pracować w tym zawodzie wystarczy przetłumaczony dyplom w języku angielskim?? Jak wygladaja sprawy z mieszkaniem gdzie najlepij ich szukac? Jakieś fora czy linki z biurami?
Za wszystkie wiadomości z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam :)
to jedzisz do Londynu do pracy ?
czy w BORDEAUX lub ok.jest jakas samotna kobietka chetna spotkac sie z milym,sympatycznym 30latkiem? [email]
hej mieszkam w Toulonie jest ktos moze kto miałby ochote sie poznac i spedzac czas. brakuje mi babskich rozmow pozdrawiam moje [gg]
a moze ktos słyszał o jakiejs pracy w Toulonie? pozdrawiam dorota
Witam wszystkich nazywam sie Karolina i obecnie mieszkam w Anglii. Poniewaz moj maz jest francuzem, planujemy przeprowadzic sie do Montpellier jak najszybciej. Chetnie poznalabym kogos z Montpellier lub okolic . Nie ukrywam , ze chcialabym utrzymywac kontakt z rodakami we Francji, mam setki pytan , najprosciej mowiac potrzebuje pomocy. PROSZE DAJCIE ZNAC NA FORUM LUB POD MOJ ADRES EMAIL [email] pozdr wszystkich Polakow mieszkajacyvh we Francji.
Cytat: DOWA
Czy to możliwe, że żaden Polak czy Polka mieszkający w okolicy Nimes, Montpellier czy Ales nie zagląda na tę stronę. Niech się ktoś odezwie, bo jestem bardzo zawiedziona. Wszystkim życzę dobrego tygodnia.
Temat przeniesiony do archwium.
451-480 z 1107

 »

Pomoc językowa