firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
481-510 z 1122
Cytat: Boskioski
Hejka

kto na kursie bedzie w sierpniu?

ja jestem :)

a ktorego zaczynacie kurs? ja mam przyjechac 7 na sam egzamin :)
Cytat: nowijka0
Do tej pory słyszałam same pozytywy nt. Pani JJ, stąd głęboko się zastanawiam czy tylko ja mam problem z komunikacją na łączach ja-agencja ? na maile nie odpisuje, telefonicznie też nie umiem się z nikim skontaktować, pomimo, że umowa już podpisana :s

tylko i wylacznie na komorke, na maile to bym sie naczekal :P a na komorke pani JJ mi zawsze oddzwania wiec loozik :)
Kurs zaczyna się 6 sierpnia.
ktoś jeszcze będzie na kursie w poniedziałek? :)
kto jest teraz na kursie ??
Witam, czy ktoś z was wyjeżdżając do Francji przez firmę JJC mógł sobie wybrać rejon, do którego chciałby jechać???
Witam, jestem w fr już 3 miesiące i niedawno również dowiedziałem się o egzaminie z języka przed komisją l'ORDRE... Egz. chyba we wrześniu, ale teraz maja urlopy więc czekam na szczegóły...

BŁAGAM!!!
Jeżeli ktoś coś wie na temat egzaminu to napiszcie cokolwiek jak to wygląda, czy naprawdę jest taki trudny, czy ktoś z Was już przeszedł ten egzamin z udziałem prezydenta l'ORDRE, drugiego kine i lekarza ortopedy???

THX za pomoc w imieniu wszystkich:)
Jestem z rodziną:)

Mój adres: [email]
Ludziska, proszę dajcie jakieś wskazówki:(
Witam,

W odpowiedzi na Twoje pytanie - otóż sam jestem we Francji już ok.16 miesięcy i nikt mnie w szpitalu w którym pracuję (na północy) nie zmuszał do zdawania tego egzaminu. Ogólnie tu ma się wybór. Sam zrobię to na jesieni, by na wszelki wypadek to mieć. Jeśli chodzi o egzamin, jakieś 2 lata temu przeprowadzało się to tu (też na północy, ale nie u nas) na zasadzie: przychodził ktoś kto się tym zajmuje, wymyślał pacjenta, chorobę i pytał co by się z nim robiło i w jaki sposób. Raczej luźna rozmowa niż ezgamin przed 3 osobami (!). Na północy o czymś takim w ogóle nie słyszałem, a gdy przeczytałem o tym że robią to w ten sposób, to się bardzo zdziwiłem.. Nie wiem, ale raczej bym się nie stresował AŻ tak :)

Pozdrawiam!
Dzięki za pomoc, a czy jest ktoś kto zna temat na południu?
Ja znowu slyszalem ze niektorzy maja problemy ze zdaniem tego egzaminu o l'orde .... w tym departamencie w ktorym ja jestem PICARDIA wystarczy tylko wyslac wypelnione papierki ze zdjeciem i kserami; tam chyba bylo.....dowod lub paszport, dyplomy, zaswiadczenie o niekaralnosci przetlumacdzone przez tlumacza przysieglego, pozwolenie na prace, ostatnia fische de paye oraz umowe o prace. To cyhyba wszystko a wtych papierach co mi przeslali to trzeba bylo tylko wpisac ogolne dane, stron bylo chyba ze 12 a tylko na 3 trzeba bylo cos wypelnic:))) kolezanka wyslala te papiery w maju i po miesiacu dostala odpowiedz z numerem l'orde.:))) Pozdrawiam
Witam wszystkich.
Mam pewien dylemat. Jestem po wstępnym podpisaniu umowy z firmą Exterea, o firmie jj dowiedziałam się nie dawno...i nie wiem czy dokonałam słusznego wyboru...czy ktoś może mi poradzić, czy mam się wiązać z Extereą, czy jednak spróbować z jj.
Jestem po komisji z 5 lipca....i nie dostałam pozwolenia na prace....o ile jest to prawda z tym co przedstawicielka Exterei mówi to tylko jedna osoba dostała ...na ile osób...tego nie wiem, bo nie chciała zdradzić. Moje zdziwienie było tym większe, iż mam przepracowane prawie 3 lata w zawodzie...i jakby nie było nadal pracuje...
W odpowiedzi od szanownej komisji było napisane, iż mam niewystarczającą ilość praktyk z geriatrii, podobnie jak pozostałe osoby rekrutujące się w tym samym czasie przez Exteree ( podobno również jedna osoba co ma przepracowane 15 lat w zawodzie nie dostała pozwolenie na prace !), a więc o co chodzi, czyżby rynek się ukrócił ? Szukają darmowej siły roboczej...? Przed przystąpieniem do kolejnej komisji mam wykonać bezpłatny staż w geriatrii, na terenie Francji, a póżniej czekając na decyzje pracować na stanowisku asystenta fizjoterapii.
Czy ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja i się waha...? Mam również prośbe do osób bardziej doświadczonych, już pracujących we Francji o porade....co robić..?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
edytowany przez Ola_102: 23 sie 2012
Tak Olu, jak ja miałem komisję to też podobno 90% odpadło bo za mało godzin i na ostatniej kolega był i też lipa bo różne powody i podobno również statystki zdających coraz gorsze...
Napisz pw jaką miałaś sytuację z godzinami to coś może podpowiem;)
Witam...obserwuje ten blog juz od ponad 3 lat..i chciałbym wyjechać do Francji....ale widze ze coraz ciężej przejść komisje...głownie chodzi o iliść godzin wypracowanych na praktyach....więc moze ktoś napisac jaka ilość godziń jest potrzebna z danego oddziału np: neurologii, ortopedii itak dalej... jesli jest taki duzy problem to mozna wcześniej dorobić godziny. pozdr dla wszystkich. / powodzenia
Nie wiem czy ktos bedzie umial podac Ci konkretna liczbe godzin z danego oddzialu..

Duzo zalezy tez od tego, do jakiego regionu wysla Twoje papiery.. w jednym dostaniesz pozwolenie, w drugim doczepia sie do jakiejs glupoty..

Dlatego ludziom z sierpniowego kursu pozostaje trzymanie kciukow :P

Pozdrawiam i powodzenia wszystkim! : )
Jeszcze raz ja.

Czy ktos wie, kiedy dokladnie zbieraja sie komisje we Francji?
Cytat: dano22
Witam...obserwuje ten blog juz od ponad 3 lat..i chciałbym wyjechać do Francji....ale widze ze coraz ciężej przejść komisje...głownie chodzi o iliść godzin wypracowanych na praktyach....więc moze ktoś napisac jaka ilość godziń jest potrzebna z danego oddziału np: neurologii, ortopedii itak dalej... jesli jest taki duzy problem to mozna wcześniej dorobić godziny. pozdr dla wszystkich. / powodzenia

odpowiedz na to pytanie znajdziecie w dekrecie ministra zdrowia z 23.05.2011
www.legifrance.gouv.fr/affichTexte.do?cidTexte=JORFTEXT[tel]&dateTexte=&categorieLien=id
dla pokrzepienia niektorych, przedwczoraj otrzymalem oficjalny newsletter Ordre de Kines i podobno minister zdrowia wyraza hec by przynaleznosc do ordre nie byla obowiazkowa jak to jest do tej pory..

zachecam do lektury:

Emotion pour les kinésithérapeutes, en ce début d’été lorsque notre ministre de la santé déclare vouloir rendre l’adhésion à l’Ordre facultative. Emotion et incompréhension, alors que notre jeune institution, qui entre dans sa 7ème année, peut s’enorgueillir de rassembler la très grande majorité des professionnels, pour ne pas dire sa quasi exhaustivité. Attendu depuis de nombreuses années, ce qui constitue le fruit d’une revendication syndicale de près d’un demi-siècle serait balayé d’un revers de manche.

Satisfaction à la lecture de l’instruction DGOS/RH1/2012/317 du 09 aout 2012, qui intègre à la formation initiale des kinésithérapeutes les informations utiles à la mise en œuvre des plans de santé publique. Satisfaction en effet de constater que le ministère considère la kinésithérapie comme incontournable pour faire face aux enjeux de santé de demain, qu’elle doit aussi porter un regard distancié complémentaire à la pratique individuelle.

Dans l’évolution de la profession, la création, par la loi du 09 aout 2004 de l’Ordre des masseurs kinésithérapeutes, organisme privé chargé d’une mission de service public constitue un saut qualitatif incontestable, en actant la maturité de ses acteurs, et leur confiant la gestion de leur administration. « … veille au maintien des principes de moralité, de probité et de compétence indispensable à l’exercice de la profession et à l’observation, par tous ses membres des droits, devoirs et obligations professionnels ainsi que des règles édictées par le code de déontologie. Il assure la défense de l’honneur et de l’indépendance de la profession de masseur kinésithérapeute… ».

Il semble donc utile qu’une grande partie de notre énergie soit consacrée aux contacts divers qui, je l’espère, permettront d’infléchir les options envisagées par notre ministère de tutelle, permettront d’argumenter qu’en 2012, « l’ordre n’est pas un gros mot, une éructation d’un système qui digère les forces du travail », [1] et de reprendre aussi à notre compte la formule d’Auguste Comte : « l’ordre pour base, le progrès pour but ».
Jest tu ktoś, kto załapał się na kurs październikowy? ;)
Witam wszystkich! Jestem tu nowa. Interesuje mnie i mojego narzeczonego wyjazd do Francji w niedlugim czasie. Oboje jestesmy tegorocznymi magistrami fizjoterapii, zaczynamy sie dopiero uczyc francuskiego... Chcialabym zapytac, ktora firme rekrutujaca do pracy polecacie i jak wyglada wasza praca - co wykonujecie? fizyko, masaze, kineza? Bede wdzieczna za kazda odpowiedz! Z gory dziekuje wszystkim za pomoc :)
Witam Wszystkich!
Również chciałbym zapytać jak wygląda egzamin Z JĘZYKA w tej chwili, jestem z okolic Tuluzy!
Dziękuję za pomoc w imieniu wszystkich:D
proponuje zapoznac sie z ponizszym artykulem a szczegolnie mapka, ktora daje poglad na rejony o bardzo gestym zapelnieniu fizjoterapeutow (kolor czerwony) oraz bardzo malej, wrecz nie wystarczajacej gestosci fizjo (kolor niebieski) - i dlatego wlasnie w tych rejonach najlepiej zglaszac sie na komisje, bo szanse sa wrecz murowane!!
www.actukine.com/La-repartition-des-kinesitherapeutes-sur-le-territoire-national_a2896.html
Dzięki Natedog!!!
A jeżeli składałem papiery w Marsylie lub Tuluzie to czy język mogę zdawać w innym miejscu? Albo jeżeli nie zdam w Marsylii to czy mogę drugi raz gdzieś indziej?
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
natedog. wielkie dzięki za post. teg mniej wiecej szukałem. Ale to jak pisałeś zależy gdzie trafie i zawsze moga sie do byle czego przyczepić. pozdr.
Witam ponownie

Mam pytanko, są tu osoby które sąw trakcie wrześniowego kursu w Exterei lub czekają na listopadowy...Prosze o kontakt...
Witam,

Ponawiam pytanie odnośnie daty i miejsca najbliższej komisji we Francji.

Szukam w necie na wszelkie sposoby, niestety nie mogę znaleźć.

a po co ci Witchh te namiary?
osobiscie chcesz wziac udzial w tej komisji czy jak ??!! ;p
Hehe natedog, chce wiedzieć kiedy mogę się spodziewać decyzji dot. autoryzacji dyplomu...
Wich., jak się spodziewasz to powinnaś wiedzieć gdzie składałaś papiery i kiedy komisja... Chyba że jest inaczej??:p
Cytat: neroVII
Wich., jak się spodziewasz to powinnaś wiedzieć gdzie składałaś papiery i kiedy komisja... Chyba że jest inaczej??:p

na kursie wysyłali papiery i nic nie wiemy jeszcze Sherlocku.
Temat przeniesiony do archwium.
481-510 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie