firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
961-990 z 1122
Doni_V to gratulacje wytrwalosci, to pierwszy krok do wyjazdu, przebrniecie przez to forum :) . Ja tez to cztalem przed wyjazdem, ale bylo tego troche mniej. Jak Ci sie nasuna pytania , nie ma problemu odpowiemy :)
Witam czy ktos orientuje sie co trzeba zrobic aby moc zaczac pracowac jako kiné domicile ?? czy sa jakies procedury itp ?? Pozdrawiam Radek
hej czy wie ktoś kiedy będzie zbierała się komisja dająca pozwolenia na pracę we Francji??
Do Radka,
ja znam dwa sposoby pracy na wizytach domowych.
Pierwsza to taka, ze zakladasz wlasna dzialanosc gospodarcza tzw. liberal
i wowczas masz dwie mozliwosci: albo podpisujesz kontrakt asystenta w prywatnym gabinecie i wykonujesz wizyty domowe.
albo sam prowadzisz wlasna dzialalnosc i poszukujesz pacjentow na wlasna reke i nie masz wlasnego gabinetu.

druga opcja to salariat w Nicei. istnieje taka firma, ktora poszukuje fizjo do wykonywania wizyt domowych.
oni wszystko za ciebie organizuja, daja ci skuter i kask, torbe z kremem do masazu i jakis maly przenosny elektrostymulator oraz liste 20 pacjentow do obskoczenia w ciagu dnia.

na dluzsza mete trzeba miec mocna psyche, bo w wiekszosci pacjenci to geriatria i warunki mieszkaniowe bardzo zroznicowane..
Witam. Na początku chciałam podziękować Natedog, jak chyba większość na tym forum :) Dziękuje za porady i szybkie odpowiedzi Nate gdyz w tamtym momencie, ani trochę nie byłam zdecydowana na "ruszenie tyłka". Po prostu bałam sie. Ale jakoś poszło. Samodzielnie uzyskałam pozwolenie na prace we Francji (bez robienia stazow-chociaż byłam pewna, ze mnie to nie ominie) i samodzielnie znalazłam prace. Myslalm, ze to będzie ta trudna cześć, a z praca już pójdzie, tym bardziej, ze j. francuski miałam na poziomie komunikatywnym.
A tu zaskoczenie. Nie będę może opisywać, aby nie zniechęcać nowo przybyłych, ale jedno co mogę powiedzieć...uczcie sie języka bardzo intensywnie..bo wiedza jednak nie zawsze wystarcza.
Zalezy gdzie traficie, może być miło i przyjemnie na początku. Ja niestety zostałam rzucona na głęboka wodę, momentami myślałam, ze zrezygnuje. Ale ciężka praca da sie wszystko osiągnąć :) Wiec nie poddawajcie sie ! Trzymam kciuki. Pozdrawiam.
hej, bardzo poważnie rozważam podpisanie umowy z jj communication, ale mam obawy, nie co do wyjazdu, ale czy wszystko jest ok z ta firmą. przebrnęłam przez Wasze forum, wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałam, ale dręczy mnie jedno pytanie czy na prawdę polecacie tę firmę, myślę poważnie o wyjeździe, ale nie mogę poprzeć swojej decyzji opiniami bo wszystkie, które mi się nawinęły są takie "ugrzecznione". może jestem już przewrażliwiona :) chciałabym wiedzieć jak to jest tak na prawdę. proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Witam
Pracuję we Francji od 10 miesięcy w tzw. CRF
Mam pytanie do osób pracujących w podobnych placówkach, ilu pacjentów dziennie musicie dziennie "przerobić"?
U nas jest duży przerób , tj 14-15 pacjentów, w tym ciężkie neurologie, tetraplegie ,które nawet nie robią transferu, niestety niewiele to ma wspólnego z reedukacją, poniewaz nie mozna poswiecic odpowiedniej ilosci czasu.
Jak jest u Was?
jaka jest dokaldnie twoja lokalizacja?
i jak nazywa sie twoj osrodek?

daj znac jak chcesz znalezc cos atrakcyjniejszego.
deambulator to jest klinika prywatna czy panstwowa? ja pracowalew w Pnstwowym szpitalu i bylo bardzo lajtowo, pozniej w klinice, gdzie za zabiegami stoja akcjonariusze tejze kliniki byl niezly przemial.
Jak Cie to meczy szukaj czgos innego, szkoda zdrowia, bo roboty jest od groma
Witam wszystkich. Dawno tu nie zaglądałam, ale widzę, że natedog w dalszym ciągu pomaga innym. Chwała Ci za to, człowieku! :-)
Swego czasu ja również dostałam od natedoga kilka dobrych wskazówek odnośnie wyjazdu, ale utknęłam na chwilę w martwym punkcie.
Do rzeczy: jestem w trakcie robienia stażu ( bezpłatnego, a jakże!). Po skończeniu jednego stażu, mam do odbycia jeszcze miesiąc w pediatrii. I tutaj prośba; kinajo84 wspomniał, że jest możliwość podjęcia pracy, zanim uzyska się autoryzację. Proszę o jakieś namiary. Może uda mi się jakoś "odkuć" po tych bezpłatnych stażach...
Pozdrawiam
https://www.jesuisentrepreneur.fr/informations-sectorielles/professions-liberales/masseur-kinesitherapeute/

Od 2015 przepisy sie zmienily...prosze sobie poczytac w linku jest wszystko opisane.Napewno zostac kineteraupeta i otworzyc dzialanosc,bo to sa dwie odrebne rzeczy i procedury nie jest to pstrykniecie palcem.Niestety bez Dyplomu panstwowego,ani bez porozumienia z CPAM nie mozna otowrzyc swojej dzialalosci:)Komus kto chce sie zdecydowac na dzialalnosc we Francji proponowalbym bardzo dobrze zapoznac sie z procedurami administracyjnymi,ktore trwaja dlugo i sa uciazliwe i denerwujace,poza tym zaplecze finansowe,aby pociagnac spokojnie jeden rok przynajmiej,biorac pod uwage,ze biznes sie rozkreci:)W innym przypadku,chcac pracowac jako Kine mozna wlasnie przez jakis Gabinet jak Natedog wyzej napisal,bo takich gabinetow jest wszedzie i duzo,ale tam sie pracuje przez posrednictwo tak jak przez agencje pracy jest sie zwyklym robolem,dostaje sie stawke na godzine czy seans nie wiem i Gabinet ustawia klientow i RDV oraz placi wyplate za wykonana prace:)Mimo wszystko najpierw chyba trzeba zaczac od zatwierdzenia Dyplomu,aby prawo francuskie ten Dyplom uznalo:)
Pracuje w klinice prywatnej, jest to osrodek UGECAMu. Najgorsze jest to, ze sam wybralem ten osrodek, bo wyjechalem sam, a nie przez agencje. Osrodek niedoinwestowany, brak sprzetu, podarte stoly, wiem ze mają dlugi.
Niestety ale w Polsce tak ciezko niepracowalem, tutaj wieksze pieniądze ok 1700e + 13 pensja, której jeszcze nie dostalem i chyba nie dostane bo tu nie wytrzymam. ale to kosztem zdrowia bo kregosup czuje juz caly czas.
Witam wszystkich.
Powiem tak odnosząc się do tematu ciężkiej pracy. Moim zdaniem wyjazd samemu czy przez agencje nie gwarantuje, że praca będzie lekka czy ciężka zależy jak trafisz. Znam przypadek węgra, który wyjechał z agencją i po 54 masaże w termach robił dziennie, znam przypadek polaka, który w szpitalu państwowym po 50 pacjentów dziennie robił jak robił już inna sprawa :) Tak napisałem żeby wyrazić swojej skromne zdanie. Kolego nie załamuj się zmieniaj robote na inną jak już napisali moi poprzednicy jest w czym wybierać :) Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Witam
Chce wyjechać z jj comunication do Francji. Mam 1680h praktyk plus kinesiologytaping, 15 technik masazu . Tylko moje podstawowe pytanie czy jest możliwość wyjazdu z rodzina z ta firma? Nie wyobrażam sobie rozlaki z dzieckiem i mężem. Jak tak to jak wygląda zakwaterowanie? I jest jakis social na dziecko??
rozsadne podejscie do projektu.
ale mam wrazenie, ze generalnie dla agencji dodatkowe osoby przy przeprowadzce sa obciazeniem.
poniewaz sa to dodatkowe sprawy administracyjne do zalatwiania na glowie agencji.
ale calkiem mozliwe, ze sie myle..

co na ten pomysl ci agencja odpowiedziala?

ja znam dwa przyklady dziewczyn, ktore przyjechaly z malymi dziecmi i sobie poradzily.
nie bylo latwo, ale sprowadzily mezow z czasem i jest git.

duzo zalezy w jakim wieku masz dzieci i czym sie zajmuje twoj malzonek..
z obciazeniem pracy jest tak, ze w ciagu roku osrodkach zazwyczaj brakuje kine.
w okresie letnim i w czasie wszelkich przerw swiatecznych, ferii szkolnych wszyscy chca isc na urlop.
a czekajacych w kolejce pacjentow trzeba 'przerobic'.
sa osrodki, ktore sa lepiej zorganizowane a inne mniej..
grunt, ze miejsc pracy nie brakuje, za to rak do pracy.. ;)

ciekaw jestem czy sa na forum tacy, ktorzy odnalezli swoja rownowage i nie narzekaja na warunki pracy?
jesli tak, to jak i gdzie sie wam to udalo?
Dzwonila wczoraj Pani z agencji do mnie i powiedziała ze jest tak możliwość i gdy wcześnie o tym wiedza pomagają załatwić większy lokal. Wiem ze bedzie ciężko na poczatku ale z czasem tez liczę na spokojne życie we Francji. Mam jedno dziecko roczne takze mysle ze tez szybko się zaadoptuje. Mysle ze podpisze umowę z jj .Pani byla bardzo mila i na wszystkie wątpliwości i zapytania bardzo skrupulatnie mi odpowiedziala
natedog podejrzewam ze jest wielu z nas ktorzy sie zaadaptowali do pracy w takich osrodkach. Ja przeszedlem droge od szpitala, prywatna klinike po liberala i moje zdanie jest takie. Szpital to byl wielki luz, kawa rano kilku pacjentow super miejsce na nauke jezyka, klinika prywatna to hardkor, bo tu nie liczy sie pacjent tylko akcjonariusze, liberal to juz indywidualna sprawa, ale to najlepsze wyjscie.
deambulator nie wahaj sie, szkoda Twojego zdrowia wchodz na strone physiorama.com i szukaj czegos sensowniejszego w dowolnym miejscu Francji
L'établissement "Thermes de Vittel" à Vittel recherche de kinésithérapeutes dès que possible. C'est très urgent.

Plus d'infos par courriel: [email]
Hej,
orientujecie sie może, czy w szpitalach mogą robic testy sprawdzające wiedzę i kompetencje fizjoterapeuty?
Mam za sobą już 2 krotne egzaminy w Ordre bo zmieniłem region, a teraz jeszcze w szpitalu,czy może to wpłynąć na moje zatrudnienie? Czy szefowa, ma prawo poprowadzić taki test?
Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam
Hej, orientujecie sie może, czy w szpitalach mogą robic testy sprawdzające wiedzę i kompetencje fizjoterapeuty? Mam za sobą już 2 krotne egzaminy w Ordre bo zmieniłem region, a teraz jeszcze w szpitalu,czy może to wpłynąć na moje zatrudnienie? Czy szefowa, ma prawo poprowadzić taki test? Dzięki z góry za pomoc, pozdrawiam…
do jagu,
kilka lat temu bralem udzial w takim sprawdzianie ustnym, kiedy szukalem pracy dla znajomych w regionie paryskim. zostali przepytani z roznych dziedzin fizjoterapi, ja wowczas tlumaczylem i podpowiadalem zarazem.. ;)
powiem co o tym mysle:
w kompetencjach twojej szefowej nie jest sprawdzanie umiejetnosci ani teoretycznych ani praktycznych.
zajmuje sie tym szkola, ktora ukonczyles oraz na terenie FR jedynym organem weryfikujacym dokumenty i kompetencje jest l'Ordre!! (ktory podobno przerobiles juz 2 razy..)
czyli szefowa legalnie nie ma prawa, ale ma prawo nie zechciec cie zatrudnic..
w duzej mierze zalezy od tego czy jestes w stanie sie obronic konkretnymi argumentami w jezyku francuskim, w rozmowie z szefowa.
ale z drugiej strony rozumiem to podejscie pracodawcy, bo pewnie chca wiedziec czy mozna na ciebie liczyc, byc moze wczesniej mieli przeboje z innymi kandydatami i teraz sa bardziej konkretni w rekrutacji?..

gdyby mi przyszlo teraz przejsc taka rozmowe to powiedzialbym, bez zadnych obaw, ze ukonczylem taka i taka szkole, ktora trwala 5lat, ktora ukonczylem z tytulem master. je mam juz kilkuletnie doswiadczenie w pracy we Francji. ze przeszedlem (w twoim przypadku) 2 razy podobny egzamin w l'Ordre, dwoch roznych regionach. i ze rozumiem, ze Pani mimo wszystko chce zweryfikowac moje kompetencje, ale ja uwazam ze takie traktowanie mnie jest nie na miejscu i nie do Pani nalezy takowa ocena.
Czy nadal mimo tego chce mnie Pani zatrudnic?
ale by cos takiego powiedziec przelozonemu trzeba miec troche doswiadczenia, obycia z hierarchia, umiejetnosci jezykowych i dowagi. byc moze po takim tekscie kobieta ci podziekuje i zdobedziesz szacunek, albo poprostu nie zatrudni. zalezy na kogo trafisz..
powodzenia!!
Witam
Czy moglby ktos opisac dokladnie jak wyglada praca na liberalu jako assistant.
Chcialbym wiedziec jak jest naliczane retro ktore musialbym placic wlascicielowi gabinetu (od zarobkow brutto czy netto?),
czy jako assistant musze otwierac konto pro w banku?,
kto kasuje pieniadze od pacjentow w gabinecie za moja prace- ja czy wlasciciel?
czy trzeba podpisac kontrakt z wlascicielem gabinetu? (tam gdzie pytalem twierdzi ze nie trzeba zadnej umowy, co wydaje mi sie nieco podejrzane)
czy zdarzaja sie przypadki ze wlasciciel oszukuje swojego assystenta(szczegolnie obcokrajowca ktory nie ma jak sie bronic nie znajac procedur )
pozdrawiam wszystkich
do deambulator,
praca na liberal rozni sie od salarie. to dwa inne swiaty. sa tego pozytywne i mniej ciekawe strony. wbrew powszechnym powiedzeniom, liberal nie zawsze musi byc taki rewelacyjny, a zalezy to od wielu czynnikow.
retro naliczane jest od zarobkow brutto miesiecznego utargu oczywiscie.
konto pro jest najlepszym rozwiazaniem, choc znam ludzi, ktorzy kombinuja taniej. a przeciez te 15€/mies nie jest takim wydatkiem, skoro i tak wliczasz to w dzialalnosc.
kto kasuje pacjentow?.. to zalezy jak zorganizowany jest gabinet. moze to byc sekretarka, jesli takowa zatrudniaja, mozesz to byc ty, moze to byc twoj wlasciciel, jesli bedzie miec na to czas.
widzisz, ja mam 7 wspolwlascicieli, zadnemu z nich nie chcialoby sie kasowac wszystkich pacjentow od 12 asystentow ;)
oczywiscie, ze kontrakt jest niezbedny. zreszta ten kontrakt bedzie chcial zobaczyc l'ordre jak sie do nich zglosisz o prace w gabinecie. po to rowniez placisz roczna skladke 280€ aby wlasnie l'ordre czuwal nad twoim bezpieczenstwem w pracy oraz twoich pacjentow.
raczej rzadko zdaza sie aby z wlascicielem sie nie dogadac, choc jak zwykle roznie bywa, zalezy na kogo trafisz.. ale generalnie to w pewnym sensie ty dla niego zarabiasz pieniadze, wiec wszystkim chodzi i to by wszystko bylo ok.
Cześć, mam pytanie do osób które są już we Francji albo starają się o autoryzację dyplomu. W chwili obecnej kompletuję dokumenty do nostryfikacji i teraz pytanie do Was. W którym regionie jest "najłatwiej". Znam osoby które mają ok 1500 godz praktyk musiały robić dodatkowe staże, znam też takie które dostały po licencjacie autoryzację bez problemu. Czy ktoś może polecić mi miejsce gdzie autoryzacja przebiegnie bezproblemowo? Zdaję sobie sprawę, że nie ma nic na 100%, ale wystarczą mi jakiekolwiek informacje :)
Witam, mam pytanie do kine którzy już tu trochę siedzą..otóż czy przeprowadzają cię w region Alpejski np Genewa, Grenoble, Annecy będe musiał zdawać jeszcze raz l'Ordre ? i czy znacie jakieś ciekawe Thermy ?? które możecie polecić z góry wielkie dzięki !!!
do Dano22,
W bardzo atrakcyjny region celujesz, i latem i zima jest calkiem ciekawie.
a pracujac w termach zazwyczaj masz cale popoludnia wolne wiec bedziesz mial co zwiedzac i czas na nauke lub aktywnasc fizyczna ;)
mysle, ze najlepiej zadzwonic do l'ordre w Savoie i zaytac sie czy na nowo bedziesz musial zdawac czy nie… ja mysle, ze raczej nie, ale nigdy nie wiadomo jak to teraz jest jest?..
Witam, po kilku miesiecznej przerwie, mam pytanie do kine ktorzy juz pracuja na liberalu, jak udaje sie Wam odzyskac pieniadze od pacjentow, ktorzy zalegaja za zabiegi i slad po nich zaginal? Czy podpisaliscie konwencje z mutuelami, czy odzyskujecie po prostu 60 % z securite. Po 1,5 roku pracy mam juz nie zaplaconych zabiegow na ok 1000 € (a jak u Was)?
evelin7* raczej nie otrzymasz tu na forum takich info, bo kazde dossier jest inne i nie ma komisji lepszych i gorszych. Jedyne co to mozesz wejsc sobie na strony roznych DRJSCS i porownac wymagania. Np jedni wymagaja tabelki z praktykami, drudzy juz nie itd. Poza tym odbycie stazu nie jest takie straszne bo normalnie Ci za niego placa, no chyba ze mowisz perfekt po francusku wtedy staz w szpitalu rzeczywiscie bedzie dla Ciebie strata czasu. Usiadz troche i poczytaj wczesniejsze wpisy, kiedys natedog pisal zeby szukac regionow gdzie brakuje bardzo kine tam sa bardziej zdesperowani i przez to jest latwiej, ale nie ma reguly.
Temat przeniesiony do archwium.
961-990 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie