firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
871-900 z 1122
Czyli tak jak myślałam nie ma drogi na skróty. Dzięki za potwierdzenie
Tak wszystko jasne. Dzięki natedog.
edytowany przez Skarlikurek: 26 kwi 2015
Czy to jest link z którego trzeba skorzystać żeby dostać ten papier od ministra zdrowia?
https://www.biznes.gov.pl/opisy-procedur/-/proc/1008-uznawanie-kwalifikacji-do-wykonywania-zawodu-fizjoterapeuty
Jak się nie ma doświadczenia zawodowego to co zrobić bo zaświadczenie to jest w wykazie dokumentów które trzeba dołączyć do wniosku żeby móc się starać o papier z ministerstwa.
Przecież po ukończeniu studiów można nie mieć doświadczenia a dyplom jest ważny, a tu podobno chodzi o potwierdzenie ważności. Z tego pisma to trochu wynika tak jakby to chodziło o obcokrajowców
Ja co prawda pracuje ale nie ma co zawczasu mówić o wyjeździe jak jeszcze papiery nie załatwione.
edytowany przez Skarlikurek: 26 kwi 2015
Witam wszystkich , mam pytanie do osób które już pracują we Francji , rozchodzi się czy ktoś może już zdawał L'ordre w departamencie 70 tj. Haute-Saône ?
Pozdrawiam Łukasz
Do Skarlikurek,
ta strona, ktora znalazles odnosnie uznawania kwalifikacji zawodowych, doyczy procedury dla obcokrajowcow, ktorzy staraja sie o nostryfikacje ich dyplomu w Polsce. (ciekawe czy maja duzo chetnych, a przy tym duzo pracy?.. ;p)
natomiast ten sam organ zajmuje sie wydawaniem swiadectwa polskim fizjoterapeutom.
tak ze do nich nalezy sie zglosic na ul. Miodowej.
Oto to czego szukacie:
edytowany przez aider: 30 kwi 2015
Zaświadczenie potwierdzające zgodność kwalifikacji zawodowych z dyrektywami UE:
Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego
ul. Miodowa 15, [tel]Warszawa
Wysyłasz: podanie ("Proszę o wydanie zaświadczenia potwierdzającego
kwalifikacje zawodowe w celu ich uznania w innym państwie Unii Europejskiej") + oryginał dyplomu ukończonej szkoły lub jego odpis wydany przez szkołę, lub ksero
dyplomu potwierdzone notarialnie oraz suplement do dyplomu. W przypadku zmiany nazwiska należy
przesłać również skrócony akt małżeństwa.
W przypadku studiów dwustopniowych należy przesłać dyplomy ze studiów I i II stopnia.
Trzeba też dołączyć dowód uiszczenia opłaty skarbowej w kwocie 17,00 zł.
Wiecej info macie pod nr tel do ministerstwa [tel]
Cześć :) w lipcu bronię mgr i mam zamiar od razu po studiach zacząć aplikowanie na wyjazd do fr :) jestem po warszawskim awfiw mam zrobione jakies 1500h praktyk z licka i mgr łącznie plus kursy (taping, terapia tkanek miękkich, fizjoterapia po uszkodzeniach w CUN) myślicie, że uda się bez problemu przejsc autoryzację? planuje we wrzesniu udać się na kurs językowy. pozdrawiam.
Piter91 nie zastanawiaj sie ani chwili i wyjezdzaj. Mysle ze bez problemu przejdziesz proces ewaluacji dyplomu z taka iloscia praktyk.
W Polsce naprawde nie ma czego szukac w naszym zawodzie, chyba ze masz bogatych rodzicow i stac cie na drogie kursy, a pozniej kilka lat zasuwania po 14 godzin we wlasnym gabinecie.
hmm..
choc po ostatnim apelu Pana Lizaka oraz filmiku na http://ustawa.fizjoterapeuci.org/
mam wrazenie, ze w kraju jest pelno roboty. Aktorzy, sportowcy, zwykli ludzie, wszyscy popieraja akcje!!
jest nawet wzmianka o emigrantach.
az nostalgia bierze emocje, a czesc lekarzy nadal ciemnogrod.
w tej calej aferze z ustawa jednej rzeczy nie rozumiem..
co ma izba lekarska do zawod fizjoterapii?..
Hej natedog !
Nie widziałem tego filmiku i całego apelu, ale troche się wcześniej interesowałem tym tematem.
Izba lekarska nie chce pozwolić fizjoterapeutom na samodzielne diagnozowanie i leczenie w ramach państwowej słuzby zdrowia, ponieważ instytucja lekarza rehabilitacji straciła by sens, czyli tysiące lekarzy w Polsce straciłoby pracę i pieniądze.
Moim zdaniem jednak cała ta nagonka ma drugie dno.
Nie zaprzeczam że Pan Prezes Fizjoterapii Polskiej chce dobrze, ale z drugiej strony, dawno przestał on być zwykłym fizjoterapeutom, ale jest również niezłym biznesmenem. Obecnie jeśli chcesz możesz się zapisać do jego organizacji dobrowolnie, płacisz ponad 100 zł i za dużo za tym nie idzie.
Jeśli uda się przeforsować ustawę to będzie jak we Francji. Powstanie izba Fizjoterapeutów do której będziesz musiał się chcąc nie chcąc zapisać (czyli płacić składki), a kto na tym skorzysta? kto stworzy całą organizację i stanie na jej czele :) .
Moim zdaniem w Polsce teraz jest dobrze dla fizjoterapeutów bo maja wolną rękę i mogą leczyć i diagnozować, ale tylko prywatnie.
Nie wiadomo co może narzucić przyszła izba Fizjoterapeutów, może np. że wszyscy fizjo musza mieć PNF :)
To tylko tak ku refleksji.
Byznes is byznes !!
byc moze za duza chca osiagnac na raz. w pierwszym rzedzie sama ustawa o zawodzie to juz bylby wielki sukces. tak jak to jest np we Francji, ze fizjoterapeuta wspolpracujacy z kasa chorych dziala na podstawie skierowania od lekarza. (ale nie tylko i wylacznie spec z rechabilitacji, ale od jakiegokolwiek lekarza nawet rodzinnego).
Potem dopiero w drugim rzedzie starac sie walczyc o prawa do leczenia bez skierowania, zupelnie niezaleznie, jak to jest w niektorych bardzo rozwineitych krajach. Ale zeby do tego doszlo, to system szkolenia musi byc ogarniety i przynalezenie do izby fizjoterapeutow tez bardzo dobrze zorganizowane.
i fakt, ze jesli jednym z warunkow przynalezenie do tej izby byloby ukonczenie kursu PNF (i to do tego dyplom wydany jedynie przez Reha+) byloby niezlym przekretem. Co w Polsce jest calkiem mozliwe ;)
a tymczasem narazie fizjo sa wolni, ale zarazem jest miedzy nimi grupa szarlatanow, ktora na tym korzysta, a pacjeci cierpia..
Witam mam pytanie ma ktoś może wzór jak mają wyglądać zrobione praktyki ??
Mam jeszcze jedno pytanie muszę za legalizować dyplom i suplement tylko nie wiem czy zrobią mi to za 19zl czy za 26zl w ministerstwie może ktoś się orientuje ?? dziękuje za pomoc
Witam, jestem po kursie języka francuskiego..dostałem dwie oferty w Le Centre Hospitalier de Châlons-en-Champagne oraz w Centre Hospitalier de Lens, i mam do was kochani forumowicze pytanie czy ktoś z was zna te szpitale i warunki pracy panujące w tych miejscach za wszystkie opinie wskazówki serdecznie będe wdzięczny.
Pozdrawiam wszystkich!
Kancik007 - z tego co pamiętam opłata wynosi 26 zł, musisz wysłać dokumenty w raz z potwierdzeniem wpłaty..dość szybko odsyłają dokumenty u mnie to trwało niecałe 2 tygodnie, jeśli chcesz wzór na praktyki to mogę Ci podesłać na maila.
do Miarson,
jesli chodzi jedynie o lokalizacje geograficzna, chyba wolalbym wybrac Chalon en Champagne niz Lens.
ale to takie moje osobiste preferencje.
do natedog,
z tym że w Lens oferta jest lepsza finansowo o 200 euro plus to że mam dwóch kolegów ze studiów którzy pracują jako kine tylko że w innym szpitalu, z tego co mówili w Lens łatwiej się dostać chociażby na lotnisko w Charleroi lub do Paryża czy Beauvais. Kolejna kwestia to egzamin z języka..u nich w Lens ponoć w ogóle nie wysyłają dokumentów na egzamin a ostatnio ich koleżanka z pracy dostała l'ordra? - (tak to się chyba nazywa) w ogóle bez zdawania tyle tylko że złożyła dokumenty.
P.S wczoraj dostałem maila żebym przyjeżdżał do Chalons od 1 lipca..
do Miarson,
jesli w tak sposob przedstawiasz sytuacje, to wlasciwie sam odpowiedziales sobie na pytanie, ze w Lens chyba bedzie lepiej wystartowac. a powiedz jeszcze gdzie robiles kurs jezykowy i kto pomogl ci zalatwic dokumenty, byc moze polecasz kogos?
do natedog,
Kurs językowy robiłem w Centrum Edukacyjnym Feniks w Krakowie, a wyjazd załatwiam przez Exterea Kraków.
Muszę przyznać że prowadząca kurs Pani Katarzyna rewelacyjnie naucza i myślę że wydobyła z nas maksa.. Kurs trwał 4 tygodnie, składał się z części ogólnej i medycznej. Co tydzień w niedziele po przerobionym materiale był egzamin, a na koniec zjazdu egzamin z wszystkich części (5h pisania) plus egzamin ustny z całości. Szczerze polecam z tego względu że kurs odbywa się bardzo profesjonalnie i nie ma taryfy ulgowej.
Pozdrawiam
Wie ktoś może gdzie można znaleźć terminy w których zbiera się komisja żeby rozpatrzyć papiery do nostryfikacji. Bo pisze, że 15 dni przed terminem należy dosłać, a nie wiem kiedy termin.
do skarlikurek, nie ma takiej opcji żebyś się dowiedziała kiedy się zbiera komisja...po prostu wysyłasz dokumenty jak je skompletujesz..później dostajesz potwierdzenie że oni je otrzymali i informują Cie że mają na rozpatrzenie maksymalnie 4 miesiące..ja np czekam już od 30 kwietnia i dalej się nie zebrali....próbowałem się dowiedzieć meilowo ale napisali że nie informują..pozdrawiam
DRJSCS de Picardie
Pôle formations, diplômes et Métiers
20 Square Friant les 4 ChĂŞnes
80039 AMIENS CEDEX 01

(nalezy przeslac kopie dokumentow, w zadnym przypadku oryginaly. nalezy przeslac listem poleconym z potwierdzeniem nadania)

wymagane dokumenty *
- kopia dokumentu tozsamosci (dowod osobisty lub paszport) wazny i czytelny.
- zaswiadczenie wydane przez Minisra Zdrowia o waznosci dyplomu fizjoterapeuty
- kopie wszelkich dyplomow i zaswiadczen potwierdzajacych poziom edukacji i dodatkowe szkolenia, kompetencje, doswiadczenie itp
(w tym najwazniejsze to czesc dyplomu ze wszelikimi wymiarami godzinowymi i ocenami)
- wykaz stazow i praktyk, z zaznaczeniem liczyby godzin kazdej dziedziny w poszczegolnych latach.
- zaswiadczenia pracy na pelnym etacie, przez okres 2lat w przeciagu ostatnich 10lat.
- zaswiadczenie o niekaralnosci

Czy to są wszystkie konieczne dokumenty?
Kopie tzn. tłumaczymy na francuski wszystkie dokumenty i wtedy robimy kopię tego wszystkiego ale czy to musi być potwierdzone notarialnie czy to tłumacz wydaje jakieś zaświadczenie co do tych kopii?
I na ten adres co wyżej?
nie pomogę w tym temacie, ponieważ ja to załatwiałem przez firmę, napewno wszystkie dokumenty muszą przejść przez tłumacza przysięgłego
Dlaczego wszyscy pytaja o te daty komisji?
Francja to Francja, tutaj w administracji nikt sie nie spieszy a raczej z niecierpliwoscia oczekuje na kolejne wakacje niz wertowac wasze podania. Zbieraja sie 4-6 razy do roku, wiec komisja odbywa sie srednio co 2-3miesiace. Skoro jasno jest napisane, ze maja 4 miesiace na odpowiedz, to najlepiej z zalozenia przyjac i uzbroic sie w cierpliwosc przez najblizsze pol roku.
oczywiscie zawsze mozecie zadzwonic lub napisac maila do komisji, ale gdy bedziecie zbyt: prostolinijni, nachalni lub upierdliwi to moze sie to obrocic przeciwko wam.
Swieta prawda natedog :)
Francja uczy cierpliwosci.
3 miesiace na komisje to dopiero poczatek :)
Pozniej sie zacznie dopiero :)
CPAM, CAF, Lordre MK itp. wszedzie czekasz.
Moj rekord to 6 miesiecy oczekiwania na hydraulika :)
lepiej nie pisać maili bo i tak już teraz nie udzielają takich informacji, jedynie co to to że nie dłużej niż 4 miesiące od daty odebrania dokumentów ;)
Propozycja pracy:
www.klub-beskid.com/phorum/read.php?14,269677
HEEEJ!! WLASNIE ZDOBYLAM MGR I MYSLE O PODPISANIU UMOWY Z FIRMA JJ COMM.
Mam do Was prosbe podpowiedzcie jak to jest: umowa potem kurs nostryfikacja i czekanie na oferty pewnie to troche trwa z tym sie licze. ale jak jest juz po przyjeciu oferty czy mieszkanie oni zalatwiaja? czy wiedza ze studiow i praktyk wystarczy? czybardzo trudno jak sie nie potrafi jezyka. jak oceniacie taka "pomoc" z agencji ?
poprostu na co zwracac uwage? kazdy z Was kiedys byl na moim miejscu:) bede wdzieczna MERCI!
Temat przeniesiony do archwium.
871-900 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie