firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
451-480 z 1122
Cytat: terry84
Cytat: wi1q
hej jest tu kto:> ponawiam pytanie jak wygląda sprawa z 1 wypłatą, można dostać akonto? albo jakąś pożyczkę, pozdrawiam :)
Nie ma nikogo.. co mają Ci ludzie napisać, nie wiadomo gdzie trafisz, więc nawet jak ktoś gdzieś dostał kasę akonto to nie znaczy że Ty dostaniesz w innym miejscu, a jeśli oczekujesz konkretnej odpowiedzi to ja np. mogę Ci powiedzieć, że nie jest to możliwe.

no w sumie racja :) tak się tylko chciałem dowiedzieć.
Cała nadzieja w Providencie :D
Witam
Kurs francuskiego z tego co się dowiedziałem od JJ będzie w sierpniu i to info podobno na 100%
Ktoś z was będzie na tym kursie?
to podobno czy osobiście? ja rozmawiając z Panią JJ usłyszałam, że najbliższy kurs będzie we wrześniu.
Witam, witam : )

Ja osobiscie nie dzwonilam, ale slyszalam, ze prawdopodobnie kurs bedzie w lipcu. Takze.. bez komentarza :P

Zreszta.. mam nadzieje, ze zalapie sie na najblizszy termin. A jak u Was z dokumentami? Ja czekam jeszcze na zaswiadczenie z ministerstwa.

Pozdrawiam : )
Rozmawiałem osobiście chyba w tamtym tygodniu i kurs ma być w sierpniu wiec mam nadzieje ze nic się nie zmieni...
dokumenty już prawie komplet;)
Ja prawie miesiąc temu złożyłam komplet dokumentów a kurs mam mieć we wrześniu albo październiku...więc...:D Mam pytanie do tych osób, które już są po kursie. Wiem, że ma to być kurs gwarantujący opanowanie języka na poziomie podstawowym, ale czy to jest typowo medyczny francuski czy taki ogólny francuski?
hej :) mam pytanie a czy ktoś z was zna kogoś kto wyjechał przez Taga Medical lub sam skorzytsał z ich pośrednictwa ? i może sie wypowiedziec na ten temat za każde info bede wdzieczna
Witam
Najbliższy kurs francuskiego odbędzie się 6 sierpnia i będzie trwał 4 tygodnie. Przed chwilą rozmawiałem z Panią JJ, ktoś z Was będzie?
pozdrawiam
Chyba nikt :P

A następny ma być dopiero październik/listopad..

Hey chcialabym sie podzielic z Wami pewnymi zmianami jaki zachodza na terenie francji dotyczace obcokrajowcow przede wsyzstkim gdy dochodzimy do procesu rejestracji w Conseil de l'ORDRE

a wiec juz w 70% departamentow jest wymagana znajomosc jezyka francuskiego i tu teraz najwieksza atrakcja NIE WYSTARCZA ZWYKLA ZNAJOMOSC JEZYKA TZN ZWYKLEGO CODZIENNEGO JEZYKA , a nalezy znac JEZYK SPECJALISTYCZNY MEDYCZNY. Mianowicie bylam dzis l'ordre de kine przedlozylam wsyzstkie dokumenty w tym certyfikat jezykowy i nie byle jaki a DELF n apoziomie B2 a nawet blizej C1. I tu zostalam zaskoczona , wyznaczono mi komisje skladajaca sie z prezydenta l'ORDRE, drugiego kine i lekarza ortopedy na 26 lipca. Tylko jezyk medyczny , rozpoznania rozmowa z lekarzami , aranzacja scenek etc... WCALE NIE JSET MI DO SMIECHU kurde bo moi koledzy i kolezanki nie zdawali tego, ale nie ma co sie cieszyc, bo od przyszlego sezonu ma to wejsc odgornie od CONSEIL Nationale, i kazdy obcokrajowiec chcacy pracowac na teraenie Francji musi zdac takowy egzamin. INFORMACJA JEST W MIARE POTWIERDZONA BO JUZ W KILKU DEPARTAMENTACH UDZIELONO TAKICH SAMYCH INFORMACJI. Na pewno NA POLNOCY FRANCJI a takze Alsace, i Pireneje. ;-(
Witam :)

elos33, a jak dlugo siedzisz we Francji? wyjezdzalas przez JJ?

kiedy trzeba dokonac tej rejestracji?

swoja droga, chyba musza miec spory naplyw obcokrajowcow, skoro beda takie ograniczenia.. :/
ja jestem od lutego. Nalezy sie zarejestrowac w przeciagu 30 dni od podjecia pracy, jest to napisane w attestation d'exercise ktore otrzymujesz, nalyw jest straszny, nie chce sie francuzom pracowac w spzitalach bo nei ma pieniedzy tylko robia w gabinetach, tak samo rumuni, wegrzy robia podobnie, 2 latka siedza a potem gabinet otwieraja i po 7000 tys euro pensja. Kazdy obcokrajowiec we Francji to biznesman albo bizneswoman;-) jeden cel ----EURO
elos33 napisalas ze jestes od lutego, wiec wnioskuje, ze do l'ordre de kine zglosilas sie juz kilka mcy temu, dlaczego wiec teraz wyznaczono Ci komisje? nie rozumiem wiec jak to wszystko sie odbywa :s
moze dopiero niedawno zaczela pracowac..

zreszta.. nie ma co gdybac, czekamy na odpowiedz! :)

swoja droga dziwne, ze JJ nie informuje o takowym egzaminie..
elos33 pisze prawdziwe rzeczy ;) ja pracuje od konca marca a dopiero pod koniec czerwca dostalem list to sie nazywa <<convocation>>> na rozmowe z presidentem, i tam bylo napisane ze ta rozmowa jest niezbedna to przeprowadzenia procedury wpisy do lordre de kine. normalnie jest 30 dni na zapis to Ty masz o tym pamietac , ale w praktyce to wyglada inaczej. U mnie pracodowca wyslal kontrakr moj i dostalem dopiero po 3 miesiacach zaproszenie ;-) a JJ nie informuje hmm to zalezy trzeba sie jej dopytywac dosc szczegolowo jezeli zadasz jej pytanie, wprost np JAK WYGLADA WPIS DO L'ORDRE DE KINE To ci moze odpowie. z drugiej strony ona nie jest we Francji i wielu rzeczy nie wie .
A czy mółgby ktoś napisać jakie dokumenty trzeba skompletować i wysłać? Wiem że na pewno trzeba dyplom i suplement, ale wysyła się orginał, odpis czy ksero?
Jesli nawiazujesz wspolprace z Pania jj to dostaniesz na maila wykaz wszystkich potrzebnych dokumentow. Generalnie rzecz biorac potrzeba skany dyplomu, suplementu,dowodu, zaswiadczenie o niekaralnosci z uczelni, z sadu, z ministerstwa, wykaz praktyk + 2 zdjecia.
czy ktoś dostał już potwierdzenie autoryzacji z komisji w toulousie, która odbyła się w zeszły czwartek?
Cytat: elos33
... Tylko jezyk medyczny , rozpoznania rozmowa z lekarzami , aranzacja scenek etc... WCALE NIE JSET MI DO SMIECHU kurde bo moi koledzy i kolezanki nie zdawali tego...

Co się dzieje z osobami, które nie zdadzą tego egzaminu? Natychmiastowo mają zerwany kontrakt? Można podejść do tego egzaminu jeszcze raz?
Jesli ktos juz zdawal ten egzamin, to prosimy o informacje, czy faktycznie tak ciezko go zdac (jak wyglada, itp).

Cytat: Elsiv
Cytat: elos33
... Tylko jezyk medyczny , rozpoznania rozmowa z lekarzami , aranzacja scenek etc... WCALE NIE JSET MI DO SMIECHU kurde bo moi koledzy i kolezanki nie zdawali tego...

Co się dzieje z osobami, które nie zdadzą tego egzaminu? Natychmiastowo mają zerwany kontrakt? Można podejść do tego egzaminu jeszcze raz?

Hey o ile mi wiadomo to jezeli wykazesz chec nauki , i zaprezentujesz sie za pierwszym razem dosc dobrze to Ci wyznacza kolejny termin. Moj kolega jeden na polnocy dostal drugi termin teraz po wakacjach tzn we wrzesniu bo urlopy maja.
od kilku lat juz a szczegolnie od maja zeszlego roku rzad podkreca troche wymagania dla naplywajacych kine z zagranicy. tego typu egzaminy przed l'ordre de kine 5lat temu wogole nie istnialy, jakies 3 lata temu byly banalne do zdania dla ludzi ktorzy przybyli bez zadnego przygotowania jezykowego a jedynie z 3miesiecznym doswiadczeniem pracy tu na miejscu.
teraz tylko mgr moga liczyc na uznanie dyplomu i jak widze tego rodzaju egzamin jest coraz bardziej rygorystyczny.
dlatego nalezy wykazac sie motywacja do nauki i powodzenia, jak nie za pierwszym to za drugim podejsciem :)
edytowany przez natedog: 11 lip 2012
Natedog "teraz tylko mgr moga liczyc na uznanie dyplomu" to juz informacja potwierdzona?
Cytat: olciaem
Natedog "teraz tylko mgr moga liczyc na uznanie dyplomu" to juz informacja potwierdzona?

to juz od dawna jest tzn od wrzesnia tamtego roku na bank
a czy do dostania pozwolenia o prace konieczna jest ta cala tabelka praktyk z JJ ? bo mi nie chca tego gowna podbic :/ ponoc wiekszosc ma taki problem
jest wogóle jakiś sens wzgledem was już tam będących żeby się ładować do Francji? ucze sie francuskiego na kursach już ponad pół roku, ale to nie jest francuski medyczny... juz sam nie wiem co robić.... jeszcze coraz większe wymagania językowe... co tu dalej robić... ehhh... 1412zł/ miesiąc w PL to malo (...dużo za mało...) na założenie rodziny itd... może ktoś da mi kopa żeby objąć właściwy kierunek? dodam ze spełniam warunki otrzymania pozwolenia na prace, raczej.. plus roczny staż pracy w naszym pięknym zawodzie...
edytowany przez wojtek1986: 19 lip 2012
Do tej pory słyszałam same pozytywy nt. Pani JJ, stąd głęboko się zastanawiam czy tylko ja mam problem z komunikacją na łączach ja-agencja ? na maile nie odpisuje, telefonicznie też nie umiem się z nikim skontaktować, pomimo, że umowa już podpisana :s
Nowijka: o mailach zapomnij, gdybym nie zadzwoniła czekałabym na odpowiedź pewnie do dziś :P

Trzeba się po prostu dobijać, jak nie stacjonarny to komórka (ja ostatnio kontaktowałam się na tel. komórkowy). Niestety czasami wskazane jest bycie "natrętem", wszystkiego trzeba sobie dopilnować.

Powodzenia!
Hejka

kto na kursie bedzie w sierpniu?

ja jestem :)
Cytat: Boskioski
Hejka

kto na kursie bedzie w sierpniu?

ja jestem :)

Szczesciarz ; )

W takim razie pisz nam raz na jakis czas male sprawozdanie :)

Powodzenia!
edytowany przez witchh: 23 lip 2012
Temat przeniesiony do archwium.
451-480 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie