POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 1107
Tak, pracuję w takiej szkole.
Proszę się ze mną skontaktować:
[email]
Witam ja od 6 miesiecy mieszkam w St. Etienne (rhones alpes). Pracuje na Ecole des mines, robie doktorat. Nie powiem, ze jest mi latwo, nie znam jezyka, co za tym idzie ciezko mi nawiazac znajomosci. Ale jakos ide do przodu malymi kroczkami.
Jezeli wszystko pojdzie zgodnie z planem moj kochany dolaczy do mnie w lipcu, chce skonczyc tutaj architekture (niestety tez kiepsko zna francuski, wiec pewnie bedzie musial studiowac dwa lata, a nie rok jak planowalismy). Jednak w zwiazku z tym, ze moja pensja nie jest super wysoka, chcialabym sie dowiedziec, czy ktos z okolic nie potrzebuje
-fotografa, architekta, designera, grafika, rysownika, muzyka (nauczyciela gry na perkusji), korepetycji z matematykli, fizyki, angielskiego
To bardzo prosze o informacje. Szukamy pracy wszedzie gdzie sie da, ale jest to dosc ciezkie w obecnej chwili. Rynek architektow ze wzgledu na kryzys niestety stoi. Jezeli ktos z okolic, St Etienne-Lyon jest zainteresowany jakakolwiek forma wspolpracy od momentu okresu wakacyjnego przez najblizsze rok, dwa, to bardzo prosze o kontakt [email]
Pozdrawiam cieplutko
Joanna
Szukasz gadżetów, upominku lub prezentu? - wszystko znajdziesz na http://www.yuupii.pl
Witam wszystkich rodaków ,tylko małe ostrzeżeni jak szukacie adwokata nie korzystajcie z usług Władysław Lisa z Aix-en-Provence koło Marsylii,wydoi was z kasy i nic nie pomoże pozdrawiam
Witam wszystkich !
Od dwoch lat jestem we Francji, a od stycznia 2011 mieszkam i pracuje w Chambery. Chcialabym poznac Polakow z "moich" okolic.. Mam nadzieje znalezc wesolych, aktywnych ludzi na sloneczne, wiosnenne ( i nie tylko) weekendy :)
Czekam pod mailem: [email]
hej, planuję w czerwcu tego roku wyjechać do Francji (tej zimy pracowałam w Alpach), wynająć tam mieszkanie i znależć pracę. nie mam jeszcze konkretnych palnów, dlatego chętnie poznam osoby, które chcą sie przenieść do Francji, poszukują współlokatorów, bądź mają jakieś ciekawe ofert pracy.
Narazie myślałam o Bordeoux, więc bardzo bym prosiła o kontakt Polaków mieszkających na miejscu, bądź mających rozeznanie w tamtejszym rynku pracy.
mój mail" [email]
pozdawiam, elo
czy jest ktos w marsylii ???


pozdrawiam
a może Montpellier? [email]
a moze jest ktos z Avignon lub okolic?:) piszcie na [email] :)
a moze jest ktos z Limousin ? ;) [email] jak cos
Witam. Nazywam się Kamil, mam 19 lat, wraz ze swoją dziewczyną i przyjaciółmi szukam wakacyjnej pracy we Francji. Gdyby ktoś mógł pomóc to proszę o kontakt [email]
Podpisuję się pod pytaniem Mantiuka, również chciałabym znaleźć tam pracę na wakacje.
www.pole-emploi.fr - tutaj jest masa ofert pracy xD sam teraz szukam pracy, a zarazem jakiejś grupki z którą można by się trzymać. Wiadomo, w kupie raźniej ;P jakby co [email] ;) Pzdr
Witam wszystkich mieszkam w okolicach Nantes mam 24 lata i i chetnie poznam rodakow z moich okolic piszcie na [email]
Witam mam pytanie wybieram sie do znajomego do Francji posiada obywatelstwo polskie i francuskie i mówi mi że jeśli napisze papier że u niego mieszkam to otrzymam pieniądze od władz francuskich jakies tam parę groszy czy to prawda.On obecnie wynajmuje mieszkanie. Dzięki pozdrawiam.
pierwsze slysze hmm moze jasniej napiszesz o co to chodzi wlasciwie niby za co mialabys dostawac pieniadze
Hej!
Jestem Ania i w okolicach wrzesnia/pazdziernika planuje wyjazd do Paryza. Wszystkie osoby ktore zechcialyby sie spotkac przy kawce na pogaduchy (najlepiej babskie), ale nie tylko i w wieku +/- 20 lat prosze o info:))

Pozdrawiam:)))
[email]
Hej, ja obecnie jade do pracy sezonowej przez agencje pracy, szkoda ze tylko na miesiac ale chce zostac dluzej i mam ogloszenia oraz adresy do gospodarzy:) jakby byla wieksza grupka byloby razniej. Jak cos piszcie [email]
hej Aneta,
a ta praca, do której się wybierasz to w jakim charakterze? ja chciałabym bardzo wyjechać na sezon do pracy do Francji, ale chyba jest już za późno... niestety bez znajomości trudno cokolwiek załatwić. jest możliwość, bym się zabrała z Tobą?
Hej,
ja jade na zbiory, odezwij sie do mnie na maila [email]
Aneta8584 jezeli Twoja praca wypali to na jak dlugo masz zamiar zostac? Myslalas juz nad tym??? Tegratte mam nadzieje ze Tobie tez wypali;)
anianka92 chce zostac najdluuuzej jak sie da:) a dlaczego pytasz na jak dlugo?:)
hehe no ogolnie mysle nad tym zeby zostac na rok pozniej moze dluzej:) mam taka mozliwosc a pytam dlatego ze jezeli tez masz plany na zostanie dluzej trzeba zorganizowac jakies spotkanie bo zawsze razniej;)
ale Ty bedziesz we Francji:( a ja na poludniu:/
tzn chodzilo mi ze Ty bedziesz w Paryzu:( a ja na poludniu - troche sie zakrecilam:P
Witam mieszkam i pracuję w Grenoble szukam pilnie kontaktu ze znającymi sprawy:nr securite sociale,carte vitale,cram rhône alpes,pro btp, btp-conges payes bo mam wątpliwości ,a trochę czasu już tutaj pracuję i szkoda aby to przepadło podaję e-mail; [email] pozdrawiam
poprawka e-mail; [email] pozdrawiam
witam jest ktos z Marsylii lub okolic podaje moje [gg] Fabian szukam znajomych prosze pisac nawet gdy niedostepny
poszukuje znajomych mieszkam w Grasse jeżeli jest ktoś z okolicy proszę o kontakt na mejl [email]
WITAMY MY TEZ MIESZKAMY W GRASSE.



Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 1107

 »

Pomoc językowa