POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
481-510 z 1107
hej nazywam sie Karolina za 3 miesiace przeprowadzam sie do Montpellier, prosze odezwij sie na moj email [email] pozdr goraco
Cytat: thomas68
Hej, czy mozesz udzielic kilka informacji na temat zycia w st, tropez???
Zamierzam przeniesc sie do francji z UK po 5 letnim pobycie w anglii.
Interesuja mnie informacje na temat warunkow zycia, cos o rynku pracy, czy sa problemy ze znaleziebiem jakiegos lokum itd.
Bede wdzieczny za wszystko co napiszesz.
i wyjechales do francji?
ja przebywam w Montpellier, z tym że tylko do końca listopada. tak czy inaczej zapraszam do kontaktu
Cześć wszystkim, nazywam sie Paulina i mieszkam w Chartres.
Ciekawa jestem czy są tu osoby z tego regionu ? ;)
Witam...

Kasia 24lata z Craon (Pays de la Loire) Jesli jest ktos z okolic ,chetnie nawiaze kontakt. :)
Pozdrawiam
[email]
hej jestem Dorota! Witam wszystkich ,jestem z Toulonu ..szukam kontaktow z rodakami
Czesc, jesli sa tu jacys polacy z Metz lub z okolic Metz to zapraszam na strone http://polacywmetz.bnx.pl moze uda sie rozkrecic ta strone
Cytat: bredele
aqaaqaaqa tez jestem z Alzacji, ale mieszkam 65 km od Strasburga. Jezeli chcesz poznac jakichs Polakow ze Strasburga to podaje Ci adres e-mail Stowarzyszenia Polakow w Alzacji :
[email]
witam ,od dwóch miesięcy mieszkam z rodziną w pobliżu Colmar.Czy są gdzieś w okolicy Polacy?Dajcie znać.
Cytat: iwaikrzys
Dzięki Poupinette,że mi odpisałas napewno się odezwę
Cytat: iwaikrzys
Witajcie.Mm na imę Iwona mieszkam z mężem i córeczką w Colmar.Jestem tu od 6 miesiecy i nie bardzo znam język.Razem z mężem poznamy rodaków mieszkających w Colmar lubb pobliżu.Ja osobiście szukam pracy,jednak bez skutecznie.Może ktoś z Was ma namiary na jkąś pracę,będę wdzięczna.
Cytat: iwaikrzys
Witajcie.Mm na imę Iwona mieszkam z mężem i córeczką w Colmar.Jestem tu od 6 miesiecy i nie bardzo znam język.Razem z mężem poznamy rodaków mieszkających w Colmar lubb pobliżu.Ja osobiście szukam pracy,jednak bez skutecznie.Może ktoś z Was ma namiary na jkąś pracę,będę wdzięczna.
Witaj,jestem Aga .Od dwóch miesięcy mieszkam z rodziną 10 km od Colmar.Tez niezbyt dobrze znam język,mam dwóch synów:8 lat i 10 miesięcy. Jeśli nadal szukasz jakich polskich znajomości to podaję swojego maila; [email] Pozdrawiam
witam czy sa jest ktos w okolicach Marsylii lub Aix ?? chetnie nawiaze kontakt moje [gg] ...pozdrawiam
Szanowni Państwo ,rodacy!!!
Mieszkam we Francji z przerwami na wyjazdy do Polski od 40 lat.
Przez przypadek zajrzałem na to forum i przecierałem oczy ze zdumienia.
Większość z was nie ma pojęcia o ubezpieczeniu we Francji,nie mówiąc o aspektach życia i załatwiania spraw urzędowych .
Każdy coś pisze o czymś ale....,to wszystko mnie przeraziło.
Jak można przyjechać do kraju o którego specyfice życia nic się nie wie, albo nie zna się języka.
Jak chcecie ludzie pracować nie znając języka.
Odkąd pamietam moja rodzina pomagała polakom i zatrudniała ich ,ale ostatnio jest coraz gorzej.
Francja jest inna niż reszta europy i każdy kto chce mieszkać tutaj powinien wiedzieć ze we Francji wszystko jest inaczej.
Jeżeli kogos uraziłem to przepraszam ale nie da się żyć we Francji jak sie nie ma najwazniejszych informacji a polacy którzy tu mieszkają sami do konca nie wiedzą wszystkiego.
Od 20 lat pomagalem polakom w znalezieniu pracy , załatwianiu spraw urzedowych i bankowych ,i czesto przychodzą ludzie którzy płaca tu podatki od 10 lat i tez wszystkiego nie wiedzą.
Pamietajcie ,Francja jest bardzo biurokratyczna i arogancka oraz dumniejsza niż reszta europy.

Informacji na temat budowania sobie zycia i zalatwiania spraw urzedowych jest mnostwo i to w sieci i w jezyku polskim, wiec rozbawily mi teksty o pomoc!!!

zawodowo zajmuje sie takimi sprawami.
Pozdrawiam
david fr ,chyba twoja reklama zawodowa to kompletny niewypal w tym miejscu. Jak widzisz polacy to narod zaradny i jakos sobie radza ,pomalu sie dowiaduja jak i co zalatwic ,nawet tu na forum .Bezplatnie dostaja informacje nawet na "la mairie" i poprzez "assistante sociale" czy w kosciele spotykaja ludzi dobrej woli .Naprawde nie widze potrzeby takich uslug platnych .Wiekszosc ludzi szuka tu poprostu znjomych a za pieniadze to wszyscy znajdziemy pomoc to przeciez normalne

Cytat: nieboska
david fr ,chyba twoja reklama zawodowa to kompletny niewypal w tym miejscu. Jak widzisz polacy to narod zaradny i jakos sobie radza ,pomalu sie dowiaduja jak i co zalatwic ,nawet tu na forum .Bezplatnie dostaja informacje nawet na "la mairie" i poprzez "assistante sociale" czy w kosciele spotykaja ludzi dobrej woli .Naprawde nie widze potrzeby takich uslug platnych .Wiekszosc ludzi szuka tu poprostu znjomych a za pieniadze to wszyscy znajdziemy pomoc to przeciez normalne
Nie zrozumiałaś mnie i mojego wpisu!!!
Po pierwsze nie reklamuje sie bo to bez sensu na prywatnym forum!!
Przeczytaj dokladnie sens mojego posta ale calego.
A tak nawiasem moimi klientami są firmy polskie ktore szukaja nowych klientow we francji i rejestruja spolki we francji ze wzgledu na mniejsze obciazenia fiskalne i TVA.
Nie zajmuje sie obsluga osob ktorzy przyjechali do francji szukac pracy.
Z zalatwieniem spraw dzis polacy nie maja zadnych problemow trzeba tylko mowic po francusku i miec podstawowe papiery potwierdzajacy legalny pobyt ( EDF,CDI,RIB)
Ostatnio załatwiałem za darmo znajomej polce papiery i za darmo !!!
Przykro mi ze tak odbierasz moj post.
Coz nie chodze do kosciola wiec nie wiem co jest w kosciele!!!
Reasumujac nie zrozumialas wogole moich intencji !!!




Witam! Mam pytanie odnośnie ślubu we Francji, a mianowicie: czy mogę poślubić obcokrajowca (nie Francuza) we Francji w merostwie??? Może mi ktoś pomóc? Szukam odpowiedzi na to pytanie, ale nie mogę nic znaleźć:( Pozdrawiam ciepło!
Wszystko zależy od tego jaki jest twój status we Francji oraz jakiego obywatelstwa jest twój narzeczony..jeżeli jest z UE to bez problemu tak jak kontrakt konkubinacki a jeżeli spoza to masz troche problemu i kłopotu.
A moze Perpignan i okolice ? Czy sa tu jacys spragnieni bratniej duszy rodacy. Uwielbiam babskie plotki do winka lub kawy. Poszukuje rowniez kogos na zimowe wypady na deske lub nartki w Pireneje. Czekam pod mailem [email] , pozdrawiam goraco !!
Cytat: Metchodmen
Witam mam na imie Adam mieszkam od miesiaca w Nicei nie znam tu nikogo,i nie mowie po francusku wiec po pracy siedze sam jak palec. jesli mieszkasz w nicei lub w poblizu odezwij sie prosze kim kolwiek jestes ;) Pozdrawiam

Cześć jestem Bartosz. Jestem studentem w Nicei. Szukam pracy jako "nauczyciel" francuskiego. Znam go na poziomie C1 i wcześniej już uczyłem go (przez 3 lata). jak jesteś zainteresowny lekcjami to proszę daj mi znać. Pozdrawiam
hej, szukam rodakow w La Rochelle!! :)
Ola
hej,mieszkam w bayonne, troche kawalek ,ale zawsze cos:)[gg]
hej . ; DD Nie znacie moze jakichs Polakow w Strasbourgu ?
Witam wszystkich rodaków :)
Mieszkam niedaleko Marsylii, może ktoś z was jest niedaleko?
Moje [gg]
Pozdrawiam
Salut
Mieszkam w okolicy Martsylii, moje [gg] , może jest ktoś chętny do pogadania?
Pozdrawiam
szukam polaków mieszkających w chateauroux badz w okolicy.prosze o kontakt [email] badz tutaj
witam.mój mąż od roku pracuje we francji.bardzo za sobą tęsknimy chcemy być razem ale mamy problem z złatwieniem szkoły dla naszych dzieci.mąż mieszka w libourne blisko bourdox.czy ktoś może pomóc
Temat przeniesiony do archwium.
481-510 z 1107

 »

Pomoc językowa