POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
781-810 z 1107
Witam , mieszkam w Paryżu Roissy-En France nie daleko lotniska CHARLES DE GUOLLA szukam znajomych przyjaciół . POZDRAWIAM [tel]GG 1[tel]
Cytat: STRUS3
Witam , mieszkam w Paryżu Roissy-En France nie daleko lotniska CHARLES DE GUOLLA szukam znajomych przyjaciół . POZDRAWIAM [tel]GG 1[tel]

de Gaulle...
Witam przeprowadzamy się do Sezanne czy by ktoś mi mógł pomuc załatwic szkołe dla syna w PARYZU lub w okolicach Sezanne syn teraz chodzi do szkóly w Abenas pozdrawiam E
JESLI BY KTOS MI MÓGŁ POMUC MOJE [gg]
Ale w jaki sposób pomÓc "załatwić szkołę dla syna"?
chcjałam bym go przeniesc z Abenas do paryza moje [gg]
Cześć. Szukam noclegu bądź osoby która zna/posiada nocleg na lazurowym wybrzeżu. Chodzi o okres od połowy maja 2013 (może być trochę później) na min. 7 nocy. Jeśli ktoś ma możliwość zapewnienia noclegu bądź pomocy w znalezieniu czegoś za rozsądne pieniądze proszę o kontakt [email]
jesli mozna to bym prosiła jakis kontak w sprawie pomocy o przeniesienju szkoły pozdrawiam E
Cytat: ewa554
jesli mozna to bym prosiła jakis kontak w sprawie pomocy o przeniesienju szkoły pozdrawiam E

Ale... chyba nikt nie zrobi tego za Panią, przecież syn był zapisany do szkoły wcześniej - jak to Pani zrobiła wtedy? Tam, gdzie będzie Pani mieszkać, syn będzie należał do rejonu jakiejś szkoły, trzeba do niej pójść albo zadzwonić i tyle...
syn chodzi do liceum ogólnego i jak znaleśc liceum
Wpisać w internet słowo "lycée" i nazwę miejscowości...?
Jeśli nie za daleko, to można spróbować tutaj:
http://www.sekcja-polska.montaigne.pl/index.php?p=1_5_Kontakt
Witam dziękzuje spróboje sie jakos z kątaktowac na ten adres, moze jakis tel do ciebie jesli cos to bym adzwoniła pozdrawiam
wow. ale ortografia... :-O
wiem otym tak to jest jak się pisze na kopie czasami literki ucieną
kots z okolic st tropez nowe znajomości @ [email]
może ktoś z okolic Bordeaux=Merignac
83-990 okolice ?? okolice Polacy , bez interesownie !!! (Saint Tropez)
Cytat: Daria_Ola
Witam wszystkich prosilabym o jakies informacje na temat obywatelstwa. Od ilu lat mozna sie starac? i ile lat musza miec dzieci by mogly sie starac? prosze o pomoc,bd bardzo wdzieczna z gory dziekuje :) i moze jest ktos z Bordeaux ? Pozdrawiam ;**
witam mieszkam w Merignac pozdrawiam
Witam serdecznie,
Jestem polakiem znam perfekt język francuski planuję w krocie przyjechac do Francji z Białygostoku a dokładnie Paryż mnie interesuje nie znam tam nikogo a chciałbym spotkac się z kimś wśrod Polaków kto mi pomoże na początku, będę bardzo wdziecznie za to.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Said
[email]
795-750-746
Szukam kogoś z okolic Cannes, Nicei, Antibes kto zna dobrze język francuski, ma czas w ciągu dnia żeby odbierać telefon i chce sobie dorobić. Początkowo przez okres od 25 maja do 3 czerwca, później zobaczymy. Więcej informacji udzielę mailowo : [email]

Pozdrawiam Piotr
Cytat: wika32
Witam, mam na imię Basia, interesuje mnie temat pracy w Paryżu lub okolicach Paryża lub w Angers-ktoś z Was może tam mieszka, zamierzam się przeprowadzić w listopadzie, znam język angielski, francuski bardzo słabo, ciężko jest znaleźć pracę, co z ubezpieczeniem, jak tam się żyje?...wszelkie informacje będą dla mnie bardzo cenne, mój nr [gg] -piszcie lub na maila [email] pozdrawiam

Czesc Basiu,

Ja od lutego mieszkam w Angers, jesli bedziesz miala ochote sie spotkac to zapraszam :_) Pozdrawiam
Cytat: audib4
może ktoś z okolic Bordeaux=Merignac

Cześć ja mieszkam od 5 miesięcy niedaleko Bordeaux niestety bez znajomych. Chętnie się zapoznam. Pozdrawiam
Cześc wszystkim
Na razie jeszcze mieszkam w Polsce,ale tu się nie da funkcjionować.Mam możliwość wyjechać do Saint Flour z rodziną,ale boję się,że znajomy za bardzo koloryzuje zarobki i utrzymanie.Mam 2 dzieci 10 i 15 l.i oczywiście męża,nie znamy języka,ale jak się zdecydujemy to będziemy się uczyć.
Ile potrzebujemy na życie we Francji dla nas wszystkich|?Takie normalne z dziećmi?
Z góry dziękuję na odpowiedź
MOJE [gg]
POZDR
Często wiele zależy od tego, jakie są nasze przyzwyczajenia i wymagania... Czym jest "normalne" życie? Dach nad głową, jedzenie, ubranie? + dwa samochody? +wakacje co najmniej 2 razy w roku za granicą? + letni domek w górach/nad morzem? Trudno powiedzieć. Pensja minimalna wynosi ok. 1300E. Wg francuskiego pojęcia "komfortowego życia", osoba uznawana jest za "biedną" jeśli jej miesięczny dochód spada poniżej ok. 900 euro miesięcznie. Rodzina jest więc biedna, jeśli dochód na osobę wynosi mniej niż ta suma. To oznacza, że musielibyście z mężem zarabiać w sumie ok. 4000, i bylibyście na granicy nędzy. Francuskiej, oczywiście.
http://www.inegalites.fr/spip.php?article343&id_mot=76
Obliczenia sprzed kilku lat mówią np., że rodzina wydaje miesięcznie ok. 680E na jedzenie, mieszkanie - zależy od metrażu, 3 pokoje to ok. 700E najmniej, transport - 550E, internet, telefony, etc. - 120 E, ubrania 280, rozrywka 270, ewentualnie dodatkowe 300 na rzeczy typu różne ubezpieczenia, kosmetyczki, fryzjerzy... Jakoś z tego wynika, że powinno to być bazowo ponad 3000, bez szaleństw. Oczywiście w pojęciu francuskim.
http://budgetfacile.com/le-budget-moyen-d-une-famille-a-616.html
To, że ktoś tyle potrzebuje wg statystyk, nie znaczy, że tak musi być. Proporcje pomiędzy zarobkami i cenami są tu w wielu przypadkach inne niż w Polsce - widać to np. na przykładzie ubrań i innych rzeczy z tych samych sklepów: ceny produktow w Cameieu, Yves Rocher, itp. są właściwie identyczne w Polsce i Francji, a przecież zarobki są znacznie różne! Podobnie np. ceny niektórych telefonów kom. lub laptopów.
Znam osoby, które żyją "normalnie" za 700-900E miesięcznie w pojedynkę lub za 1400 we dwójkę. Inna kwestia - czy będziecie mieć pracę. Jeśli załatwiana wcześniej, w porządku. Jeśli zamierzacie dopiero szukać - będzie cieżko. Bez języka - bardzo ciężko.
WYbór należy do Was:)
sommeil na prezydenta!
witam, zamierzam wyjechac do paryzu ale mam wontpliwosci co do wyjazdu.
prosze pomoc mi. kto juz mieszka jakis czas, to czy ciezko znalezc prace? jaki jest portaly na ktorych sie to szuka, czy jest podobny portal do gumtree.pl????
[email] prosze o jakiejkolwiek informacji o pracy o zyciu o portalach na ktorych sie poszukuje pracy. dziekuje.
Witam ! Jestem 20letnia dziewczyna jestem tu rok we Francji Bretagne nie wiem od czego zaczac nie mam ubezpieczenia pracy nie znam jezyka .... pomorzcie mi jakos ... prosze Was o to .... moj email [email] czekam na wiadomosc od Was
Temat przeniesiony do archwium.
781-810 z 1107

 »

Pomoc językowa