POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
541-570 z 1107
Witajcie szukam znjomych z paryza na pogawedke i pokazania miasta ;)) prosze o kontakt Rafal lat 21 moje [gg] dzieki
witajcie od 27-30 stycznia bede w paryzu !! sukam kogos fajnego do pokazania miasta i pogawedki ;))Jesli ktos chce poznac sie wiec prosze o odpis ;) bede 1 raz w paryzu ale wlasnie to sie zmieni gdyz niedlugo bede tam wymiennikiem kkulturowym wiec milo bedzie miec jakis znajomych polakow a nie jakis innech narodowosci ;)) prosze bardzo o kontakt , pozdrawiam rafal moje [gg]
Cytat: inesag
Cytat: agniecha2
witaj nieboska .Piszesz zeby wziąść rachunek od dentysty w Polsce.A co dalej z tym rachunkiem.Gdzie go przedstawić aby dostać zwrot,bo o ile zrozumiałam mogę dostać go z francuskiego ubezpieczenia.Dodam że mam kart vital bez dodatkowego mutuella.
musisz wziąść z security taki papier o nazwie "Soins reçus à l'étranger" wypełnić go i dołączyć oryginał faktury i dostaniesz zwrot oczywiście nie całkowity ale zawsze coś. Ja tak robię i zawsze dostaję zwrot. Potem to zanosisz do nich bądź wysyłasz pocztą. Papierek ten można pobrać z ich strony i wydrukować (na samym dole strony) http://www.ameli.fr/assures/droits-et-demarches/a-l-etranger/vacances/vous-partez-en-vacances-en-europe.php
Wielkie dzięki za podpowiedż ,napewno skorzystam gdyż w czasie najbliższych ferii wybieram się do PL.
Witam jestem też z Francji mam 18 lat szukam kontaktow znajomych pisac E:mail : [email] lub 25178005 gagu
bym zapomniał mieszkam w okolicach bordeaux dokłanie ( bruges ) ; * pozdr gorące kobiety i dobrych ziomali hehe. elo wariaty
jest tu ktos z Arcachon???????
witam prosze o porade.mój mąż od 2 lat pracuje we francjii w okolicy ales konkretnie.jest to legalna stała praca.ja z 3 naszych dzieci mieszkam w polsce jednak realia tj.długie rozstanie zmusza nas bysmy dla dobra rodziny byli w komplecie i zastanawiamy się nad tym byśmy wszyscy w 5 zamieszkali razem właśnie we francji jednak nie mam pojecia od czego zacząc jakie dokumenty co ze szkolami itp ile kosztuje przeciętnie życie 5 os.rodziny tam.co z ubezpieczeniem lekarzem i wszelkimi urzędami.mam w planie naukę j.francuskiego,angielskim porozumiewam się raczej biegle ale raczej nie przyda się on we francji prosze o poradę.
Cytat: Mmmilka87
Witam...

Kasia 24lata z Craon (Pays de la Loire) Jesli jest ktos z okolic ,chetnie nawiaze kontakt. :)
Pozdrawiam
[email]
Witam,

Chcialabym wyjechac do Paryża. Mam tam chłopaka, także problem z noclegiem mam rozwiazany. Pozostaje pytanie..co dalej? Chciałabym zacząć tam studia, lecz z moim francuskim a raczej jego brakiem zdaje sobie sprawe, że bedzie ciezko(zapisuje sie na przyspieszony kurs, ale nie wiem czy to wystarczy). Szkoły policealne też by mnie interesowały. Chciałabym porozmawiac z kims, kto mogłby mi pomoc bardziej zorientowac się w wyborze ewentualnych szkół, powiedzieć jak wyglądaja wszystkie sprawy formalne...ogolnie pomoc:)
Bede bardzo wdzieczna :))
raffy20 - a jak sie stałeś tym wymiennikiem, na jakich zasadach bedziesz jechal do Paryza?
Jestem Polką i mieszkam w poblizu Chamonix a dokładnie w Passy Moze są tu w okolicy jacys Polacy Chętnie poznam

Jestem z okolic Moissac (depart 82),jesli jest ktos chetny na pogawedke to podaje maila [email]
hej jestem z Toulonu(depart83) chetnie oferuje swoje usługi fryzjerskie i poznam uczciwych polakow. Moj email [email]
Witam,
Wlasnie otrzymalem oferte pracy w Monako. Ze wzgledow finansowych planuje zamieszkac w Nicei. Moglby mi ktos prosze napisac jak wyglada sprawa sluzby zdrowia w takim przypadku? Czy jak pracuje w Monaco to jestem w jakis sposob ubezpieczony we Francji? Z tego co wiem jak pracuje w Monako to tam jestem ubezpieczony i moge korzystac ze sluzby zdrowia. Ale co jezeli mieszkam we Francji. Dziekuje za odpowiedzi
Frejus? Okolice? (83)
polacy nicea canes calian fayance piszcie
hej
mam pytanko ile zarabia początkujący pomocnik na budowie?
hej, w jaki sposob znalezliscie prace we francji? czy umieliscie juz francuski? ja bardzo chcialabym wyjechac do paryza i tam zamieszkac lecz nie mam tam zadnych znajomych ktorzy mogliby zalatwic mi prace
Cytat: wika2873
hej . ; DD Nie znacie moze jakichs Polakow w Strasbourgu ?

tak ja mieszkam 2 minuty od Stasburga :)
Ja tez mieszkam niedaleko Strasbourga :):) Moze jakieś spotkanko?
Cytat: agaagaaga
Cytat: wika2873
hej . ; DD Nie znacie moze jakichs Polakow w Strasbourgu ?

tak ja mieszkam 2 minuty od Stasburga :)

Hej, ja tez. Moze sie spotkamy?
witam.Jak załatwić karte vitale dla siebie? Jakie dokumenty sa potrzebne.Proszę o pomoc.
witam ,interesuje mnie bardzo poznanie nowych znajomosci z okolic Paryza!skonczylam stomatologie i strasznie chcialabym wyjechac do Francji ,wiem iz dostac prace jako stomatolog jest tam bardzo ciezko, poniewaz jest to prywatna dzialanosc!ale mimo tego chce zrobic wszystko aby wyjechac do Francji!Jak to sie mowi do odwaznych swiat nalezy!Jezeli moglby mi ktos pomoc,udzielic jakis informacji albo chociaz i naprowadzic bylabym bardzo wdzieczna [email] a poza tym z przyjemnoscia poznam nowych ludzi:)
Ludzie kochani!
szukam kontaktu z Michałem Kwiatkowskim lub jego rodziną ALE NIE PIOSENKARZEM. Zamieszkują w Lens lub Paryżu. Kwiatkowski prowadził w Lens stare pismo polonijne Narodowca. Potrzebne mi do pracy naukowej. mój adres : [email]
Z góry dziękuję za numer telefonu pana Kwiatkowskiego lub adres do korespondencji
pozdrawiam
mmp
Cytat: Dodina1
Jestem Polką i mieszkam w poblizu Chamonix a dokładnie w Passy Moze są tu w okolicy jacys Polacy Chętnie poznam
Dodina ja mieszkam w chambery okolo 100 km od passy jak chcesz to daj znac
szukam polskiej fryzjerki Toulon i okolice
Hej:) ja mieszkam w THILLAY jakieś 20km do paryża mam więc blisko
jeśli by któraś z was chciała nawiązać kontakt to to moje [gg]
ja do Passy mam około 25 km
prosze was o pomoc, mieszkam i pracuje na stale w Niemczech ale przed okolo rokiem do francji wybral sie jeden z naszych przyjaciol DAREK PODSTAWEK,
ZAGINAL; nie odzywa sie do rodziny w polsce ani do nas tutaj: ostatnio meldowal sie z NIMES, tam tez wysylalam mu poczte i wiem ze ja dostal; nie wiem gdzie mam o niego pytac,ani co dalej robic.
ma prawie 50 lat i bardzo sie o niego martwimy
jezeli ktos go zna lub slyszal o nim to prosze dac znac, jego mamie na pewno ulzy a i mi tez
POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Temat przeniesiony do archwium.
541-570 z 1107

 »

Pomoc językowa