POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
571-600 z 1107
Witam ! W przyszłym roku zamierzam przeprowadzić się gdzieś na południe Francji .Może jakieś informacje odnośnie rynku pracy zakupu nieruchomości , edukacji dzieci wiek gimnazjalny , no i w ogóle jak tam żyje się polakom...
Praca nie lezy na ulicy, zwlaszcza bez francuskiego, nieruchomosci drogie, wzlaszcza na poludniu, edukacja dzieci troche inna niz w Polsce, wiek gimnazjalny ok. 10,11 - 15,16 (4 lata). Polakom zyje sie... no coz - punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia:)
Witam wszystkich . Mam pytanie czy klimat na południu Francji jest suchy . Planuje przeprowadzkę z Polski z rodziną ze względu na dolegliwości związane ze stawami . Mam nadzieje że ktoś z forumowiczów w Polsce miał takie dolegliwości które mu przeszły we Francji. Jak zdrowie dopisze to wszystko inne ogarnę .Pozdrawiam
Witam serdecznie!
Razem z mężem mieszkamy w Riom w departamencie Pyu de Dome mamy po 23 lata i szukamy znajomych Polaków, którzy mieliby czas i chęci na spotkanie i rozmowę:)
mail [email]
Cytat: Dominisiaagdynia
Witam,

Chcialabym wyjechac do Paryża. Mam tam chłopaka, także problem z noclegiem mam rozwiazany. Pozostaje pytanie..co dalej? Chciałabym zacząć tam studia, lecz z moim francuskim a raczej jego brakiem zdaje sobie sprawe, że bedzie ciezko(zapisuje sie na przyspieszony kurs, ale nie wiem czy to wystarczy). Szkoły policealne też by mnie interesowały. Chciałabym porozmawiac z kims, kto mogłby mi pomoc bardziej zorientowac się w wyborze ewentualnych szkół, powiedzieć jak wyglądaja wszystkie sprawy formalne...ogolnie pomoc:)
Bede bardzo wdzieczna :))

to prawie jak ja :D koncze licencjat w maju, wyjezdzam na rok na praktyke do hiszpani i w czerwcu planuje zaczac MGR w paryzu ze względu na to ze moj chlopak jest francuzem i tak wlasnie mieszka, tez nie umiem francuskiego (uczylam sie 3 lata wiec w ciagu 2-3 miesiecy odswierzania inf byla bym na komunikatywnym poziomie) interesuja mnie tylko studia w jezyku ang i wlasnie na nie bede skladac papieki :) jak by cos cie interesowalo to pytaj, sama mam pelno niedomowien ale jakąś juz wiedze mam :)
Witam wszystkich mam 25 lat poszukuje osob mieszkajoncych w Paryzu i okolice ja mieszkam w Saint Germain en Laye! Niedawno sie przeprowadzilam i nie znam nikogo prosze o kontakt ! Piszcie [email]
Witam :) czy ktoś z was wynamuje może pokoje dla turystów potrzebuje noclegu na dwie doby dla dwóch osób (studenci) w okresie 22.05-24.05.2012 Paryż najlepiej gdzieś blisko centrum czy metra chociaż. Oczywiście tanio :(
mój email [email]
Witam.Sa na forum Polacy z Lyonu?Chetnie kogos poznam. [email]
Cytat: Dodina1
Jestem Polką i mieszkam w poblizu Chamonix a dokładnie w Passy Moze są tu w okolicy jacys Polacy Chętnie poznam
Hej mieszkam nie daleko i też chętnie poznam muj num kom [tel]
Siemka;
Szukam kontaktu Monako lub Paryż ,chciałabym sie przenieść i znaleść prace,piszcie na mail:
[email]
Jestesmy malzenstwem od niedawna mieszkamy w Clermont chetnie poznamy Polakow mieszkajacych nie daleko do przyjazni milego spedzenia czasu ...
Polskie małżeństwo mieszkające ww Francji w Clermont zaprosi Panią znającą J.Francuski która pomoże naszej córce w nauce języka.W zamian wyżywienie mieszkanie i nie wielkie kieszonkowe Pani potrzebna od sierpnia pokryjemy koszty wyjazdu itp...
jestesmy z zona i dzieckiem na zachodnim wybrzezy tzn w la roche sur yon. moze jest ktos ,kto mieszka tu i nie ma za duzo przyjaciol.?
Jestem studentką,posiadam podstawową znajomość francuskiego,ale uczęszczam na kurs.Chciałam się dowiedzieć czy trudno jest wjechać do Francji,czy istnieją jakieś szkoły abym mogła kontynuować studia a także pracować??
Prosze o pomoc :) Bardzo pilnie poszukuje osoby, ktora "uzyczy" mi adresu w Poissy...szczegoly wysle na maila
Hej!! witam wszystkich:) z mezem i dziecmi (11 i 16 lat) mieszkamy w okolicach Marsylii moze jest ktos z okolic ,kto chetnie spotka sie z nami :) meil: syrenka@opoczta;pl pozdrawiam !!!
UWAGA!!!! POTRZEBUJE POMOCY RODAKÓW. PISZĘ W IMIENIU MĘŻA PONIEWAŻ NIE MA DOSTĘPU DO INTERNETU. OBECNIE ZNAJDUJE SIĘ OD 3 MIESIĘCY W TARASCON NA POŁUDNIU FRANCJI I POSZUKUJE PILNIE PRACY SYTUACJA JEST KATASTROFICZNA. BŁAGAM O POMOC!!!! MÓJ EMAIL [email]
Do lena11044 odezwij sie na mojego @ pisalam na twojego ale masz zablokowane konto ,moze bedziemy mogli pomóc Pozdrawiam
Czesc, jest ktos moze z Caen lub okolic? Niedawno sie tu przeprowadzilam i chetnie bym sie z kims spotkala porozmawiac.
Ja mieszkam w Sanary sur mer :) Bliżej Toulon'u
jak ktos szuka polakow kolo Lyonu lub w samym Lyon'ie to nie ma problemu wystarczy wyjsc na spacer .. jest bardzo duzo Polaków .. lecz na niektórych trzeba uważać /.
Kto z Toulon'u ? ;D
Może ktoś z Beauvais
Od niedawna mieszkam w La Ciotat. Znalazłam pracę jako pokojówka . Czy muszę mieć jakieś pozwolenie z urzędu ? Księgowy mojego pracodawcy mówi ,żę coś takiego potrzebuje , ale wydaje mi sie ,że skoro jesteśmy w unii to juz tego nie potrzebujemy :/ Czy mam rację ?
nic nie musisz miec. pracodawca zalatwia ci zatrudnienie.zglasza do URSAF i potem juz zalatwiasz sobie sama Security Sociale i Carte Vitale. to w Asistance Maladie. Zadnego pozwolenia nie trzeba.
Cytat: rafix0016
jestesmy z zona i dzieckiem na zachodnim wybrzezy tzn w la roche sur yon. moze jest ktos ,kto mieszka tu i nie ma za duzo przyjaciol.?

Hej !
Niedlugo powinnam się zjawić w La Rochelle.Może bedzie okazja się spotkac.Pozdrawiam
Hejka, szukam kogoś w Carcassonne. Do tej pory spotkałem tylko parę pijaków pod sklepem :(
Hejka.Bardzo chciałabym wyjechać do Francji,mam podstawy języka i mam zamiar zapisać się na intensywny kurs,ale zastanawiałam się jak wygląda z pracą i szkołą za granicą?? A może wiecie coś o kursach językowych we Francji,tylko nie tych za kilka tysiaków??
Temat przeniesiony do archwium.
571-600 z 1107

 »

Pomoc językowa