POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
811-840 z 1107
hmm...
Jakiej pomocy oczekujesz?
co mam zrobic albo nie mam pojecia jestem w kropce .... nie moge nic zrobic .... nie mam ubezpieczenia .... o to sie boje ;(
Co masz zrobić Z CZYM???? Do czego Ci to ubezpieczenie natychmiast? Jesteś w szpitalu?? Koniecznie jutro czy pojutrze zamierzasz mieć wypadek? Nie będziesz mieć 30E, żeby zapłacić za lekarza w razie wizyty?? Żeby dostać francuskie ubezpieczenie nie pracując, nie będą na bezrobociu, to nie wiem... znajdź partnera, który Cię wpisze na swoje ubezpieczenie -ale to raczej nie tutaj, na polskim forum! Albo wypełnij internetowy wniosek i dostaniesz kartę NFZ chociażby, w ostateczności, chyba że w Polsce ani nie jesteś bezrobotna, ani ucząca się, ani cokolwiek... Ja też nie mam francuskiego ubezpieczenia - no i??? Wracaj do domu jeśli nie wiesz, co robić. Poproś kogoś z Polski, żeby przysłał Ci bilet, jeśli nie masz za co go kupić. Idź do opieki społecznej. W czym jeszcze problem? Najwyraźniej masz jakiś komputer, jakiś internet - lub ktoś Ci go użycza, więc... nie jesteś chyba jeszcze w sytuacji beznadziejnej?? Co robiłaś przez rok? No.. jeszcze długo by tak można się bawić w zgadywanie... Nikt Ci tutaj niczego nie kupi i nie załatwi za Ciebie - napisz, o co Ci chodzi!!!
:-)
Czesc ;)Od lipca zamieszkam z mezem Francuzem(MOWI PO POLSKU) i naszym 5 letnim synkiem w Annecy.Jesli tez macie dzieci odezwijcie sie zeby nasze szkraby czuly sie jak w domu.mamy 33lata..ja zamierzam szukacpracy w genewie a maz juz tam pracuje jako operator kamery w produkcji filmowej.pozdrawiamy.Ania
WITAM !!!! mam pytanko sprowadziliśmy rodziców do Francji byśmy chcieli jakieś dodatki dla rodziców czy coś takiegoo proszę o pomoc Państwa z góry dziękuje
Witam potrzebuje informacji może ktoś wie o jakimś dodatku dla starszych ludzi którzy przyjechali do francji mieszkać ....
Hej :) Za miesiąc wyjeżdżam do pracy w St Tropez. Będzie to mój pierwszy wyjazd do Francji. Czy są tu osoby z tego miasta, które były by chętne czasem spotkać się, pogadać, wyjść na lody. To zawsze jakieś wsparcie będąc w zupełnie obcym miejscu:)
Sylwia
Mam pytanie, jakie osoby mogą otrzymać RSA :)? Z góry dziękuje za pomoc;]
gdzie jast ars ja mieszkam w okol Bordeaux pozdrawiam

Hej! Poznam kogoś z okolic Annency 74! Przeprowadzam się tam w lipcu. Jacyś Polacy w okolicy? Ania!
Hejka mieszkam w Bretanii szukam znajomych, ciężko samej bez możliwości pogaduszek mąż pracuje w delegacji więc cały czas sama pozdrawiam wszystkich
Czy jest ktos kto wybiera sie na mecz Polska- Francja do Rouen 21 czerwca z okolic Chartres?
Szukam pary, najlepiej małżeństwa, jako świadków na ślub cywilny w Paryżu, sierpień 2014.
Cytat: basia512
Nazywam się Barbara Michaluk.
Więcej informacji o mnie : http://www.korepetycje-torun.pl

to chyba trochę nie ten dział?...
Hej,humpetej, intryguja mnie troche Twoje...wpisy...czy to lekkie rozbawienie czy moze lekka ironia?...
No nie wiem. Tytuł wątku brzmi POLACY WE FRANCJI, więc co mają do tego korepetycje w Toruniu?
Tez nie bardzo wiem, no ale moze Pani Basia pomyslala, ze mozna bedzie zarobic na przyszlych Polakach we Francji, ktorzy jeszcze nie bardzo radza sobie z jezykiem mieszkancow "Ziemi Obiecanej" i akurat mieszkaja w Toruniu... :)
A ja mam argument. Akurat znam kilku Polaków z Torunia, którzy z przyczyn zawodowych byli zmuszeni przyjechać do Francji na kilka lat, a przed wyjazdem intensywnie pobierali lekcje francuskiego. I myślę, że jest spora szansa, że zajrzeli na to forum. Voilà!
Hmmm...kazdy logiczny argument jest dobry... Z pewnoscia Polacy mieszkajacy w Polsce - Toruniu- chcacy uczyc sie jezyka francuskiego pomysla, ze na forum Polacy WE FRANCJI ( wiec raczej dla Polakow juz mieszkajacych lub przebywajacych we Francji) znajdzie sie propozycja nauki jezyka W POLSCE! No tak...raczej logiczne...
Polacy przed wyjazdem często tu zaglądają, w różnych celach. Osobiście wielu takim odpowiadałam. Mówiłam konkretnie o osobach, które myślą o wyjeździe - i one, TAK, zajrzą do działu "Polacy we Francji". Ty mówisz tylko o tych, którzy są w Polsce - a to nie jedyni. Może Pani dorobi sobie nawet kilkoma uczniami.
Na forum zaglądają różne osoby, w różnych celach. FORUM nie nazywa się "Polacy we Francji", jesto to tylko jeden z wątków. I zaglądałam na niego także wcześniej, gdy mieszkałam w Polsce. A więc - tak, to logiczne, Polacy mieszkający w Polsce, np. w Toruniu, zajrzą na forum strony "www.francuski.ang.pl", gdzie wśród wielu innych wątków wyświetli im się również ten temat, jest więc szansa, że zobaczą to ogłoszenie.
Zgadzam sie z tym co napisalas, jest w tym duzo racji, jednak ja mialam na mysli co innego, i mysle, ze moze humpetej tez. Tzn, ze na wszystko jest odpowiednie miejsce... inaczej powstaje niezrozumialy haos. To troche tak, jakby w rubryce handlu nieruchomosciami ktos dal ogloszenie matrymonialne, no bo moze ktos , kto chce kupic mieszkanie szuka rowniez zony.Sans rancune!:)
Z tym, co mówisz, ja również się zgadzam. Ale tutaj często zdarzają się takie rzeczy... Jak np. wszelkie wpisy w tematach typu "pomoc" lub "gramatyka", z których ok. 90% nadaje się jedynie do działu "brak wkładu własnego". To przypomina mi również francuskie strony, gdzie np. ktoś usiłując sprzedać jakąś rzecz umieszcza ją w dziale "recherche" zamiast "offre" - prędko więc produktu nie sprzeda... No a co do "naszego" omawianego ogłoszenia - myślę, że każdy chwyta się wszelkich środków, po prostu. A nuż...
A ten, który kupuje mieszkanie, czasem również szuka żony :P - żeby spłacała z nim kredyt :P (nawet znam takich!). Choć fakt, że to niezły CHaos;)
Ciesze sie, ze doszlysmy do porozumienia. No i... oczywiscie CHAOS a nie haos:)
Zapomnialam dopisac, ze bardzo mi sie spodobal dzial "brak wkladu wlasnego"!:))
Witam Czy mieszka ktos w okolicy Compiegne,Creil lub st.quentin?
Czesc! Czy jest ktos z okolicy Angers? Chetnie poznam polakow mieszkajacych w okolicy. Pozdrawiam
Witam a ja mieszkam w Meusnes niedaleko Tour
Temat przeniesiony do archwium.
811-840 z 1107

 »

Pomoc językowa