firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 1122
Oczywiście, że masz iść na studia! Do odważnych Świat Należy!
tez uwazam ze to dopiero piekny wiek na rozpoczynanie nowej kariery .Jak znasz do tego jezyk nie zastanawiaj sie nawet.Wielu ludzi tu studiuje w twoim wieku to znaczy ok 30 .
hmm rowniez uwazam że na studia nigdy nie jest za pozno...ale musisz miec na uwadze to że studiowanie fizojterapii tylko po to że jest zapotrzebowanie na to nie da Ci wielkeij satysfakcji. J awybraem studia z powolania i mysle ze w tym zawodzie trzeba czuc to ze chce sei w ten spospob pracowac bo praca nie jest latwa....dlatego ja bardzo teraz "cierpię" ze zyję w takim kraju gdzoie nei moge swobodnie pomagac innym i przy tym pomagac też sobie i swojej rodzinie...bo nie ma pracy... Co prawda keids ktos powiedzial ze nie ma bezrobtnych fizjoterapeutow zgadzam sie jak sie chce pracowac to praca bedzie w swoim fachu ale ielz mozna pracowac bez umowy czy na czarno po kryjomu;-) dlatego mam nadzieję że Francja pomoze mi sie w jakis sposob ustatkowac i rozwinac szkrzydla przede wsyztskim rozwinac skrzydla zawodowo...
Do feniks
Hej, mam 34 lata i jestem na pierwszym etapie procesu rekrutacji odnośnie wyjazdu do Francji. Również mam nadzieję spełnić się tam zawodowo:)
Dostał już ktoś decyzję od komisji w Tuluzie 16.02.2012?
Dzięki za odpowiedzi:) Cóż zapewne trzeba będzie poświęcić sporo czasu na praktyki i studia w kraju, ale mówią, że do odważnych świat należy, więc chyba warto zaryzykować:)
nadal brak wieści... :/
Do Elos 33
Wiesz to chyba zależy od regionu, tak wnioskuje z tego co piszą inni, bo ja naprzykłąd zarabiam trochę ponad 1800 euro i odkładam 1000 euro miesięcznie nie żalując sobie absolutnie niczego, opłacam siłownię, basen, i w sumie na co mam tam ochotę. Mieszkam razem z żoną która nie pracuje. Może dlatego że robię zakupy w lidlach , carefourach, tid .Dodam jeszczę że palę papierosy, które też trochę kosztują. W sumie to nie wiem jakbym się starał to nie wiem jakbym miał to wydać, chyba że na jakieś wycieczki czy cos takiego bo tak poprostu rozwalić przez miesiąc ciężko by mi było. Ogólnie zwiedzamy też dużo ze znajomymi także spoko.

Do feniks 25.
Idż śmiało na fizjoterapię, ja zaczynałem w wieku 26 lat, spróbowałem w ciemno, nie miałem żadnej potrzeby pomagać innym i teraz też takiej nie czuje, może dlatego że przepracowałem trochę w polsce i zobaczyłem jak pacjenci traktują nasz zawód... .Także ja nie robię tego dla pacjentów ani dla satysfakcji tylko żeby mieć za co utrzymać rodzinę. Bez obrazy nie mam nic do ludzi z pasją, bardzo ich podziwiam ale w Polsce jakbym mógł wyżyć z pasji malowałbym obrazy, także głównie wybrałem zawód dla pieniędzy(na czym w PL zawiodłem się z deka:). Teraz nie wybrażam sobie pracować w Polsce w zawodzie, teskni sie troche ale tu jest inna bajka, także wal śmiało, wiem że firmy rekrutują przeważnie do 45 roku życia, a po roku czasu jak już ogarniesz francuski i skończy Ci się kontrakt z agencją możesz szukać na włąsną rękę i nie ma już póżniej ograniczeń wiekowych, pozdro i powodzenia
do kuba88888

chyba masz mieszkanie sluzbowe i nie masz dojazdow,to niemozliwe ,zebys przezyl za 800euro na miesiac i nie wprowadzaj ludzi w blad .A gdzie mieszkanie , oplaty stale ,ubezpieczenie na zdrowie i dobre ubezpieczenei itd
Do nieboska:
Nie wprowadzam ludzi w błąd bo i po co, żadko udzielam się na forach itd. Faktycznie nie mam dojazdów, za mieszkanie z opłatami płacę 400 euro, za ubezpiecznie stałe nie płace nic a za mutuelle 17 euro. Za bardzo nie wiem o co Ci chodziło z "dobrym ubezpieczniem"ale jeśli chodzi o mnie to co napisałem to cały pakiet. Także zostaje 400 euro na miecha, czyli 100 euro na tydzień, dla mnie to dużo , za 30 euro w lidlu wychodzę z 3 siatkami żarcia, ceny porównywalne do Polskich, także mówię to chyba zależy od miasta w którym się żyje. Także tak to u mnie wygląda i u wielu moich znajomych pracujacych jako kine, pisze to żeby pomóc w podjęciu ewentualnej decyzji, nie mam zamiaru nikogo w błąd wprowadzać. Dużo zależy też od zarobków, warunków pracy itp...
no tak nie wiedzialam ze takie mieszkania istanieja ( ja place miesiecznie 200 prad i ogrzewanie woda ok 50, ubezpieczenie mieszkania ,podatek roczny od mieszkania ), za 17euro ubezpieczenie dobre jest dla ludzi co nie choruja i nie nosza okularow i nie lecza zebow a juz napewno nie trzeba isc do szpitala wniosek ,lepiej placic 40euro na miesiac i miec dobre ubezpieczenie .Wniosek za dobra wyplate mozna zyc i pozwolic sobie na spokojne zycie .
Pisze ostatni raz bo nie mam zamiaru się kłócić bo nie ma o co, to że Ty wynajmujesz mieszkanie za tyle i tyle nie znaczy że ja muszę, ja płacę za wynajem i nic mnie już nie interesuje, nie płacę dodatkowych opłat. Po prostu niestety są gorsze i lepsze oferty. Ubezpieczenie z pracy mam darmowe, pokrywa 70 lub 80 procent kosztów, do tego płacę 17 euro za mutuelle i mam pełne ubezpieczenie, nie wiem o jaki ty mówiłaś ale u mnie w pracy wszyscy mają takie. Tak jak mówiłem, zależy gdzie traficie, ja trafiłem jak trafiłem, jestem w mniejszym mieście(20 tyś.mieszkańcow) i może tu jest taniej. Zależy też jak kto wydaję pieniądze, w sumie nie wiem, mi idzie jak napisałem.
kuba88888 ales nerwowy :) moja wypowiedz byla skierowana do zainteresowanych cenami mieszakania ,zeby mieli pojecie ile i co kosztuje z naszych wypowiedzi juz wiemy ze mozna miec mieszkanei za 400 euro z oplatami co bardzo rzadko sie spotyka to tez nalezy dodac jak i 600 i 800 na miesiac z oplatami ,bo tak wogole moj przypadek jest jeszcze inny .Ja wzielam bardzo korzystny kredyt ( 0%, 2% patronalne ,i reszte 3,9% i splacam sobie swoj dom )
Witam, Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje o komisji w Tuluzie z dnia 16.02 ?? Czy ktoś dostał od nich jakiekolwiek informacje na maila bądź pocztą?
Ja jeszcze nic z Tuluzy nie dostałem:/ Ani ma maila, ani na pocztę.
Dostałem taka odpowiedz na maila, i nie wiem czy to jest to co mysle ze jest? Wiec ktos kto zna francuski lepiej ode mnie niech i to przetłumaczy pozniej (bo według mnie dostałem:)
Bonjour

Je vous signale que vous avez obtenu l'autorisation d'exercer en France votre profession de masseur kinésithérapeute
Veuillez répondre à mon mail en me donnant l'adresse ou le document doit être renvoyé
gratulacje demoriaz
dostałeś autoryzacjei musisz odesłać im adres domowy, żeby wysłali Ci dokumenty
o której godzinie dokładnie dostałeś tego maila?
jestem ciekawa kiedy wyślą wiadomość tym, którzy nie dostali autoryzacji. bo mam 2 znajomych którzy jej nie dostali :/
dzass6 - wsrod osob do ktorych byl wyslany mail, byl tam tez Twoj [email] sprawdzw spamie bo ja tam odnalazlem swojego maila
a maila dostalem o 12:18
źle maila mojego wpisali:/ mój mail to [email] przez 2 S:/ no ale dobrze, że dałeś mi znać, będę to wyjaśniać
a czy moge Cie prosić o przesłanie mi tego maila na mój adres? bardzo prosze
Twojego maila dobrze wpisali to ja sie pomylilem szybko wpisujac
niestety nic nie dostałam, w spamie też nie ma:/
a Ty wyprz, dostałeś już maila?
dzass w Twoim mailu napisali 02 zamiast o2, ja mam taką sytuacje ze moja dziewczyna dostała maila, a ja nie....
to lipa... a na pewno nie pomylili adresu? jeśli nawet nie dostałeś autoryzacji, to w przeciągu 1-2 tygodni przyślą maila na jakich oddziałach i ile godzin masz zrobić stażu we francji
super pocieszenie....
mój chłopak też nie dostał teraz autoryzacji, czekamy na info ile ma stażu zrobić:/ wiem, że lipa ale co poradzisz.... ile godzin praktycznych w szkole miałeś? i czy pracowałeś dodatkowo?
Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie