firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
421-450 z 1122
Hej, mam do Was pytanie.
Czy w trakcie oczekiwania na pozwolenie wykonywania zawodu z Francji odbywa się kurs językowy, czy robi się go dopiero po uzyskaniu tego pozwolenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.
W moim przypadku i w przypadku znajomych którzy wyjechali z JJ, papiery były załatwiane w trakcie kursu - a przynajmniej to nam mówiono. W każdym razie do kursu przystąpiliśmy bez pozwoleń :)
Dzięki za informację, pozdrawiam
Hej chciałam zapytać czy po licencjacie mam szanse żeby pojechać i dostac się do Pracy we Francji albo na jakiś staż lub płatną praktyke czy wiecie coś na ten temat jestem tu nowa i nie orientuję sie zbytnio. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedz.
Jasne ze sa mozliwosci pracy !!

Aktualnie mam kilka ofert pracy dla swiezo dypolmowanych jak i doswiadczonych fizjoterapeutow gotowych sprobowac pracy za granica.

Proponuje kontrakty terminowe 12miesiecy, odnawialne.

j. francuski NIE jest obowiazkowy !! ale mile widziane podstawy. Nostryfikacja dyplomu niewymagana, pracodawca pomoze w tej procedurze na miejscu.

wymagane jedynie tlumaczenie przysiegle dyplomu i aneksu na j. francuski
oraz skrocony akt urodzenia na formularzu unijnym.

praca w centrum reedukacji: Groupement Interhospitalier du Vexin www.ch-vexin.fr
(ok 55km na pn-zach od Paryza) na oddziale ortopedii i neurologii,
praca w ekipie: 14 fizjoterapeutow, 5 ergoterapeutow etc.

wynagrodzenie miesieczne netto: 1340 Euro
mieszkanie na miejscu: ok 250-325 Euro

Prosze o przeslanie CV w jezyku FRANCUSKIM !!
praca czeka od konca maja !!
natedog, jeśli francuski nie jest obowiązkowy to jak się porozumieć z ludźmi? Fundują kurs na miejscu itp? Chętnie bym pojechała, ale niestety mam jeszcze jeden semestr mgr zaocznie.
jezyk nie jest wymagany, ale za to mile widziane podstawy.
kandydat powinien byc zmotywowany do nauki po przyjezdzie na miejsce.
nauka poprzez 'total immersion' tzn w praktyce w pracy z pacjentami, jak zreszta wszyscy ktorzy tu do tej pory przybyli. jest proponowany rowniez miesieczny kurs jezykowy na poczatku po przyjezdzie.
Byłaby możliwość pogodzenia tej pracy z ostatnim semestrem mgr? Zjazdy co dwa tygodnie, ale już tylko do lutego. Jestem jednak żywo zainteresowana, aczkolwiek wyjazd byłby dla mnie możliwy dopiero w drugiej połowie lipca.
przeslij mi CV w jez francuskim i przekaze je dalej kierownikowi. w okolicy (ok 60km) sa dwa lotniska z ktorych lataja tanie linie do wiekszosci polskich miast, jesli kupisz bilety z wyprzedzeniem i zaplanujesz tak wolne by pasowalo to mozna dac rade, szczegolnie jesli tylko jest to ostatni semestr. wiem ze aktualnie robi tak jedna z dziewczyn pracujacych w tym szpitalu.
pzdr
Postaram się w przyszłym tygodniu przetłumaczyć i przesłać CV.
Możesz podać adres, na który ma zostać przesłane CV?
Witam wszystkich!

Chyba zdecyduję się na współpracę z firmą JJ Communication. Czy orientuje się ktoś kiedy będzie organizowany najbliższy kurs (i czy ktoś z Was się na niego wybiera)?

Pozdrawiam : )
Mam jeszcze kilka pytań, mam nadzieję że ktoś odpowie : )

1. W umowie z firmą JJ Communication jest napisane, że zostaje ona zawarta na czas nieokreślony - co to oznacza w praktyce? Skoro piszecie, że po roku można szukać pracy na własną rękę?

2. W umowie jest napisane, że gwarantują pracę na okres próbny (jednak nie jest napisane ile dokładnie trwa ten okres próbny). Wielu z Was pisało, że umowa zostaje zawarta na rok (tylko nie wiem czy z JJC, czy z konkretnym pracodawcą) - o tym nie pisze w umowie.. może dopiero w umowie z pracodawcą francuskim znajdziemy takie informacje?

3. Odnośnie zakwaterowania we Francji, rozumiem że to też zależy od pracodawcy, umowy z nim itp? Może, ale nie musi nam pomóc w znalezieniu mieszkania...?

4. Ile wynosi we Francji podatek dochodowy?

Możliwe, że coś przeoczyłam lub źle zrozumiałam, aczkolwiek będę wdzięczna za wszelkie informacje : )
salut Witchh je suis francais et mon polonais est très approximatif mais je vais te répondre en francais j'espere que ca t'aidera :)

1. na czas nieokreślony - co to oznacza w praktyce = est-ce que c'est marqué "travail en CDI" si oui celà signifie que tu seras emplyé pour toujours donc si tu souhaites quitter, tu dois démissionner et donc tu ne pourras recevoir d'indemnités de départ par exemple.

2. en france il est obligatoire de préciser la durée de la période d'essai sur ton contrat. c'est la loi.

3. je comprends pas bien ta question ^^, mais en tout cas tu ne devrais pas trouver de problemes pour trouver un logement, si tu as une promesse d'embauche.

4. en france les impots dépondent de ton salaire, pour répondre a la question il faudrait que l'on sache concretement tes revenus.

voilà j'espère que ca pourra t'aider et que j'ai bien saisi le sens des questions :)
Ja zamierzam sie wybrac na najblizszy kurs. Mam tylko dylemat, w ktorym momencie mam sie zglosic. Po przeslaniu umowy i w trakcie kompletowania dokumentow?
Witchh skad jestes? :)
woukasz: wielkie dzięki, ale mój francuski na chwilę obecną jest zerowy, także mógłbyś odpisać po polsku? :>

nowijka0: a nie masz żadnych wątpliwości co do umowy? jak wszystko będzie jasne (z umową) to mam zamiar ją odesłać, zacząc kompletować dokumenty, a co do kursu językowego chyba dadzą znać..?

jestem z Tarnowa, a Ty?

Generalnie przeczytalam to forum w calosci i wiekszosc rzeczy mi sie wyjasnila. Reszta stanie sie jasna z biegiem czasu, mam nadzieje:)
jestem z Wrocławia.Kiedy wybierasz sie na kurs?
nowijka: priv : )

ktoś oprócz nowijki się wybiera?

woukasz, nie będziesz tak miły i nie napiszesz odpowiedzi w naszym ojczystym języku?
jest tu ktoś?
Witam
1 podpisujac umowe z JJ jestesmy zobowiazani ze bedziemy pracowac 12 miesiecy a po tym okresie jestesmy wolni i nie ma zadnych sankcji. zreszta JJ to uczciwa firma i nie nalezy sie obawiac z jej strony sankcji
2 we francuskim prawie jest cos takiego jak umowa na czas nieokreslony z 3 miesiecznym okresem probnym( w polsce niema tego) jezeli przejde ten okres pozytywnie to automatycznie jest ciaglosc umowy na czas nieokreslony
3 mieszkanie ja sobie szukalem sam nie ma problemow np www.leboncoin.fr
4 podaje strony: www.impots.gouv.fr ; www.impotsurlerevenu.org ;www.calcul-impots.com
Dzięki za odpowiedź : )
Siemanko, mam 1 pytanie, jak już było to sorki :) ale czy ktoś kto już siedzi tam we Francji mógłby mi odpowiedzieć :) jak wygląda sprawa z 1 wypłatą, można dostać akonto? albo jakąś pożyczkę, jestem fizjo tutaj w Pl od 5 lat więc nie mam żadnych oszczędności co pewnie Was nie dziwi, a nie chcę się zapożyczać, proszę o odp :) pozdrooooo!!!!
Hej wi1q :) Przejrzalam to forum raczej dokladnie i nie widzialam odp na Twoje pytanie, a tez jestem ciekawa, takze przylaczam sie do prosby :)

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie wyplaty - co miesiac? Czy maja inny system?

Btw - masz zamiar wyjechac? na jakim jestes etapie? :P
siemka, ja narazie mam juz wszystkie papiery i wyslalem mailem i bede czekal na pozwolenie na prace :) wiec jeszcze pewnie troche przede mna :) chcialbym do wrzesnia wyjechac , a jak u Ciebie witchh :)
Cytat: wi1q
siemka, ja narazie mam juz wszystkie papiery i wyslalem mailem i bede czekal na pozwolenie na prace :) wiec jeszcze pewnie troche przede mna :) chcialbym do wrzesnia wyjechac , a jak u Ciebie witchh :)

Ja wyslalam umowe do firmy i kompletuje dokumenty : ) Orientujesz sie moze kiedy bedzie kurs jezykowy? Czy znasz jezyk? Ja probuje sama sie chociaz podstaw nauczyc, zeby cokolwiek kojarzyc na kursie. Tez chcialabym wyjechac jak najszybciej, najlepiej z kims zapoznanym na kursie, zebym miala do kogo odezwac sie w ojczystym jezyku i pozwiedzac troszke weekendami : ) Mam nadzieje, ze dam rade z jezykiem.

Pozdrowienia : )

Btw - skad jestes?
Moj jezyk jest tak cos w okolicach A2 wiec chyba na kurs nie bede musial jechac, samemu ciezko sie nauczyc francuskiego, trudny do ogarniecia jest :) JJ mi pisala, ze kurs jakos czerwiec lub lipiec, czerwiec juz mamy, wiec mysle ze bedzie w lipcu, mi tylko szkoda ze w UE nie respektuja technika fizjo bo mialbym juz 5 lat doswiadczenia :P

ja z Bydgoszczy
PS jakos nikt nam nie odpowiada na pytanie :(
Mam nadzieje, ze po kursie bede umiala sie jakos porozumiec.. zreszta pociesza mnie to, ze wiele osob bylo w podobnej sytuacji jesli chodzi o jezyk i dali rade : )
hej jest tu kto:> ponawiam pytanie jak wygląda sprawa z 1 wypłatą, można dostać akonto? albo jakąś pożyczkę, pozdrawiam :)
WITAM WAS! Potrzebuje pilnie kontaktu z osoba ktora wyejchala do Francji i ma tutaj dziecko. Bardzo prosze o kontakt na [email]
Cytat: wi1q
hej jest tu kto:> ponawiam pytanie jak wygląda sprawa z 1 wypłatą, można dostać akonto? albo jakąś pożyczkę, pozdrawiam :)
Nie ma nikogo.. co mają Ci ludzie napisać, nie wiadomo gdzie trafisz, więc nawet jak ktoś gdzieś dostał kasę akonto to nie znaczy że Ty dostaniesz w innym miejscu, a jeśli oczekujesz konkretnej odpowiedzi to ja np. mogę Ci powiedzieć, że nie jest to możliwe.
Temat przeniesiony do archwium.
421-450 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie