firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
721-750 z 1122
... nie wspominałem nic o rodzinie wielodzietnej,wystarczy miec 1 dziecko a koszty są duze przy takich zarobkach jakie proponujesz,a poza tym nie mozna porównywac zarobków/mies w Polsce do Fr, całkowicie inne realia istnieją w tych 2 krajach,przykro mi ale nie skorzystam,pozdro

oferta ta nie koniecznie jest skierowana dla rodzin wielodzietnych.
jesli planujesz przybyc do francji do pracy z rodzina i sam jedyny pracowac na cala rodzine to faktycznie 1100Euro na miesiac to niewiele (choc zawsze wiecej niz 1100pln na miesac w polsce).
natomiast jesli jestes kawalerem lub panienka, to wystarczy popracowac nad jezykiem i spokojnie po roku pracy podwajasz zarobki, w zaleznosci od twojej wlasnej obrotnosci i pracowitosci.
tak, pracuje tu juz od ponad 7lat.[/quote]
jesli masz dziecko i niskie zarobki to CAF miesiecznie wyplaca ci dotacje i da sie zyc, szczegolnie ze mieszkanie jest tanie. wiec nie ma co jeczec i narzekac. poczatki zawsze nie sa latwe.
ile chcialbys zarabiac na poczatek i to bardzo czesto bez jezyka?
Opowiem wam dowcipy departamencie 95 żeby mieszkać w czymś co przypomina mieszkanie to 1100 wam nie wystarczy nawet na wynajem
Cytat: natedog
jesli masz dziecko i niskie zarobki to CAF miesiecznie wyplaca ci dotacje i da sie zyc, szczegolnie ze mieszkanie jest tanie. wiec nie ma co jeczec i narzekac. poczatki zawsze nie sa latwe.
ile chcialbys zarabiac na poczatek i to bardzo czesto bez jezyka?

do natedog: wydaje mi sie ze przy 1 dziecku ponad 3-letniego nie ma zasiłku z cafu, jezyk fr znam w dobrym stopniu wiec nie narzekam,tylko pisze dla wiadomosci innym uzytkownikow forum ze ta propozycja jest nie intratna
Ogolnie to propozycja jest dla jednej osoby. Bardzo trudno utrzymac z tego rodzine, a zasilek z CAFu mozna otrzymac ale po kilku miesiacach i jest to w granicach 2[tel]euro, w zaleznosci od liczebnosci rodziny. Zreszta natedog podaje tu ten najnizszy prog, zawsze jesli sie ma staz w Polsce mozna negocjowac. Trzeba znac swoja wartosc,ne zgadzajcie sie na pensje minimalna.
Cytat: 7-lat-we-Francji
Opowiem wam dowcipy departamencie 95 żeby mieszkać w czymś co przypomina mieszkanie to 1100 wam nie wystarczy nawet na wynajem

kiedy zaczynalem kariere w tym osrodku, mieszkalem przez 6miesiecy w mieszkaniu oferowanym przez szpital za jedyne 120E/mies.
nastepnie dwa lata wynajmowalem mieszkanie w Cergy le Haut. 40m2 za 690E/mies.
tak, ze w Val d'Oise nie jest az tak drogo jak opowiadasz.
da sie zyc jesli sie chce.
Cytat: jaqu
Cytat: natedog
jesli masz dziecko i niskie zarobki to CAF miesiecznie wyplaca ci dotacje i da sie zyc, szczegolnie ze mieszkanie jest tanie. wiec nie ma co jeczec i narzekac. poczatki zawsze nie sa latwe.
ile chcialbys zarabiac na poczatek i to bardzo czesto bez jezyka?

do natedog: wydaje mi sie ze przy 1 dziecku ponad 3-letniego nie ma zasiłku z cafu, jezyk fr znam w dobrym stopniu wiec nie narzekam,tylko pisze dla wiadomosci innym uzytkownikow forum ze ta propozycja jest nie intratna

wydaje ci sie zatem..
poniewaz jesli masz conajmniej dwoje dzieci to automatycznie otrzymujesz zasilek (allocations familiales) na kazde dziecko i pobierasz do 20roku zycia. dlatego tez niektorzy plodza dzieci, bo w pewnym sensie im sie to oplaca ;)
propozycja ta nie jest intratna jesli oczywiscie masz wszystkie dokumenty by legalnie wykonywac zawod oraz dobrze radzisz sobie z jezykiem.
oczywiscie ze kazdy swiezy absolwent chcialby zarabiac 8000 na starcie.
mi swego czasu udalo sie znalezc oferty dla kolegow z roku za 2000 ze startu bez jezyka, ale te czasy powoli mijaja..
Witam wszystkich zainteresowanych podjeciem pracy we Francji,

By moc legalnie podjac prace fizjoterapeuty, nalezy najpierw przejsc proces nostryfikacji dyplomu.
Wszelkie informacje na temat procedury uznania dyplomu znajdziecie Panstwo pod ponizszym adresem:

http://www.picardie.drjscs.gouv.fr/IMG/pdf/Dossier_de_demande_d_autorisation_exercice.pdf

Na poczatku nalezy wypelnic podany formularz oraz skompletowac wymagane dokumenty *.
A nastepnie przeslac je z zalaczonym podaniem o rozpatrzenie petycji, na ponizszy adres:

DRJSCS de Picardie
Pôle formations, diplômes et Métiers
20 Square Friant les 4 ChĂŞnes
80039 AMIENS CEDEX 01

(nalezy przeslac kopie dokumentow, w zadnym przypadku oryginaly. nalezy przeslac listem poleconym z potwierdzeniem nadania)

wymagane dokumenty *
- kopia dokumentu tozsamosci (dowod osobisty lub paszport) wazny i czytelny.
- zaswiadczenie wydane przez Minisra Zdrowia o waznosci dyplomu fizjoterapeuty
- kopie wszelkich dyplomow i zaswiadczen potwierdzajacych poziom edukacji i dodatkowe szkolenia, kompetencje, doswiadczenie itp
(w tym najwazniejsze to czesc dyplomu ze wszelikimi wymiarami godzinowymi i ocenami)
- wykaz stazow i praktyk, z zaznaczeniem liczyby godzin kazdej dziedziny w poszczegolnych latach.
- zaswiadczenia pracy na pelnym etacie, przez okres 2lat w przeciagu ostatnich 10lat.
- zaswiadczenie o niekaralnosci

wszystkie te wyzej wymienione zawsiadczenia nalezy oczywiscie przetlumaczyc na jezyk francuski przez tlumacza przysieglego.

komisja zbiera sie 6 razy do roku ( co 2miesiace)
zebrane dokumenty nalezy przeslac conajmniej 15dni przed planowana komisja.


Po przeslaniu tych dokumentow, sa dwie mozliwosci:
albo automatycznie Panstwa dyplom jest uznany i moga od razu Panstwo przybywac do pracy do Francji,
a druga opcja to koniecznosc odbycia kilku stazow na terenie Francji a nastepnie na podstawie tego uznaja dyplom. zalezy to w duzym stopniu od szkoly jaka Panstwo ukonczyli (wymiar godzin) oraz dotychczasowe doswiadczenie. (zazwyczaj mgr nie ma trudnosci).

w przypadku kiedy otrzymaja Panstwo odpowiedz od DRJSCS o koniecznosci odbycia stazu.
Nalezy im odpowiedziec pisemnie, ze sa Panstwo gotowi odbyc ten staz w naszym szpitalu GHIV, ktory jest chetny was przyjac.
Wowczas dostaja Panstwo pozytywna odpowiedz od DRJSCS na odbycie danego stazu.
I przybywacie Panstwo na miejsce i odbywacie staz, ktory bedzie juz platny z zakwaterowaniem (pod warunkiem, ze zgodzicie sie Panstwo pracowac w danym osrodku po uzyskaniu wszelkich dokumentow).
Po odbyciu stazu, szef oddzialu przesyla do DRJSCS formularz opisujacy przebieg stazu i na jego podstawie otrzymuja Panstwo uznanie dyplomu i mozliwosc w pelni legalnej pracy na terenie Francji i terenach zamorskich.


PS kilka praktycznych rad.
jesli chodzi o tlumaczenie przysiegle.
warto skontaktowac sie z tlumaczem, ktory juz takie dokumenty i dyplomy tlumaczyl.
Poniewaz przetlumaczy szybciej i byc moze taniej. Warto tez moze zebrac sie grupa do tego samego tlumacza, wowczas mozna troche ponegocjowac cene itp.

cala procedura jest troche czasochlonna i swoje kosztuje, dlatego zapewne czesc z was poprostu zniecheci.
temu to wlasnie sluzy tak naprawde, by wylonic sposrod was tych najbardziej zdeterminowanych i zdecydowanych na wyjazd. jesli popatrzycie i porownacie wymagania nostryfikacyjne w naszej dziedzinie z takim krajami jak: Kanada, USA, Australia, Anglia czy Nowa Zelandia to Francja wypada calkiem niezle, choc i tak troche sie zaostrzyly wymagania w ostatnich miesiacach.

powodzenia
i do uslyszenia
Natedog bardzo precyzyjnie opisales proces nostryfikacji, rzeczywiscie jest on troche czasochlonny i kosztowny, bo potrzeba okolo okolo 1000 zl na tlumaczenie i 3-4miesiace czasu na odpowiedz z regionu ale naprawde warto.
Witam Natedog i zdwreha - jestem świerzo po obronie mgr. chciałbym wyjechać do Francji i sprobować pracy jako fizjo. chciałbym sie doradzic , czy warto jechać na własną rękę czy przez agnecje JJ Communication? za wszystkie rady wielkie dzięki Dano22
Czesc wszystkim!
Wlasnie dostalem formularz do wypelnienia od DRJSCS "FORMATION DE MASSEUR KINESITHERAPEUTE" Stages pratiques-Soins auprés des patient: Nombre d'heures par matière mam do niego wpisać odbyte praktyki i staz mojej pracy ale kategorie zawarte w tym formularzu maja sie nijak do tego co uzyskalem od szkoly i przetlumaczylem. Np. jest 5 kategorii musculo-squelettique, neurologie, cardio, pediatrie, geriatrie i skad mam wiedziec gdzie wpisac staz odbyty na oddziale onkologicznym, czym sie kierowac, sa jakies wytyczne, szablony? Bardzo prosze o pomoc bo jestem w kropce.
Witaj dano22 !
Co do Twojego pytania: to zalezy na ile znasz jezyk, no i czy jestes przygotowany mentalnie do samodzielnego wyjazdu. I tu i tu sa plusy i minusy.
Plusy wyjazdu z firma to to, ze praktycznie nic Cie nie obchodzi, nie musisz znac jezyka, podpisujesz umowe, wysylasz im papiery, jedziesz na kurs i czekasz..... Minusy, to to ze nie masz wplywu na to, gdzie trafisz i na to do jakiego regionu wysla Twoje papiery. Musisz tez jechac na miesiac na kurs jezykowy, co jest kosztowne: pobyt i to ze w tym czasie nie pracujesz wiec jestes na '-' .
Plusy samodzielnego sporzadzenia dossie i wyjazdu to to ze masz wybor, gdzie pojedziesz, mozesz negocjowac zarobki. Jest to na pewno szybsz rozwiazanie.
Minus - musisz sam tlumaczyc papiery, placic za wszystko i sam zebrac cale dossie i wyslac do wybranego regionu. Sam szukac pracy, a jak juz bedziesz na miejscu musisz sobie sam poradzic, nikt Cie nie bedzie za reke prowadzil.
Jesli chodzi o jezyk to warto znac jakies podstawy, a jak nie to chociaz angielski. Zalezy czy trafisz na przyjazne otoczenie. Przemysl sprawe i do dziela. Powodzenia.
Jeszcze jeden wazny minus: z firma wiazesz sie umowa, wiec musisz przepracowac w jednym szpitalu przynajmniej rok. Nie mozesz zmienic pracy. Jest to zrozumiale, poniewaz szpital placi firmie za rekrutacje.
celowo zwlekalem z odpowiedzia, by dac pierwszenstwo zdwrehab ;)
ktory zreszta trafnie ujal plusy i minusy.
widzisz, ja wyjechalem z agencja. ale bylo to ponad 7lat temu i warunki byly inne w tamtym czasie.
od momentu zlozenia papierow i podpisania umowy, odbycie kursu i przylot do Fr zajelo mi 6tyg.

zastanow sie jaka masz osobowosc. czy radzisz sobie sam i jestes w stanie podjac wszelkie wysilki z ewentualnymi niespodziankami i przeszkodami po drodze, ale za to zadowolony na koniec ze udalo sie bez posrednikow i wiazacych umow.
czy tez wolisz aby, ktos inny za ciebie zrobil czarna robote, a ty przybywasz na gotowe.
tak czy inaczej, po roku pracy na miejscu i po bujnych wymianach doswiadczen ze starymi wilkami, bedziesz juz orientowal sie na tyle by samemu zmienic prace na taka jaka bedziesz chcial, gdzie chcial i za ile. tak czy inaczej pierwszy rok trzeba odbebnic.
potem dopiero zaczyna sie sielanka.
Dobrze ze forum zyje, bo dla mnie to byla kopalnia wiedzy, w momencie gdy sam chcialem wyjechac. Warto wspierac osoby, ktore chca przerwac ta marna egzystencje w Polsce. Nawet nie potrzeba znac jezyka, trzeba byc tylko zdeterminowanym. We Francji fizjoterapeuci nie maja problemu z praca. Jest bardzo duze zapotrzebowanie.
Może też się wypowiem, jako osoba prawie rok temu zwerbowana przez natedog. Mogę napisać, że na pewno ja, ani żaden z moich kolegów (po mnie przyjechało jeszcze 3 Polaków) nie dostaliśmy 1400E, a więcej. Miałam okazję poznać osoby po miesięcznym kursie u jj i ich znajomość języka była mocno mizerna, więc w moim odczuciu cieszę się, że nie skorzystałam z pośrednictwa, bo na kursie bym straciła czas i pieniądze. Najlepszy kurs to żywa rozmowa z pacjentem (a Francuzi to wygadana nacja). Praca idealna na stałe nie jest, ale na początek jak najbardziej. Mieszkam z córką, płacę 330E za mieszkanie (w tym opłaty) i z pensji ładną sumkę co miesiąc odkładam. Jedyna wada, że bez samochodu można tutaj "zdziczeć" :)
Eryk09
Opisz dokladnie o co Ci chodzi. Z tego co zrozumialem to musisz wypelnic formularz do AE. Nigdzie w tym formularzu nie wpisujesz praktyk, a tylko Twoje kursy i staz zawodowy. Pewnie chodzi Ci o taki dokument, ktory niektore regiony wymagaja odnosnie ilosci odbytych praktyk studenckich i to powinna Ci wystawic i przypieczetowac Twoja ucelnia. Nie wszystkie regiony wymagaja tego dokumentu, zreszta po co im jak wszystko jest zawarte w suplemencie do Twojego dyplomu.
Pozdrawiam
Może ktoś napisać jak wygląda teraz rekrutacja ?czy jest trudniej ?? jak długo to trwa ? czy to jest indywidualna sprawa i zalezy od komisji ? napisze jeszcze że posiadam 5 letnie doświadczenie w zawodzie i 1420h praktyk i liczne kursy, chciałbtm sie dowiedzieć orientacyjnie jak długo bym musial czekać na wyjazd?
do dano22
moim zdaniem jesli chodzi o rekrutacje to nie ma trudnosci jesli tylko masz pozwolenie na wykonywanie zawodu, nawet znajomosc jezyka nie jest jakas wielka przeszkoda.
natomiast wydaje mi sie ze jest trudniej uzyskac nostryfikacje.
dodatkowo teraz jest lato wiec wszyscy na urlopach i komisje pewnie dzialaja na pol gwizdka.
mysle ze szybciej niz w 2miesiace nie da rady wyjechac, choc wszystko zalezy od motywacji, zorganizowania i troche szczescia.
Dano22
Zalezy na jakim jestes etapie, jesli nie zaczales jeszcze to:
- okolo tygodnia czekasz a dokumenty z ministerstwa o rownowaznosci wyksztalcenia,
- kilka dni na zalatwienie zaswiadczenia o niekaralnosci
- tlumaczenie wszystkiego okolo 1 miesiaca, zalezy gdzie przetlumaczysz
Jesli wyslesz do konca wakacji pewnie komisja zbierze sie we wrzesniu lub pazdzierniku.
Pozniej musisz pozbierac jeszcze dokumenty potrzebne bezposrednio do pracy: karta szczepien, zaswiadczenie z WKU itp. Robi sie z tego 3-4 miesiace. Pozniej szukanie pracy, bo nie zawsze u natedog sa miejsca :) Ja Ci wroze ze przy determinacji z Twojej strony wyjedziesz listopad-styczen. Nie rzucaj wiec jeszcze pracy w Polsce :) .
Witam wszystkich. Pierwszą swoja prośbę kieruje w sprawie podania do komisji akredytacyjnej w picardie. czy ktoś mógłby mi podesłać na wzór mam wszystkie dokumenty przygotowane oprócz tego podania.
Drugą swoją prośbę kieruję w sprawie szczegółowych informacji na temat jakie dokumenty musze mieć dla francuskiego pracodawcy przygotowane przy przyjęciu. Proszę o info na prv: [email]
edytowany przez diablo30: 22 lip 2014
Mam pytanie do osób pracujących dłużej we Francji. Na czym polega zapisanie się do L'ordre des Masseurs-Kinesitherapeutes?? Wiem że trzeba wypełnić formularz, płacić co roku składki, poza tym słyszałem że jest egzamin językowy, jak to wygląda, czy zawsze go trzeba zdawać, jaki poziom?

Diablo30
http://www.picardie.drjscs.gouv.fr/IMG/pdf/Dossier_de_demande_d_autorisation_exercice.pdf
Cytat: zdwrehab
Eryk09
Opisz dokladnie o co Ci chodzi. Z tego co zrozumialem to musisz wypelnic formularz do AE. Nigdzie w tym formularzu nie wpisujesz praktyk, a tylko Twoje kursy i staz zawodowy. Pewnie chodzi Ci o taki dokument, ktory niektore regiony wymagaja odnosnie ilosci odbytych praktyk studenckich i to powinna Ci wystawic i przypieczetowac Twoja ucelnia. Nie wszystkie regiony wymagaja tego dokumentu, zreszta po co im jak wszystko jest zawarte w suplemencie do Twojego dyplomu.
Pozdrawiam

zdwrehab
Dokładnie jest tak jak piszesz, tylko właśnie nie wiem jak tego wypełnić. Mało tego dzwoniłem tam i co najlepsze oni też nie wiedzą jak to zrobić, to jakaś porażka bo powiedzieli mi: proszę to wypełnić tak jak pan umie.LOL I co najlepsze mam wszystko napisane w suplemencie i uczelnia wystawiła mi już wcześniej ten papier i jest tam wszystko dokładnie napisane co, ile, czego i jak się odbywały moje staże ale oni się uparli na jakiś pokręcony formularz. Dzwoniąc do firm pośredniczących w zatrudnianiu fizjoterapeutów we Francji dowiedziałem się tylko, że oni posiadają specjalne szablony ale tylko na swój użytek i nikomu nie mogą ich udostępniać. Proszę o jakieś wskazówki co dalej z tym zrobić:/
Eryk09.
Szukaj na stronach DRJSCS roznych regionow, napewno znajdziesz.
masz tu linka do drjscs w Bretanii tam masz zalacznik
http://www.bretagne.drjscs.gouv.fr/Reconnaissance-des-diplomes,123.html
A ten formularz do DRJSCS jest prosty, na pierwszej stronie wpisujesz swoje dane osobowe, w pierwszej tabeli swoje dyplomy ze studiow, w drugiej swoje kursy, na koncu piszesz co chcesz robic dalej w swojej karierze. Podpisujesz wysylasz. Prosciej sie nie da wytlumaczyc.
Poczytaj forum i tyle.
Niestety jesli sie samemy za to bierze jest trudniej.
do zdwrehab
zapisanie się do L'ordre des Masseurs-Kinesitherapeutes niby jest obowiazkowe.
wspominam 'niby', bo nie wszyscy sie z tym zgadzaja.
ale jakby nie bylo, wg prawa wykonywac nasz zawod bez przynaleznosci do tej formacji jest nielegalne.
Szczegolnie dla tych, ktorzy pracuja na liberale lub mixte, jest to nieuniknione i osobiscie polecam, by uniknac nieprzyjemnosci w przypadku np. bledu w sztuce.
co prawda roczny abonament kosztuje w tym przypadku 280Euro.
w Polsce koledzy po fachu marza o takiej organizacji zawodu, plakac i narzekac beda dopiero jak dowiedza sie ile za to trzeba bedzie placic.. ;)
zglaszasz sie do nich i powinni ci wyjasnic w jaki sposob przejsc ta procedure zapisu.
natedog
Dziekuje za odpowiedz. mixte? czyli mozna rownoczesnie parcowac w szpitalu i na liberalu? Jak pytalem u mnie w szpitalu to uslyszalem ze nie mozna. pozdrawiam
jesli np pracujesz na pol etatu (50%) lub 80% etatu to normalnie jak najbardziej jest mozliwosc dodatkowego zatrudnienia.
najlepiej to sprawdz w twoim kontrakcie czy nie ma jakiejs klauzuli na ten temat, lub konwencji jesli takowa macie w waszym osrodku.
ja np na poczatku pracowalem na 100% etatu i dodatkowo wieczorami zaczynalem w gabinecie, nie chwalac sie nikomu; a potem jak juz przeszedlem na 50% to oficjalnie oglosilem, ze mam drugie miejsce pracy. i w tej konfiguracji pracuje juz od 5lat i jak najbardziej mi to aktualnie pasuje.
Witam serdecznie - mam pytanie o co chodzi z tym jako wymaganym dokumentem do nostryfikacji?
- zaswiadczenia pracy na pelnym etacie, przez okres 2lat w przeciagu ostatnich 10lat.

Ja byłem zatrudniony przez 1,5 roku, a potem własna działalność gospodarcza przez 3 lata, jak to liczyć? jak udowodnić prowadzoną działalność gospodarczą (tylko prywatni pacjenci, bez NFZ)
pozdrawiam
rafantus gdzie Ty znalazles takie wytyczne?? Pewnie starasz sie wyjechaac przez ktoras z firm i tam jest to podane. Ogolnie to firmy moga Ci robic problemy jesli nie masz wystarczajacych ilosci godzin praktyk podczas studiow, czasem jesli masz za malo doswiadczenia zawodowego tez. Mozna przeprowadzic proces nostryfikacji samemu wysylajac swoje dossie do wybranego regionu. zreszta wszystko tu jest na forum. A teraz konkrety: prowadzac dzialalnosc nie mozesz udowodnic ze wykonywales to na pelnym etacie, szczegolnie jesli nie miales umowy z NFZ. Dowodem na to ze pracowales w zawodzie w Twoim przypadku bedzie wydruk ze strony CEiDG o wpisie do Ewidencji dzialalnosci gospodarczej. oczywiscie musisz miec odpowiedni kod prowadzonej dzialalnosci zawarty w tym dokumencie - dzialalnosc fizjoterapeutyczna i to najlepiej na pierwszym miejscu
edytowany przez aider: 08 sie 2014
Witam
Dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o te wytyczne to podał je wyżej w poście natedog :

wymagane dokumenty *
- kopia dokumentu tozsamosci (dowod osobisty lub paszport) wazny i czytelny.
- zaswiadczenie wydane przez Minisra Zdrowia o waznosci dyplomu fizjoterapeuty
- kopie wszelkich dyplomow i zaswiadczen potwierdzajacych poziom edukacji i dodatkowe szkolenia, kompetencje, doswiadczenie itp
(w tym najwazniejsze to czesc dyplomu ze wszelikimi wymiarami godzinowymi i ocenami)
- wykaz stazow i praktyk, z zaznaczeniem liczyby godzin kazdej dziedziny w poszczegolnych latach.
- zaswiadczenia pracy na pelnym etacie, przez okres 2lat w przeciagu ostatnich 10lat.
- zaswiadczenie o niekaralnosci

pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
721-750 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie