firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
571-600 z 1122
do kaamichaa1987- wysłałam Ci wiadomośc na Twoje konto :)
dzieki assiam,ale interesuja mnie osoby z jj:)ktokolwiek jest?wiadomo,kiedy kurs?bo dodzwonic sie ciezko

Witam

Jeste ktoś na forum , kto się rekrutował bądz rektutuje przez firme Exterea, lub cokolwiek wie jak u nich przebiega ten proces...?
Pośrednikom na forum z góry dziękuje...
ja zostalem zrekrutowany przez Extree 6 lat temu,
i mam bardzo pozytywne wspomnienia tego procesu.
kurs rozpoczalem z poczatkiem stycznia, w polowie lutego juz bylem we Francji i 20 lutego rozpoczalem prace. dzien przed odlotem otrzymalem uznanie dyplomu.
wiec ja mam bardzo pozytywne wrazenia ze wspolpracy z ta agencja, ale przez te 6 ostatnich lat byc moze wiele sie zmienilo i nie wszyscy sa tak zadowoleni jak ja.
Najbliższy kurs jest w styczniu. Później w kwietniu.
Cytat: kubusiowy
Cytat: nowijka0
Jakie więc widzisz rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą wyjechać i wiadomo, że zrobią to przez pośredników, bo na początku każdy jest ziel
ony i tak po prostu jest lepiej?
To, że pośredniaki wykorzystują poniekąd ludzi i zgarniają za nich pieniądze to wiadoma rzecz. I tyczy się to każdej dziedziny, ale jak tu wybrnąc mądrze?

Bardzo prosto wsyzstkie informacje potrzebnme do wyajzdu a reaczej do uzsykania papierow na prace znajduja sie na francuskich stronach np ja robilem wszystko od poczatku sam wszystkie papiery tlumacyzlem zaswiadczenie czy tam tabelki z praktyk czy cos zalatwialem sobie sam dopiero po uzyskaniu takowoego zaswiadczenie szukalem pracy przez firme a firm jest multum ,,,,wiec tj rozwiazanie , bo posrednicy nie maja zadnego wplywu na to czy ty dostnaiesz pozwolenie czy nie oczywiscie bede Ci mowic ze kogos tam maja w komisji albo cos ale to nie prawda.... wiec najlepiej samemu sobie zalatwic papiery znac oczywiscie minimum jezyka a nastepnie podbijac francje bo pracy jest multum...
Witam mam pytanie obecnie jestem we Francji ,wszystkie tlumaczenia,dokumenty zalatwialam sama, pozwolenia na prace nie mam, przyslali liste szpitali gdzie musze odbyc staz, Jezyk znam na poziomie podstawowym ,jak to jest z tym stazem i czy chetnie przyjmuja i co dalej ? jesli jest Ktos kto byl w podobnej sytuacji czekam na podpowiedz pozdr
Jest wolne miejsce na kurs w JJ 7 stycznia, można dojechać nawet pare dni póżniej.Jak ktoś chciałby w tym terminie pojechać albo nie dostał się na ten kurs to niech pisze do mnie na forum albo na priv.
Witam!

Czy ktoś orientuje się jak wygląda egzamin do l'ordre de kine w regionie Nord-Pas-De-Calais?


Pozdrawiam :)
Czy ktoś może orientuje się kiedy jest komisja w Marsylii?
I jak długo czeka się na odpowiedz?
podobno komisja w Marsylii jest w drugiej połowie stycznia, a na odpowiedź czeka sie od kilku dni do kilku tygodni.
Dzięki za informację. Bo wysłałem dokumenty ale nie wiedziałem dokładnie czy styczeń czy luty.
Mógłbyś podać namiary na tą komisję?
DRJSCS PACA
66 rue saint sebastien CS 50240
13292 Marseille Codex 06.
witam,kompletuje dok.na własną rękę,doradzcie mi gdzie zdobyć wzór zaświadczenia o odbytych praktykach? czy informacja taka ważna jest na komisji w marseille ,czy wystarczy komisji informacja o ilości godzin i w jakich ośrodkach odbywałem praktyki (mam 1520h)
Hej! Chciałbym wysłać dokumenty na komisje( może jeszcze zdążą przyjąć) do Marseille ale nie wiem co dokładnie jest potrzebne,napisz jeśli wiesz.Dzięki wielkie
nie wystarczy zaswiadncznie o ilosci godzin przysla Ci bys pozniej uzypelnil dokumenty wiec najlepiej miec dobre uklady z koordynatorem praktyk i wtedy sam sobie napisal co tam chcesz a on by Ci to podbil . bo ja mialem prawie 2000 praktyk i moja zona rowniez i tak samo dokumenty wrocily
Kiedy jest najbliższy kurs z firmy jj communication? Tydzien temu dzwonilam i była mowa o kwietniu, natomiast dziś info (dla osoby, ktora jeszcze nie skompletowala i nie wyslala dokumentow do agencji),ze maj/czerwiec.. ktos sie orientuje?ja piepiry juz wyslalam wszystkie.. czy po prostu tak czesto sa kursy,czy tak czesto zmieniaja terminy w tej agencji?
termin najbliższej komisji DRJSCS w Toulouse to 14 luty,może znacie dokładny adres?jestem na etapie tłumaczenia papierów
www.midi-pyrenees.gouv.fr/web/Portail_Midi-Pyrenees/2523-la-direction-regionale-de-la-jeunesse-et-des-sports.php
Szukam kine pracujacego w Paryzu ? Pozdrawiam
http://www.pagesjaunes.fr/annuaire/paris-75/kinesitherapeutes-masseurs-kinesitherapeutes
1751 pozycji, szukaj w nich polsko brzmiacego nazwiska, moze jeszcze mowi po polsku na dodatek ;p
Dziekuje. Pozdrawiam
Na jakiej stronie można zdobyć dokładne informacje,dotyczace terminow komisji wszystkich departamentow?
Koledzy i koleżanki którzy przybyywacie do Francji czy do pracy czy na staż.
jesli mogę sobie pozwolić na kilka uwag to:
1. słownik(kieszonkowy), fiszki, mały zeszycik na notatki- to wyposażenie niezbędne
2. Francuzi słabo mówią po angielsku i polsku- i było by miło komunikować sie z nimi w ich języku:)
3.używanie zwrotów"bon jour" SAlut , bon apetit itd- swiadczy o dobrym wychowaniu i nie grozi trwałym kalectwem- wbrew temu jak niektórzy z nas i was tego unikają
4. staz jest po to aby szlifowac język i fach- to nie jest kurs językowy
te uwagi powstały w oparciu o prawdziwe wydarzenia i sytuacje
potraktujcie to jak rady:)
Witam Wszystkich,
chciałbym wyjechać do pracy w zawodzie fizjo z rodziną. Zastanawiam się czy tłumaczyć dokumenty samemu czy wyjechać z firmy a później sprowadzić rodzinę. Zależy mi, aby osiedlić się w Provence-Alpes-Côte d'Azur.
Czy w tym rejonie faktycznie jest tak trudno zdobyć pozwolenie na pracę?
Czy tłumaczenie dokumentów lepiej robić w Polsce czy we Francji (podobno tylko francuskie pieczątki tłumaczy przysięgłych)?
Jak długo czekały osoby które załatwiały pozwolenie na pracę na własną rękę (miło będzie jeżeli odezwą się osoby pracujące od niedawna)?
Pozdrawiam serdecznie
hej!!!no tak czytam to całe forum i napisze jak jest naprawdę w tej Francji bo z tego co ostatnio wymyślają agencje-zwlaszcza JJ communication-przechodzi już ludzkie pojecie....sprawa najnowsza o której mało kto wie - Francja zaostrzyła przepisy jezeli chodzi o uznawanie dyplomów dla obcokrajowców (wszystkich-nie tylko Polaków) i niestety teraz trzeba zrobic tzw staż equivalance-czyli jedziecie do Francji na min 2 miechy gdzie pracuje sie za darmo i placi za wszystko(jedzenie, mieszkanie...)-potem placówka w ktorej to robicie wystawia Wam opinie i wtedy mozecie wyslac jeszcze raz cała dokumentacje do ponownego rozpatrzenia przez komisje i po tym uznanie dyplomu to juz formalnosc!!!ale uwaga-TO KOMISJA ustala na jakich oddzialach i w jakim wymiarze czasu macie byc na tym stazu!!!!tak wiec to co teraz proponuje jj - staze z jakiegos programu Leonardo to jakies gówno bo gdyby chodzilo tylko o doswiadczenie zawodowe to ludzie którzy conajmniej rok pracowali w zawodzie w Polsce nie mieli by problemu z uznaniem dyplomu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a teraz maja!!!!!!!!!!!!!nie chodzi teraz o bezsensowne napykanie godzin zeby wrzucic do cv tylko o dokladne dorobienie godzin z odp przedmiotow!!!!!!np. pulmonologia czy pediatria!!!!!kolejna sprawa to jezyk!!!!!!!!!!!sorry.....ale i exterea i jj wciskaja niezly kit mowiac Wam ze po miesicacu kursu ze zblizacie sie do poziomu b1-sorrki ale to ciagle jest poziom a1 czyli baza!!!!!!!!!!!!!żenująca baza-wiec nie ma co wierzyć co mówia na kursie tylko trzeba naprawde wziasc sie do roboty jak ktos naprawde chce jechac!!!!bo nauczenie sie na pamieć tzw prezentacji średnio sprawdza sie w pracy z pacjentami i podczas cotygodniowych spotkań z całym zespłem który pracuje z pacjentami!!!!!kolejna sprawa która wogole nie jest poruszana na tych śmieszych kursach fr - mianowicie- l'ordre de kine!!!!!!!to tak jak izba lekarska w Polsce - dla francuzow zapis to tylko rozmowa i dostarczenie tzw dossie a dla obcokrajowcow coraz czesciej to ezgzamin w l'ordre badz wrecz zapytanie o certyfikat jezykowy i to certifikat DELF na poziomie B2!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!czyli ezgamin państwowy!!!!!!!!!!!!!!!!oczywsice to sie rózni w poszególnych regionach ale powoli to tez sie zmienia i robi sie cieżej.....a bez wpisu do tej "organizacji" nie możecie pracowac legalnie na terenie Francj (też jest jeszcze sprawa nr ADELI ale to juz placowki medyczne zlatwiaja...), kolejna sprawa-jezeli jednak chcecie jechac do francji tylko po miesiecznym kursie francuskiego to nie brońcie sie przed malymi miejscowosciami - rok dacie rade tam przezyc ale tam przynajmniej ludzie sa bardziej przyjazni i nie bedzie takiego ciś na język-bedziecie mieli rok czasu na uczenie sie i oczywsice prace a jak szpital bedzie normalny to i Was na kurs wyśle i nie bedzie pytal o w/w przeze mnie nr ADELI a tym samym nie bedziecie musieli zapisywac sie do l'Ordre!!!!!!!!!!!!!!!!im wieksze miasto i szpital tym cieżej.....a poczatek to naprawde stres bo trzeba zrobic wszystko-począwszy od załozenia konta w banku i ogarniecia biurokracji ktora jest 10x wieksza niz w Polsce!!!!co do samej pracy-nie macie sie czego bac-jedyny problem to blokada jezykowa która sama niestety nie zniknie, co do samej Francji-przygotujcie sie na to ze tutaj suprermarkery zamykane sa ok 19-najpozniej 20.......cos takiego jak komunikacja miejscka nie istnieje w takim wymiarze do jakiej jestesmy przyzwyczajeni w Polsce (oczywsice poza Paryżem), w wielku regionch niedziela jest dniem wrecz martwym-wszystko pozamykane-a stacje benzynowe nie sa tak wyposazone jak w Polsce-kanapek tam nie kupicie!!!!co do całej reszty-polecam przekonac sie na wlasnej skorze....ale napewno nie jest tak jak to przedstawia np. jj.............acha...........i ostatnia sprawa - NIE ZWLNIAJCIE SIE Z PRACY TYLKO DLATEGO ZE KTOS WAM WCISKA KIT ZE WYJEDZIECIE SZYBKO I ZE BEDZIE CUDOWANIE - ISTNIEJE COS TAKIEGO JAK URLOP BEZPLATNY I KORZYSTAJCIE Z TEGO JEZELI BEDZIECIE MIEC MOZLIWOSC!!!!! NIE DAJCIE SIE OMAMIC KRETYNSKIMI TEKSTAMI O OTWARTOSCI FRANCOZOW I O TYM ZE BEDA WAM np. MEBLE PRZYNOSIC I TAKIE TAM PIERDY-BO TO NIEPRAWDA!!!!!!NIE WIRZCIE KOMUS KTO OD KILKU LAT MIESZKA W POLSCE I NIE ZDOLAL SIE NAUCZYC CHOCIAZBY BAZY POLSKIEGO I BOI SIE WYCHODZIC POZA OBREB RYNKU I JEST BARDZIEJ FRANCUSKI NIZ NIE JEDEN FRANCUZ URODZONY W PARYZU-EGZOTYKA KOLONII FRANCUSKICH NIECH POZOSTANIE EGZOTYKA A FRANCJA FRANCJA!!!!! ok- tyle....acha-te najbardziej slodkie i pozytywne posty na tym forum to oczywsice jj pisze!!!!!!!!!!!!!!!!powodzenia
Witam serdecznie wszystkich. Czy ktoś może załatwiał ostatnio zaświadczenie z ministerstwa potwierdzające zgodność kwalifikacji z dyrektywami unijnymi ? Mógłby mi ktoś napisac jak to zrobił i do kogo zaadresował podanie o wydanie zaświadczenia? Z góry dziekuje.
Zaświadczenie potwierdzające zgodność kwalifikacji zawodowych z dyrektywami unijnymi
dotyczącymi kształcenia wyższego i zawodowego. Wydawane jest przez
Departament Nauki i Szkolnictwa Wyższego
ul. Miodowa 15
[tel]Warszawa
Podanie o treści: "Proszę o wydanie zaświadczenia potwierdzającego kwalifikacje zawodowe
w celu ich uznania w innym państwie Unii Europejskiej", należy kierować do dyrektora p.
Romana Danielewicza.
Oprócz podania do Departamentu należy przesłać oryginał dyplomu ukończonej szkoły lub
jego odpis wydany przez szkołę, lub ksero dyplomu potwierdzone notarialnie oraz suplement
do dyplomu. W przypadku zmiany nazwiska należy przesłać również skrócony akt
małżeństwa. Proszę się upewnić, czy dyplom jest podpisany.
W PRZYPADKU STUDIÓW DWUSTOPNIOWYCH NALEŻY PRZESŁAĆ DO
MINISTERSTWA DOKUMENTY ZARÓWNO LICENCJATA JAK I MAGISTRA.
Trzeba też dołączyć dowód uiszczenia opłaty skarbowej w kwocie 17,00 zł. Niniejszą
należność należy wpłacać do kasy Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Śródmieście, ul.
Nowogrodzka 43, [tel]Warszawa lub na rachunek Urzędu m.st. Warszawy Wydziału
Budżetowo Księgowego dla Dzielnicy Śródmieście: 6[tel]
0038.Departament w ciągu 14 dni odsyła dyplom wraz z zaświadczeniem o kwalifikacjach
zawodowych.
Cytat: mrblues87
Witam serdecznie wszystkich. Czy ktoś może załatwiał ostatnio zaświadczenie z ministerstwa potwierdzające zgodność kwalifikacji z dyrektywami unijnymi ? Mógłby mi ktoś napisac jak to zrobił i do kogo zaadresował podanie o wydanie zaświadczenia? Z góry dziekuje.

Ministerstwo wydaje zaśw. w pierwszej kolejności ze względu na ich krotki termin ważności(tylko 3 mies.jest ważny).Wyślij za potwierdzeniem odbioru i po 5 dniach otrzymasz takowe zaśw.
Temat przeniesiony do archwium.
571-600 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie