firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
781-810 z 1122
dano22
Czy mógłbyś dokładniej opisać swoje doświadczenia z agencja IPF? Jestem właśnie w trakcie rozwazania która firmę wybrać Exterea czy właśnie IPF. Interesuje mnie przede wszystkim opinia o kursie językowym oraz o tym jak długo trwało załatwienie wszystkich formalności od momentu zgłoszenia do wyjazdu i czy miałeś możliwość wybroru pracodawcy. Z góry dziękuje za pomoc.
Mam pytanie odnosznie tlumaczenia dokumentow: Czy robiliscie je przez zwyklego tlumacza przysieglego czy przez innych ? Jakie są wymogi odnosznie tlumaczenia?
Nie ma niezwyklych tlumaczy przysieglych :) . Znajdz sobie tlumacza blisko miejsca zamieszkania, czasem mozesz sprawdzic czy figuruje na liscie tlumaczy przysieglych. Dobrze jest miec stalego tlumacza, bo pozniej bedziesz potrzebowal tlumaczyc inne dokumenty , w zaleznosci od potrzeb. Odradzam biura tlumaczen, bo czesto nie masz kontaktu osobistego z tlumaczem.
Nie ma niezwyklych tlumaczy przysieglych :)

> Na pewno są jacyś! Zwyczajni-niezwyczajni!

Odradzam biura tlumaczen, bo czesto nie masz kontaktu osobistego z tlumaczem.

> Amen. Nie ma co przepłacać. Biura najczęściej nic nie robią poza tworzeniem dodatkowego etapu w procesie tłumaczenia. Ludzie powinni sobie uświadomić, że dopłacają najczęściej firmom, które zajmują się wyłącznie odbieraniem telefonów i przekazywaniem maili. No i wbrew temu, co piszą na swoich witrynach, nigdy nie sprawdzają przetłumaczonych tekstów.
juz to gdzies wczesniej pisalem,
prosze czytajcie cale forum ze zrozumieniem, zamiast na nowo zadawac te same pytania..
najlepiej znalezc tlumacza, ktory juz kiedys tlumaczyl dyplom i dokumenty fizjoterapeuty.
wowczas tlumaczenie moze trwac krocej i ewentualnie mozna delikatnie negocjowac cene ostateczna uslugi.
Tlumacz przysiegly sam w sobie jest czyms nadzwyczajnym.
czyms hipernadzwyczajnym bylby notariusz i zarazem tlumacz przysiegly w jednej osobie ;)
mam oferte pracy w osrodku rehabilitacyjnym w departamencie Yvelines 78 okolice Wersalu.
profil ogolny i geriatryczny. wynagrodzenie 2600Euro brutto/mies + zakwaterowanie za free.
Etat dostepny od zaraz. czy sa chetni, ktorzy radza sobie z jezykiem?
witam,
mam wiele kontaktow na miejscu tu we Francji oraz w Polsce.
dzieki temu staram sie polaczyc te dwie opcje by pomagac w zatrudnieniu kandydatow z Polski na stanowisko fizjoterapeuty we Francji.
zajmuje sie wyszukiwaniem ochotnikow i przekierowuje ich dalej, nie pobieram za to zadnych pieniedzy od kandydata!!
Wymagania:
- posiadasz juz wszelkie daokumenty i pozwolenie wykonywania zawodu na terenie FR
- znajomosc jezyka fr na srednim/komunikatywnym poziomie.
czyli jest to oferta dla fizjo, ktorzy juz maja zalatwione wszystkie papiery i jakies minimalne doswiadczenie w pracy we Francji.
zazwyczaj sa to oferty z mieszkaniem na miejscu, czasem rowniez wyzywienie za free rowniez.
jesli jestescie zainteresowani, lub znacie kogos kto moglby byc zainteresowany, to dajcie znac.
ta powyzsza oferta w Wersalu nie jest jedyna do wyboru.
jesli spelniasz warunki, a masz jakies wymagania co do regionu, charakteru pracy lub konkretnego osrodka, bede dzialac w tym kierunku by zadowolic twoje oczekiwania.
sa rowniez oferty egzotyczne, jak np francuskie tereny zamorskie np: Gwadelupa, Martynika, wyspa Reunion, Nowa Kaledonia, Gujana.. wybor jest ogromny, trzeba sie tylko zdecydowac ;)
pzdr
natedog 2600 brutto ile to jest netto? pozdrawiam
2600 Euro brutto =

Netto:
94 Euro dziennie
470 Euro tygodniowo
2038 Euro miesiecznie
24464 Euro rocznie

sa zatem jacys chetni? ;)

ze zrodla: www.salairebrut.net/2600-e-du-brut-au-net/
Witam,
W przeciwieństwie do mnie, mojej żonie nie udało się jeszcze zdobyć atestacji i ostatnia informacja od komisji mówi, że musi ona odbyć 2tyg. stażu z geriatrii w jakimś szpitalu. Czy ktoś wie jak to wyglada? Czy to jest trudna sprawa? co jeśli jej sie nie uda? już jest skreślona, czy może później probować ponownie w tym samym lub w innym regionie?
Nie przejmujcie sie, poszukajcie szpitala gdzie mozecie pracowac, zona odrobi 2 tyg stazu, ktory jest normalnie platny i pozniej juz bez problemu. Pozdrawiam
Witam,
Mam pytanie komisje chca by wysyłac jedynie kopie dyplomu i suplementu, czy muszi byc kopia poswiadczona od notariusza?
Dzieki z gory

Pozdrawiam
wysylasz tylko ksera wszstkich dokumentow, przetlumaczone i powinno byc ok. Tylko pamietaj zeby wyslac wszystko podwojnie.
podwojnie w jakim sensie? dwa ksera diplomu itd..
Napisze najprosciej jak sie da :
wysylasz w jednej kopercie, poleconym za potwierdzeniem odbioru wymagane dokumenty w dwoch kopiach.
Wypelnij 2 razy ten wniosek do komisji, reszte skseruj zeby bylo podwojnie. Wyslij i czekaj. No i ucz sie francuskiego :)
cześć Ja wyjeżdzałam z jj comunication. Nie polecam .Poszukajcie Exterea alpiej zorganizowana firma, dłużej działa na rynku. Niestety JJ załatwia najgorsze oferty, gdzie nikt nie chce pracować za najmniejsze pieniądze....
Witam

Czy dokument przetłumaczony przez tłumacza musi być wysłany w oryginale czy kopia

Czy dokumenty tylko przetłumaczone czy kopie polskojęzycznych oryginałów też

i dlaczego w 2 egzemplarzach?
wszystko w kopiach wysylajcie, oryginaly zachowajcie dla siebie, bo ich nie odzyskacie.

a czy ktos ma jakis feedback o firmie Mediren?

dla ciekawostki, wiecie ze jeszcze w 2007roku Pani Joanna Jozwik (stad JJ Comm..) konczyla studia, a zarazem byla lektorem/wykladowca jezyka francuskiego w Exterei..
a potem zapewne odeszla i ze zdobytym doswiadczeniem stworzyla im konkurencje ;)
pawikk nie mam zdania co do jj communication, a w Exterei robia problemy jesli masz malo godzin praktyk studenckich. Jesli masz ponizej 1000 h praktyk, lepiej zrobic atestacje na wlasna reke.
edytowany przez aider: 14 lis 2014
Witam wszystkich , mam pytanie do osób które wyjechały do Francji przez agencje, otóż wyjeżdżam za parę miesięcy i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda 1 miesiąc ? od strony finansowej, ile muszę zabrać kasy mniej więcej ze sobą, czy są jakieś ukryte koszty na miejscu? czy agencja daje coś na początek by przetrwać pierwszy miesiąc, bo oczywiście są osoby które nie mają pracy i nie mają z czego odłożyć by przetrwać pierwszy miesiąc we Francji. Jak jest to rozwiązane ? czy trza brać kredyt by nie jechać z niczym ? pozdrawiam D.
Witam.
Czy może ktoś z was wie jak wygląda egzamin kwalifikujący na kurs językowy (w jj communication) ?
Pozdrawiam :)
edytowany przez radon26: 24 lis 2014
dano22 ja wyjechalem bez agencji. Jesli masz nagrany szpital przez agencje, to napewno tez mieszkanie, oplaty za pokoj wezma ci z pierwszej wyplaty. zostaje Ci jedzenie i przezycie, mysle ze maksymalnie 3[tel]euro, zalezy co jesz i w jaki region trafisz
Zauwazylem ze pytania sie powtarzaja, poszukajcie najpierw we wczesniejszych wpisach. Naprawde duzo mozna tu znalezc odnosnie Nostryfikacji dyplomu, egzaminow i samej pracy we Francji. Pozdrowienia
ja na twoim miejscu zabralbym ze soba min 300E.
i do pierwszej wyplaty staralbym sie przezyc po studencku: zupki chinskie, konserwy z pl, ryz i makaron..
a po pierwszej wyplacie wrecz gastronomiczna rozpusta w stylu: bagietka, sery, wino i szampan ;)
pzdr

i faktycznie czytajcie poprzednie wpisy,
bo powtarzajace sie pytania, choc wazne, staja sie nudne!!
Witam , czy może ktoś podzielić się informacją ile czeka się standardowo na pozwolenie od komisji?? czy to zawsze jest 4 miesiące ???? i zawsze pod koniec miesiąca dają odpowiedź ? ? czy komuś się zdarzyło że dostał odp wcześniej ?
moj rekord to 2 tygodnie, ale nie wiem czy zmienily sie warunki zbierania komisji, czy trafilem we wlasciwym momencie. pozdrawiam
do adier : no nieźle !! 2 tyg. max moi znajomi czekali pełne 4 miesiące i to mnie martwi trochę.. moje papiery zostały wysłane do D.R.J.S.C.S Midi-Pyrénées nie wiem czy to ma jakieś znaczenie....czy ta komisja szybciej daje odp. w każdym razie trza czekać !! pozdr
Pytanie do aider:
Mam wszystkie dokumenty , pracowałam przeszło 4 miesiące w termach. Teraz jestem w Polsce ale od lutego szukam pracy we Francji okolice Paryża lub Strasbourga. Czy możesz coś zaoferować ? Pozdrawiam
Witam wszystkich fizjoterapeutow, tych co jeszcze sa w kraju i tych we Francji. Mam pytanie do tych drugich. Czy pracuje ktos z Was na mixcie? potrebuje zasiegnac kilku informacji bo rozwazam taka ewentualnosc i nie wiem czy mi sie to oplaci. Ile godzin musialbym pracowac na liberalu zeby pokryc wszystkie charge social i jeszcze wyjsc na swoje? Jakie sa stawki na liberalu? itp
Dzieki za pomoc i rowniez sluze pomoca w razie potrzeby.
Moj adres na prive to [email]
pozdrawiam
edytowany przez aider: 16 sty 2015
pawikk niestety nie zajmuję się pośrednictwem pracy. Poszukaj w internecie, obecnie jest tyle ofert że możesz przebierać w regionach i rodzajach pracy, od Północy Francji po wyspy np. Reunion i Thaiti. Tylko nie idź pracować za grosze, teraz naprawdę można negocjować kontrakty. W podanych przez Ciebie regionach utrzymanie jest drogie, moim zdaniem np. Nord pas de Calais lub Normandia są lepsze na początek.
Pozdrawiam
edytowany przez aider: 17 sty 2015
Temat przeniesiony do archwium.
781-810 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie