firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
691-720 z 1122
Witam was, szukam kogoś poważnego trzeźwo myślącego o życiu z kim mogę wspolnie wyjechac do Francji do pracy w zawodzie fizjoterapeuty, moze to byc dziewczyna lub facet. Chodzi mi o to, ze raźniej jest jechac z kims niż samemu. Napiszcie od czego mam zacząć na priv. Pozdrawiam serdecznie.
DO OSÓB WYJEŻDŻAJĄCYCH Z JJ!!! Czy ktoś z was wyrabiał kartę ekuz( europejskie ubezp zdrowotne)? czy wystarczy,ze po podjeciu pracy w danej placowce z jj jestescie ubezpieczeni przez pracodawce?jak to wyglada?trzeba jakies dodatkowe ubezp we francji wykupowac?
Czy ma ktoś informacje kiedy odbywają się komisje w poszczególnych regionach... lub w jakimkolwiek regionie? Mam już komplet papierów ale na maila nit nie odpisuje... i dodzwonić się dzisiaj nie dodzwoniłem :| Numery te co na stronach są chyba dobre. Bedę próbował jutro, jednakże jeśli ktoś ma inormację gdzie złożyć to będe wdzięczny. Pozdrawiam.
Witam! Przeczytałam cały temat ale nie widziałam żebyście napisali gdzie dokładnie macie prace. Chodzi mi o miasta i typ oddziałów. Z góry dzięki za jakieś odpowiedzi :) Pozdrawiam
poprosze o kontkat osoby ktore zaczynają kurs w krakowie 16 września :)
do karolajna00 : jesli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne bo domyslam sie ze o to pytasz, to po przyjezdzie wyrabiasz sobie tzw; Carte Vitale (securite sociale) i ewentualnie dodatkowo (wskazane ale nieobowiazkowe) ubezpieczenie: Mutuelle (czasem pracodawca proponuje lub nawet w czasci sie doklada) i w ten sposob jestes ubezpieczona na zicher !!

do shaw : sproboj zadzwonic na te numery we wrzesniu, treaz wszyscy urzednicy sa na urlopach, dlatego nikt nie odpowiada, sierpien to martwy sezon w pracy.

bayzia : dobrze zauwazylas, na tym forum malo kto sie wypowiada na temat swojej pracy, za to najwiecej jest pytan: czy ktos wie kiedy jest komisja i jakie sa jej wyniki? ;)
Crs St Luc Abreschviller- Niderviller, Moselle, Lorraine
czesc,

mam kilka ofert pracy w Centrum Reedukacji w Aincourt, departament 95.
Etat jest dostepny od 21 pazdziernika.
NIE ma potrzeby autoryzacji wykonywania zawodu!!!!
i w pierwszym roku kontraktu pomagaja go zdobyc na miejscu!!
Jest to dobra placowka by zaczac przygode we Francji.
Jest tam kilkoro Polakow i Hiszpanow, w tym jedna dziewczyna od ponad 7lat.





Miejsce pracy to szpital publiczny - centrum reeduckacji w Aincourt.
Centre Hospitalier du Vexin na polnocny zachod od Paryza. przyjazd samochodem jest dobrym pomyslem, wowczas maja panstwo wieksza niezaleznosc na miejscu, troche oddalone od wiekszych miast.
Placa netto 1260 Euro miesiecznie jesli nie masz pozwolenia na wykonywanie zawodu
1400 Euro jesli go posiadasz.
pelne ubezpieczenie zdrowotne
warunki pracy: oddzial ortopedii i neurologii
godziny 9-12.30 i 13.30-16.30
praca w ekipie 15 fizjoterapeutow.
istnieja dyzury sobotnie od ok godziny 9 - 12. przypada to ok 3 razy w roku,
jest mozliwosc zamiany dat z kolegami z pracy.
40 dni wolnego w roku, czyli 8 pelnych tygodni.
mieszkanie na miejscu za oplata ok 250Euro miesiecznie.
zakwaterowanie na terenie szpitala w apartamentach dla pracownikow.
adres: 2 parc de Bucaille
95510 Aincourt
(mozna znalezc na www.viamichelin.fr)

kilka slow na temat dokumentow do zabrania ze soba.
(proponuje zrobic kilka kopii kazdego z nizej wymienionych dokumentow oraz zapisac na nosniku cyfrowym)

paszport
dowod osobisty
prawo jazdy
oryginal dyplomu i jego aneks (tlumaczenie przysiegle na jez FR) z lista przdmiotow, wymiarem godzin, ocenami.
akt urodzenia na formularzu unijnym
zaswiadczenie o niekaralnosci
wszelkiego rodzaju zaswiadczenia i dyplomy potwierdzajace dotychczasowe doswiadczenie i kompetencje, np. zaswiadczenie z pracy wyszczegolniajace okres oraz wymiar godzinowy pracy.
3 zdjecia paszportowe


Zakres obowiązków:
typ pacjentow to: ortopedia i neurologia
godziny pracy 9-12.30 (zebranie z lekarzami oraz czas na posilek) 13.30-16.30
ubranie (spodnie i bluza) kolor bialy zapewnia szpital
do momentu uzyskanie ekwiwalentu dyplomu maja panstwo statut starzysty,
ale w codziennej praktyce nie rozni sie to niczym.

Jesli pojawia sie jeszcze jakies pytania, prosze smialo, nie wahac sie.
Witam!
Czy zna ktoś może wyniki komisji z Montpellier z 10 października? Wysłałem papiery pod koniec września i nawet nie wiem czy doszły. Wysłałem poleconym ale bez potwierdzenia odbioru myślicie że ma to jakieś znaczenie ?? pozdrawiam
Proszę o kontakt osoby które wyjechały do Francji chciałabym się dowiedzieć kilku rzeczy, których nie ma na forum. Z góry dzięki :)
lakeshia, zatem podaj te pytania na forum, byc moze jest mozliwosc, ze bedziemy w stanie na nie odpowiedziec..
Czesc,
czy ktos wie moze gdzie mozna sie dowiedziec o date komisji-interesuje mnie komisja z Ile -de-France?
Z gory dziekuje za informacje
Witam!
Czy ktoś wie gdzie szukać adresów tych komisji we francji żeby wysłać papiery, najbardziej interesuje mnie adres na komisję która będzie zbierała się w najbliższym czasie.
http://www.drjscs.gouv.fr/ Tam po prawej masz mapkę i znajdziesz tam adresy komisji dla wszystkich regionów. Najlepiej cały proces składania dossie opisany jest w regionie Lanquedoc-Roussilon, ale pewnie to już wiesz skoro pytasz o komisję. Pozdrawiam
Otrzymałem decyzję komisji nakazujacą odbycie 4tyg stazu z kardiologii. Czy jest na forum ktos kto moglby podzielić sie informacjami na ten temat? Jak to się odbywa, czy ktoś ma takie doświadczenie itd. Z gory serdecznie dziekuje :)
Witam podobno firma jj communication wprowadziął wstepne z języka francuskiego....aby oprzystapić do tego oegz. głownego z j. francuskiego..? moze ktos napisac czy ten egz wstepny jest trudny ?? i jest do przejsci ico wymagaja ??
Pewnie dostaniesz taki wykaz słówek i zwrotów, których musisz się nauczyć i zdasz wstępny napewno. Zresztą jeśli masz kogoś znajomego we Francji, to polecam postarać się o wszystkie papiery na własną rękę.
ktoś wybiera się na najbliższy kurs do krakowa? kiedy ?: :)
Zapraszam na indywidualne i grupowe zajęcia z języka francuskiego - medycznego, w szczególności zachęcam do pomocy w przygotowaniu do egzaminu specjalizacyjnego i doktorskiego.
Jestem absolwentką romanistyki o specjaliności tłumaczeniowej (medycznej) oraz technikum medycznego.
Gwarantuję znajomość realiów egzaminacyjnych oraz dostęp do najlepszych materiałów szkoleniowych. Zapraszam do kontaktu emailowego. [email]
witam wszystki zamierzam spróbowa sił we Francji prze firme jj communication, moze kos mi doradzic jak to teraz wszystko wygląda i czy warto ?? wielkie dzieki.
Może warto, ale ja sam (z pomocą znajomego i tłumacza przysiegłego) otrzymałem AE (uwierzytelnienie Twojego dyplomu na całą Francję), później za pomocą google translatora i strony physiorama.com znalazłem pracę i języka uczę się na miejscu podczas pracy. Polecam ten sposób, jest troche trudniej, ale nie jestes zwiazany zadnymi umowami, oprócz umowy o pracę. Pozdrawiam
edytowany przez zdwrehab: 09 lut 2014
Witam czy jest ktos w stanie pomóc w wyjeżdzie do francji i pracy jako fizjo? z tego co sie orientuje firma jj comm..oferuje ci miejsce pracy i zazwyczaj jest to jakaś wieś, nie masz wpływu na to gdzie trafisz ? wiec kiepsko.. a zazwyczaj jest tak ze kazdy wybiera pierwsza oferte bo na następne sie czeka bardzo długo, a jest możliwość odmowy oferty ze względu ze nie podpasuje region...każdy sie boi że bedzie musiał czekać kilka iesięcy na nastepną oferte. prosze o pomoc i wskazówki pozdr.
Daj namiary na maila. Znaleźć pracy Ci nie pomoge, bo u mnie w szpitalu jest komplet. Ale moge Ci rozjaśnić pare spraw. Ogólnie to mi od momentu podjęcia decyzji do wyjazdu zajęło 5 miesięcy. Z firmą może być szybciej ale nie musi, słyszałem o przypadkach, ze były to 3 miesiące, inni czekali ponad pół roku i nic (nie do końca to była wina firmy, bo po drodze jest pare przeszkód). Zresztą pewnie czytałeś forum. Pozdrawiam
Jeśli ktoś jest zainteresowany pracą we Francji jako fizjoterapeuta to proszę o kontakt na priv.
Witam wszystkich!
Czy wie ktoś może gdzie można zrobić 2 tygodnie praktyk na oddziale kardiologii, żeby dostać atestację?
Oferta 4 etatow pracy w Centrum Reedukacji w Aincourt, departament 95 (FRANCJA).

Etaty sa dostepne od 15 czerwca.
Wymagana jest autoryzacja wykonywania zawodu !!!!
Jest to dobra placowka by zaczac przygode we Francji.
Jest tam kilkoro Polakow i Hiszpanow, w tym jedna dziewczyna od ponad 7lat.

Miejsce pracy to szpital publiczny - centrum reeduckacji w Aincourt.
Centre Hospitalier du Vexin na polnocny zachod od Paryza. przyjazd samochodem jest dobrym pomyslem, wowczas maja panstwo wieksza niezaleznosc na miejscu, troche oddalone od wiekszych miast.
Placa netto 1400 Euro.
zapewnione pelne ubezpieczenie zdrowotne
warunki pracy: oddzial ortopedii i neurologii
godziny 9-12.30 i 13.30-16.30
praca w ekipie 15 fizjoterapeutow.
istnieja dyzury sobotnie od ok godziny 9 - 12. przypada to ok 3 razy w roku,
jest mozliwosc zamiany dat z kolegami z pracy.
40 dni wolnego w roku, czyli 8 pelnych tygodni.
mieszkanie na miejscu za oplata ok 250Euro miesiecznie.
zakwaterowanie na terenie szpitala w apartamentach dla pracownikow.
adres: 2 parc de Bucaille
95510 Aincourt
(mozna znalezc na www.viamichelin.fr)

Zakres obowiązków:
typ pacjentow to: ortopedia i neurologia
godziny pracy 9-12.30 (zebranie z lekarzami oraz czas na posilek) 13.30-16.30
ubranie (spodnie i bluza) kolor bialy zapewnia szpital
do momentu uzyskanie ekwiwalentu dyplomu maja panstwo statut starzysty,
ale w codziennej praktyce nie rozni sie to niczym.

Z koncem roku rusza nowoczesny basen, i bedzie tam mozliwosc dodatkowej pracy wieczorami i w soboty, na zasadzie wlasnej dzialalnosci, dzieki czemu z latwoscia bedzie mozna podwoic a nawet potroic miesieczne dochody !!

Jesli pojawia sie jeszcze jakies pytania, prosze smialo, nie wahac sie.
...odchodząc od tematu, nasuneło mi sie pytan kilka, po odliczeniu opłaty za mieszkanie to "przygoda" we fr za 1100/mc euro to hmmmmmm, czy tam pracujesz? dla mnie ta propozycja to cienka granica przezycia z rodziną...pozdro
1400e netto - ktoś tu frajerów szuka :)
do jagu,

oferta ta nie koniecznie jest skierowana dla rodzin wielodzietnych.
jesli planujesz przybyc do francji do pracy z rodzina i sam jedyny pracowac na cala rodzine to faktycznie 1100Euro na miesiac to niewiele (choc zawsze wiecej niz 1100pln na miesac w polsce).
natomiast jesli jestes kawalerem lub panienka, to wystarczy popracowac nad jezykiem i spokojnie po roku pracy podwajasz zarobki, w zaleznosci od twojej wlasnej obrotnosci i pracowitosci.
tak, pracuje tu juz od ponad 7lat.
edytowany przez natedog: 16 cze 2014
do piksiel,

chetnie bym cie zatrudnil, tylko przeslij mi twoje CV po francusku.
a tak przy okazji z ciekawosci, ile wynosila twoja pierwsza wyplata?
Temat przeniesiony do archwium.
691-720 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie